آیفون ایکس ممکن است دارای پردازنده شش هسته ای باشد
نویسنده:زینب حاجی قربانی
ارسال شده در:20 شهریور 1396، 18:00

آیفون ایکس ممکن است دارای پردازنده شش هسته ای باشد

اطلاعات لو رفته گسترده از نسخه بتا iOS 11 در آخر هفته گذشته ادامه دارد و منجر به فاش شدن اطلاعاتی در مورد آیفون ایکس شده است. آخرین اطلاعات موجود ممکن است مرتبط با جزئیات عملکرد آن باشد. یکی از کاربران توییتر به نام لانگ هورن متوجه شده است که پردازنده مورد استفاده در آیفون ایکس و احتمالاً مدل های پس از آیفون 8، یک تراشه شش هسته ای خواهد بود. هنوز مشخص نیست که چه تعداد از این پردازنده ها دارای هسته های بسیار قوی هستند و چه تعداد از آن ها هسته های ثانویه ای هستند که در مصرف انرژی صرفه جویی می کنند. (لانگ هورن گمان می کند تنها دو هسته از این شش هسته، سرعت بالا هستند.) اما به نظر می رسد تمام آن ها همزمان قابل استفاده می باشند. این تغییر، یک گام بزرگ از تراشه A10 Fusion است که در آیفون 7 استفاده شده است؛ که در هر لحظه تنها اجازه اجرا شدن هسته های سرعت بالا یا سرعت پایین را می دهد.

قابل ذکر است که اپل هیچ گاه آیفونی نساخته است که در هر لحظه از بیش از دو هسته فعال استفاده نماید. این امر در اغلب شرایط برای رسیدن به عملکرد خوب ضروری نبوده است. (زیرا تراشه های اپل به طور منظم با آخرین تراشه های شرکت کوالکام طراحی شده اند.) اما استفاده از هسته های بیش تر در انجام وظایف چند نخی بالقوه آیفون می تواند بسیار مسمر ثمر واقع شود. حتی تراشه A10X در آیپد پورو فعلی از سه هسته تمام سرعت و سه هسته کارآمد استفاده می کند.

آخرین تحقیقات اشاره می کند که این به روز رسانی، بیش از تنها CPU است. به عنوان شروع در آیفون ایکس بیش از یک مرجع برای USB-C وجود دارد. البته این لزوماً بدین معنی نیست که آیفون ایکس اتصال USB-C بومی خواهد داشت. اما ممکن است از مزایای قالب آن به گونه ای استفاده کند که آیفون 7 نتوانسته است آن را به کار گیرد. و آیا اطلاعات دیگری نیز وجود دارد؟! گزینه های دیگری برای شارژر بی سیم وجود دارد. اگرچه عدم وجود انیمیشن ها ممکن است بیان گر این باشد که در حال حاضر در دسترس نیستند. و مشخصه نورپردازی تصویر (پیش از این گفته شد) که نحوه نمایش یک شی را تغییر می دهد، نیز ممکن است در آیفون ایکس و آیفون 8 پلاس نیز موجود باشد. اطلاعات کامل در این خصوص روز 21 شهریور اعلام خواهد شد و موارد گفته شده تنها سرنخ هایی از آن است.

 

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha