آیا نسل دوم گوشی های پیکسل می تواند با گلکسی نوت 8 رقابت کند

آیا نسل دوم گوشی های پیکسل می تواند با گلکسی نوت 8 رقابت کند
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

گلکسی نوت 8 سامسونگ هفته گذشه به بازار عرضه شد، گوشی های پیکسل 2 و پیکسل XL 2 نیز به زودی به مجموعه گوشی های اندرویدی در دسترس برای خرید، اضافه خواهند شد. اما سوالی که مطرح می شود، این است که: کدام یک از این دو دستگاه بهتر هستند؟! این یک سوال هدفمند است که پاسخ آن بستگی به این دارد که چه کسی این سوال را مطرح کرده است و از چه معیاری برای مقایسه استفاده کرده است. به لحاظ فروش، این نبرد سامسونگ برای برنده شدن یا شکست خوردن است. و این شرکت در حال حاضر پیش بینی می کند که حداقل 700000 دستگاه گلکسی نوت 8 را فقط در کشور خودش یعنی کره جنوبی به فروش برساند. با این حال، بهترین گوشی به لحاظ عملکرد و قابلیت، لزوماً دستگاهی نیست که بیش ترین فروش را داشته است. علاوه بر این، تنها یکی از این دو دستگاه تا کنون به صورت رسمی نشان داده شده است. که در نتیجه منجر می شود، در برخی جنبه های مقایسه حدس و گمان پیش بیاید. با در نظر گرفتن این نکته که شایعات و اطلاعات لو رفته می توانند مبنایی برای پیش بینی در خصوص یک موضوع باشند.

همان طور که گفته شد، سامسونگ در آمار فروش خالص خود، دارای دو مزیت متمایز است: گلکسی نوت 8 شرکت در حال حاضر در دسترس است و در حال حاضر در مقایسه با دیگر گلکسی های سامسونگ، پاسخ بهتری از کاربران دریافت کرده است. در ضمن، سامسونگ دستگاه های خودش را می سازد، در حالی که گوگل در واقع مسئول تولید دستگاه های پرچم دار پیکسل خود نیست. همچنین گوشی های پیکسل 2 و پیکسل XL 2، بیان گر تنها دومی باری هستند که برند پیکسل معرفی می شود. این امر در کنار تجربیات در زمینه تولید و بازار یابی یک دستگاه به مخاطبان خاص، سر آغاز دیگری به لحاظ وفاداری به مشتری، در اختیار سامسونگ قرار می دهد.

هنوز شباهت زیادی میان گلکسی نوت 8 سامسونگ و پیکسل 2 و پیکسل XL 2 شخص نشده است. اولاً حدس و گمانه زنی های پیشین، بیان گر این است که دستگاه های پیکسل از تراشه پردازنده اسنپدراگون 836 استفاده می کنند، در حالی که در گلکسی نوت 8، تراشه اسنپدراگون 835 به کار گرفته می شود. آخرین اطلاعات به دست آمده نشان می دهد که هر دو دستگاه از مجموعه تراشه های یکسان استفاده می کنند. برخی پیش بینی ها بر این اساس انجام شده است که دستگاه های جدید پیکسل به لحاظ رم پشتیبان گیر از SoC با دستگاه پرچم دار سامسونگ مطابقت دارد. بر اساس شایعات موجود این رم 4 یا 6 گیگابایتی خواهد بود. همچنین فضای ذخیره سازی در گلکسی نوت 8 سامسونگ 64، 128 یا 256 گیگابایت خواهد بود. گوگل می تواند در این خصوص نیز با سامسونگ منطبق شود. اگر چه دستگاه های سامسونگ فضای ذخیره سازی قابل ارتقا ارائه می دهند، در حالی که گوگل در گذشته این گزینه را به کاربران ارائه نکرده است. در نهایت دستگاه های پیکسل به احتمال قوی، استفاده از صفحه نمایش های OLED را ادامه خواهند داد، همان طور که گلکسی نوت 8 نیز از این نوع صفحه نمایش استفاده می کند. تفاوت اصلی در این زمینه، احتمالاً در شرکت های سازنده این صفحه نمایش ها و البته صفحه نمایش Infinity سامسونگ خواهد بود. انتظار می رود که هر دو دستگاه دارای قابلیت “همیشه روشن” صفحه نمایش و سطح یکسانی از مشخصه دوام سازی باشند.

همان طور که گفته شد، موارد مختلفی وجود دارد که فبلت سامسونگ را از پیشنهادات شایع شده اخیر گوگل متمایز می کند؛ از جمله مواردی که پیش از این به آن اشاره شد. از همه مهم تر، اگر چه هر دو دستگاه آینده پیکسل، می بایست به لحاظ ظاهر و عمل کرد تقریباً یکسان باشند (به جز اندازه آن ها که متفاوت است)، انتظار می رود که طراحی نسل قبل دستگاه های پیکسل را دنبال نمایند. از سوی دیگر، سامسونگ به شدت دنبال طراحی لبه به بله و تقریباً بدون قاب است. که کاملاً مناسب بهره وری پیشنهاد شده است که شامل قلم S می باشد. از لحاظ دوربین، گلکسی نوت 8 با یک دوربین دو گانه 12 مگاپیکسلی عرضه شده است که دارای زاویه دید وسیع و حس گر سنتی است که با هم کار می کنند. دوربین جلوی گلکسی نوت 8، شامل یک حسگر 8 مگاپیکسلی است. دوربین مورد استفاده در دستگاه های برند پیکسل گوگل هنوز شناخته نشده است، اما این شرکت به طور معمول به استفاده از تنظیمات یک دوربینی تکیه دارد. این اختلاف لزوماً بدین معنی نیست که دوربین این دو دستگاه قابل مقایسه نمی باشد؛ زیرا تک دوربین شرکت در دستگاه های پیکسل قبلی، تقریباً توانسه است در مقایسه با هر گوشی دیگری در بازار، عملکرد خوبی داشته باشد. (که شامل بسیاری از دوربین هایی با حس گر های دو گانه نیز می شود.) این مورد بیان گر دلیل این است که دستگاه های پیکسل 2 و پیکسل XL 2  بر اساس همان فناوری پیشین طراحی و ساخته خواهند شد تا حتی عمل کرد بهتری داشته باشند.

گلکسی نوت 8

 

به نظر نمی رسد که این ها، تنها تفاوت های سخت افزاری میان این دو دستگاه باشد. برای شروع، انتظار می رود که پیکسل 2 و پیکسل XL 2 ، در رنگ های مختلفی عرضه شود، در مقایسه با گزینه های ضعیف تری که از جانب سامسونگ معرفی شده است. گلکسی نوت 8 همچنین شامل یک جک هدفون استاندارد نیز می باشد. به نظر می رسد که دستگاه های جدید پیکسل، این مشخصه را حذف کرده و به جای آن پورت تایپ USB،C و گزینه های بی سیم برای بخش صوتی دستگاه را اضافه کرده اند. یک مزیت برای گوگل، می تواند این باشد که دستگاه های پیکسل دارای آداپتوری با کیفیت بالا برای آن پورت هستند که می تواند صدای بهتری نسبت به خروجی جک 3.5 میلی متری استاندارد ارائه دهد. همچنین شایعاتی مبنی بر عرضه هدفون های طراحی شده با دستیار گوگل وجود دارد که بیستو (Bisto) نامیده می شود. هرچند انتظار می رود که به طور جداگانه فروخته شود. برای بخش سامسونگ، این شرکت تصمیم گرفته است که لوازم جانبی خود را به صورت دستگاهی که قابل حمل همراه با گوشی است، ایجاد کند تا کاربران بتوانند تجربه دسکتاپی بیشتری را به دست آورند. علاوه بر این، انتظار می رود که گوگل از اچ تی سی الگو برداری کند و یک قاب فشرده در دستگاه های پیکسل نسل بعدی خود ارائه دهد.

علاوه بر بخش سخت افزاری، نرم افزار نیز در هر دو دستگاه قطعاً متفاوت خواهد بود. افرادی که به دنبال یک تجربه اصیل و ناب از اندروید هستند، بهتر خواهد بود که از دستگاه های پیکسل استفاده نمایند، زیرا خانواده ی این دستگاه ها به طور موثری خط نکسوس را در این خصوص جایگزین کرده است. دستگاه های پیکسل 2 و پیکسل XL 2 به طور خاص برای آخرین نسخه سیستم عامل بهینه سازی شده و به طور منظم پچ ها و به روز رسانی ها را دریافت کرده تا سیستم عامل دستگاه را تا حد امکان به روز نگه دارند. در مقابل دستگاه های سامسونگ بهینه سازی شده اند تا برای نرم افزار های محنصر به فرد سامسونگ و به طور خاص قلم S روی گلکسی نوت 8 مناسب باشند. در نتیجه، کاربران اکو سیستم سامسونگ می توانند انتظار  داشته باشند که به روز رسانی های نرم افزار را با تناوب یا فرکانس کم تری دریافت نمایند. اکوسیستم سامسونگ همچنین شامل چندین برنامه رقیب برای گوگل است. در حالی که دستگاه های گوگل با دستیار گوگل عرضه می شوند، کاربران سامسونگ می توانند از دستیار گوگل استفاده کنند، اما آن ها همچنین گزینه اضافی را برای استفاده از دستیار خود شرکت سامسونگ یعنی بیکسبی (Bixby) نیز خواهند داشت.

متأسفانه، چیزهای دیگر را نمی توان در رابطه با دستگاه های گوگل بررسی کرد، زیرا هنوز مشخص نشده است. در حقیقت، هر مقایسه بین این دو گوشی ممکن است عمدتاً تلاش بیهوده باشد. تخصص سامسونگ در بازاریابی و تجربه آن در ایجاد دستگاه ها، حقیقتاً بی ربط است، زیرا  گلکسی نوت 8 سامسونگ به نظر نمی رسد که رقیبی مستقیم برای پیکسل 2 یا پیکسل XL 2 باشد. دستگاه های گوگل، بیش تر بدین منظور ایجاد شده اند تا راهنمایی باشند که چگونه می توان یک گوشی هوشمند اندرویدی سطح بالا را به طور مناسبی طراحی و تولید نمود. و هر دو دستگاه گوگل، باید عملکرد خود را با توجه به مخاطبان مورد نظر خود به طرز چشمگیری انجام دهند.

 

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 90.4 میلیون دلار
  Godzilla vs. Kong
  اکران: 31 مارس 2021
 • 44.2 میلیون دلار
  Tom and Jerry
  اکران: 26 فوریه 2021
 • 41.6 میلیون دلار
  Raya and the Last Dragon
  اکران: 05 مارس 2021
 • 34.1 میلیون دلار
  Mortal Kombat
  اکران: 23 آوریل 2021
 • 34.1 میلیون دلار
  Kimetsu no Yaiba: Mugen Ressha-Hen
  اکران: 23 آوریل 2021
 • 23.4 میلیون دلار
  Nobody
  اکران: 26 مارس 2021
 • 13.1 میلیون دلار
  The Unholy
  اکران: 02 آوریل 2021
 • 1.8 میلیون دلار
  Separation
  اکران: 30 آوریل 2021
بازی ها
 • 24 اردیبهشت 1400
  Mass Effect Legendary Edition
 • 03 خرداد 1400
  Deathloop
  پلی استیشن 5
 • 01 تیر 1400
  Back 4 Blood
  پلی استیشن 5