خاموشی ناگهانی برخی تلفن ها بعد از دریافت آپدیت اندروید اوریو
طاهره غلامیان
نویسنده:طاهره غلامیان
ارسال شده در:29 شهریور 1396، 10:30

خاموشی ناگهانی برخی تلفن ها بعد از دریافت آپدیت اندروید اوریو

دریافت بروزرسانی Android 8.0 Oreo یکی از مواردی‌ست که تعداد بسیاری از کاربران در جستجوی آن هستند و البته دلیل این امر هم داشتن تلفن های همراه نکسوس یا پیکسل است. افرادی که دارای تلفن های هوشمند نکسوس یا پیکسل هستند به صورت خودکار این بروزرسانی را دریافت می‌کنند. اما متاسفانه به نظر می‌رسد که پس از دریافت و نصب اندروید اوریو 8.0 مشکلاتی برای دارندگان این گوشی ها بوجود آمده است.

آرتم روسکوسکی ، یکی از کارمندان اندروید پلیس و یکی از کاربرانی‌ست که گوشی پیکسل XL او پس از دریافت بروزرسانی اوریو 8.0 به صورت خودکار ری‌استارت شد. در پی این گزارش، وب سایت خبری اندروید پلیس سریعا یک نظرسنجی در توئیتر انجام داد و در نتیجه این نظرسنجی، مشخص شد که تعدادی از کاربران دیگر هم که از پیکسل XL استفاده می‌کنند پس از دریافت بروزرسانی با چنین مشکلی روبرو شده اند.

این مساله به Google IssueTracker گزارش شد، اما به دلایلی، گوگل این مشکل را با عنوان “غیر قابل اصلاح” مشخص کرد.

دلیل بروز این مشکل هنوز مشخص نشده است. این در حالی‌ست که پس از اینکه کاربران سیستم عامل گوشی خود را به اندروید نوقا بازمی‌گردانند، این مشکل برطرف می‌شود. در نتیجه به نظر می‌رسد این مشکل ری‌استارت های ناگهانی به دلیل وجود مشکلی در اندروید اوریو باشد نه مشکل گوشی های پیکسل و نکسوس. نظر سنجی نشان داد که اکثر افرادی که از گوشی پیکسل XL استفاده می‌کنند با این مشکل روبرو هستند و به سادگی می‌توان دریافت که مشکل از نرم افزار اوریو است.

در پی این اتفاق گوگل اعلام کرد: ما معتقدیم که این مساله ناشی از وجود یک خطا در file descriptor بوده و در واقع وجود چنین مشکلی را تایید می‌کنیم و در حال تلاش برای بررسی بیشتر این مشکل و شناسایی خطاهایی هستیم که در نتیجه آن بوجود خواهند آمد.

اگر شما هم از دارندگان گوشی های پیکسل XL هستید، توصیه می‌کنیم فعلا از دریافت این بروزرسانی خود داری کنید.

منبع ubergizmo

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha