مایکروسافت سراغ رفع اشکلات عملکرد گیمینگ ویندوز 10 می رود

thumbnail
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

آن دسته از گیمرهایی که کاربر ویندوز 10 هستند و آپدیت Windows 10 Creators Update را انجام داده اند در چند وقت اخیر با مشکلات فراوانی رو به رو شده اند. این مشکلات مربوط به عملکرد سیستم عامل در اجرای بازی های مختلف بوده است. گزارشات زیادی از افت نرخ فریم بر ثانیه بازی ها پس از آپدیت Windows 10 Creators Update مشاهده شده است. این گزارشات از ماه آوریل امسال شروع شد و کاربران ویندوز 10 در بازی هایی مانند Overwatch، Battlefield 1 و Rocket League شاهد افت میزان فریم در هر ثانیه بودند.

چند ماه است که گیمرهای کاربر ویندوز این مساله را به مایکروسافت گزارش کرده بودند و حالا به نظر می رسد مایکروسافت بالاخره متوجه موضوع شده است. گویا در آپدیت Windows 10 Creators Update نوعی باگ وجود دارد که باعث افت نرخ تعداد فریم ها در هر ثانیه می شود. مایکروسافت می گوید چندین مشکل مختلف را در زمینه ی اجرای بازی در ویندوز 10 شناسایی کرده و مدعی است که یکی از این بازی ها را برطرف کرده است. مایکروسافت حتا برخی از کاربرانی را که دچار این مشکل هستند تشویق کرده که از نرم افزار Windows Insider  (نرم افزاری برای تشخیص و رفع مشکلات ویندوز) استفاده کنند تا یکی از مشکلات شناسایی شده بر طرف شود. یکی از مهندسان مایکروسافت اعلام کرده که این شرکت همچنان در مورد مشکلات دیگر تحقیق می کند تا مساله به کلی رفع شود. او می گوید:

« از تمام کسانی که با بازخوردهای خود به ما کمک می کنند و مشکلات مشاهده شده را گزارش می کنند متشکرم. ما در حال آنالیز نشانه های مشکلات گزارش شده بودیم و توانستیم چند اختلال مختلف را شناسایی کنیم. این اختلالات خود را در هنگام اجرای بازی ها نشان می دهند. ما حتا یکی از مشکلات را بر طرف کردیم و شیوه ی حل مشکل را در نرم افزار Windows Insider  قرار دادیم. در حال حاضر به شدت در حال تحقیق و بررسی روی دیگر مشکلات پیدا شده هستیم و از شکیبایی شما عزیزان در این زمینه سپاسگذاریم »

برخی گیمرها گزارش کرده اند هنگامی که قابلیت ضبط بازی Xbox یا همان Xbox Game DVR را غیرفعال می کنند این مشکل رفع می شود اما این روش مشکل همه ی گیمرها را حل نکرده است. به نظر می رسد مایکروسافت قصد دارد این مشکلات را با یک آپدیت کلی حل کند و گیمرها باید پس از انتشار آپدیت ماه اکتبر (ماه دیگر) ویندوز 10 خود را به روز رسانی کنند.

 

 

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.691 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 241 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 105 میلیون دلار
  The Kings Man
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 84 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 58 میلیون دلار
  West Side Story
  اکران: 10 دسامبر 2021
 • 23 میلیون دلار
  American Underdog
  اکران: 25 دسامبر 2021
 • 16 میلیون دلار
  The 355
  اکران: 07 ژانویه 2022
 • 16 میلیون دلار
  Licorice Pizza
  اکران: 25 دسامبر 2021