فرمت ویدئویی HEVC جدید اپل چه مقدار فضای ذخیره سازی در آیفون 8 صرفه جویی می کند
نویسنده:زینب حاجی قربانی
ارسال شده در:29 شهریور 1396، 12:00

فرمت ویدئویی HEVC جدید اپل چه مقدار فضای ذخیره سازی در آیفون 8 صرفه جویی می کند

آیفون 8 و آیفون 8 پلاس جدید اپل، اولین گوشی های اپل هستند که با فرمت ویدئویی HEVC بسیار کارآمد که در فضا نیز صرفه جویی می کند، عرضه شده اند. این فرمت ویدئویی با به روز رسانی iOS 11 که امروز انجام می شود، در اختیار گوشی های قدیمی تر اپل نیز قرار می گیرد. این الگوریتم فشرده سازی فرمت، معمولاً دو برابر فضای در نظر گرفته شده برای فیلم ضبط شده، فضای ذخیره سازی در نظر می گیرد. و می توان گفت منجر به از دست رفتن کیفیت فیلم نمی شود.

آیفون 8 و آیفون 8 پلاس جدید اپل، همچنین اولین گوشی هایی هستند که قادر به ضبط ویدئو 4K با شفافیت 60fps هستند. بنابراین به چه میزان فضا در HEVC نسبت به فرمت قدیمی تر نیاز خواهد بود؟

همان طور که در تصویر (سمت راست) زیر مشاهده می کنید، اپل مشخصات یک دقیقه از فیلمی با کیفیت 4K 30fps در آیفون 8 را فهرست کرده است که تقریباً 170 مگابایت فضای ذخیره سازی نیاز دارد. در حالی که همان طور که در تصویرسمت چپ مشاهده می کنید، همین مقدار، تعریف و شمارش فریم ها با استفاده از فرمت های پیشین، 350 مگابایت فضای ذخیره سازی نیاز دارد.

بنابراین کاهش 50 درصدی در فضای ذخیره سازی مورد نیاز که انتظار می رود فرمت ویدئویی  HEVC فراهم کند، به نظر می رسد، در نهایت محقق می شود. اگر یک دقیقه فیلم با فرمت 4K ضبط کنید، به فضایی برابر 400 مگابایت نیاز خواهید داشت.

 

منبع: phonearena

 

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha