گوگل در پی خرید واحد تولید موبایل HTC
نویسنده:بهنام رئوف نیا
ارسال شده در:18 شهریور 1396، 19:00

گوگل در پی خرید واحد تولید موبایل HTC

خبرگذاری های تایوانی گزارش داده اند گوگل در آخرین مرحله ی مذاکرات خرید تجارت تلفن هوشمند HTC و ممکن است به شریک استراتژیک HTC تبدیل شود.

 

کمپانی تایوانی HTC چند وقتی که شرایط نامطلوبی را تجربه می کند. عملکرد مالی این شرکت در ماه آگوست (ماه گذشته) بسیار وخیم بود و HTC در این ماه کمترین درآمد ماهیانه ی خود در 13 سال گذشته به دست آورد. حالا مطبوعات تایوانی گزارش داده اند HTC در آخرین مراحل مذاکرات با گوگل است تا تجارت بحران زده ی تلفن های هوشمند خود را به گوگل بفروشد. به گزارش Digitimes، پس از آنکه تقاضا برای مدل HTC U11 دو ماه پیش به اوج خود رسید، ماه گذشته ناگهان افت شدیدی پیدا کرد. درآمد شرکت در این ماه حدود 100 میلیون دلار بود که نسبت به ماه قبل خود 51% و نسبت به همین ماه در سال 2016 حدود 54 % افت را نشان می دهد.

مذاکرات HTC و گوگل برای فروش واحد تلفن هوشمند نخستین بار از سوی مطبوعات چینی زبان رسانه ای شد. برای این همکاری دو سناریو محتمل است: یکی خرید مستقیم بخش تلفن هوشمند HTC از سوی گوگل و دیگر بستن نوعی قرارداد که گوگل را به شریک استراتژیک کمپانی تایوانی تبدیل می کند. البته گوگل و HTC در حال حاضر هم همکاری های نزدیکی دارند و در زمینه فناوری های اندروید، پیکسل و پروژه های تمام نشده به طور مشترک فعالیت می کنند. با این تفاسیر مشخص نیست که همکاری استراتژیک این دو کمپانی بزرگ امریکایی و تایوانی چگونه خواهد بود اما یکی مسائلی که به احتمال فراوان پس از توافق رخ خواهد داد، سرمایه گذاری راهبردی گوگل در HTC می باشد. گزارشات حاکی از آن است که این مذاکرات حداکثر تا پایان امسال به نتیجه خواهد رسید.

 

منبع:  androidcentral

 

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha