تیم کوک: محصولات ما فقط برای ثروتمندان نیست، کاهش سهام اپل پس از رویداد امروز
نویسنده:زینب حاجی قربانی
ارسال شده در:21 شهریور 1396، 15:30

تیم کوک: محصولات ما فقط برای ثروتمندان نیست، کاهش سهام اپل پس از رویداد امروز

برخی افراد نسبت به محصولات اپل شکایت دارند؛ آن ها می گویند اپل دستگاه هایی برای ثروتمندان تولید می کند. و به همین علت آن ها نمی توانند محصولات اپل را خریداری نمایند. اما اگر از مدیر عامل شرکت اپل، تیم کوک بپرسید، او با این نظریه مخالف است. تیم کوک در سخنرانی خود در فورچون اشاره کرده است می توان آیپد اپل و آیفون را با کمتر از 300 دلار خریداری کرد. مدیر اجرایی اپل همچنین گفت: “بنابراین این محصولات برای ثروتمندان تولید نشده است.” تیم کوک همچنین اشاره کرد: “اپل با یک پایگاه نصب شده فعال با بیش از یک میلیارد محصول، نمی تواند تنها محصولاتی برای ثروتمندان تولید کند. زیرا این تعداد فرد ثروتمند در دنیا وجود ندارد!” تیم کوک همچنین اظهار داشت که اپل جهان را با ایجاد ابزارهایی که مردم را قادر به انجام کارهایی می کند که بدون استفاده از آن ها نمی توانستند انجام دهند، تغییر داده است.

صحبت در مورد اپل و محصولاتش شد، امروز شرکت دهمین سالگرد رونمایی از آیفون را برگزار خواهد کرد. که شامل ویژگی های بسیاری است که تاکنون در هیچ دستگاهی مشاهده نشده است. از جمله این مشخصات می توان به پنل OLED با صفحه نمایش لبه به لبه، تشخیص چهره، شارژر بی سیم و باطری L شکل آن اشاره کرد که انتظار می رود طول عمر باطری آن بسیار زیاد باشد. با توجه به این که سرمایه گذاران در انتظار رویداد فردا هستند، سهام اپل امروز 1.81 درصد (معادل 2.87 دلار) افزایش یافته است و به 161.50 دلار رسیده است. اما یک تحلیل گر می گوید: با معرفی آیفون ایکس در روز 21 شهریور، قیمت سهام شرکت اپل کاهش شدیدی خواهد داشت.

ژن مونستر تحلیل گر مجله Loup Ventures، هفته گذشته اعلام کرد که معرفی آیفون ایکس منجر به کاهش 8 الی 10 درصدی سهام اپل در طی یک تا سه ماه آینده خواهد شد. ژن مونستر می گوید سرمایه گذاران اپل در دو تا سه ماه (فصل) بعدی سال “دست های خود را خم می کنند.”

پائیک جفری تحلیل گر دیگری، همچنین اضافه کرد که آیفون ایکس باعث رشد بیش تر محصول خواهد شد. اگر چه ظاهراً این تحلیل گر سرمایه گذاران را ندیده است که از این بابت بسیار هیجان زده هستند.

تیم کوک، مدیر عامل شرکت اپل در این خصوص گفته است:

“من فکر می کنم راه اصلی که اپل به واسطه آن دنیا را تغییر خواهد داد، از طریق محصولات ما باشد. ما محصولاتمان را به گونه ای برای مردم طراحی کرده و ساخته ایم که ابزاری باشد تا آن ها را قادر سازد که کارهایی انجام دهند؛ به گونه ای که بدون این محصولات نمی توانند آن کار ها را انجام دهند. به عنوان مثال آن ها قادر خواهند بود بسازند، یاد بگیرند، بیاموزند، بازی کنند یا کاری واقعاً فوق العاده انجام دهند. بنابراین این شیوه اصلی ما برای تغییر جهان است. ما همچنین سعی کردیم جهان را با راه اندازی این شرکت نیز تغییر دهیم. به گونه ای که بسیار روی محیط زیست متمرکز شده ایم،و مطمئن هستیم اساساً هیچ اثری از کربن در محصولات ما مشاهده نشود. یا این که شرکت ما 100 درصد از منایع انرژی تجدید پذیر استفاده می کند.”

تحلیل گر همچنین در انتظار ساعت اپل است که اکنون 3 درصد از کسب و کار اپل را تشکیل می دهد. زمانی که دیگر نیاز به اتصال به آیفونی نداشته باشد تا به اینترنت متصل شود، سهم خود را در کسب و کار این شرکت دو برابر خواهد کرد. سری سوم ساعت اپل نیز فردا معرفی خواهد شد که دارای رادیو LTE و کارت eSIM جاسازی شده خواهد بود.

آیا اطلاعیه هایی که مشتاقانه در انتظار رویداد فردا هستند، نشان دهنده ی کوتاه مدت بودن سهام بالای اپل خواهند بود؟

آیا قمیت آیفون ایکس اپل به گونه ای خواهد بود که تنها مناسب ثروتمندان است و سایر افراد قادر به خرید آن نیستند؟

فردا پاسخ این سوال و بسیاری سوالات دیگر معلوم خواهد شد.

منبع: phonearena

برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha