نسخه Creators Update بهترین نسخه ویندوز 10 تا کنون است
نویسنده:زینب حاجی قربانی
ارسال شده در:30 شهریور 1396، 15:30

نسخه Creators Update بهترین نسخه ویندوز 10 تا کنون است

چه چیزی باعث می شود تا نسخه Windows 10 Creators Update، تا کنون بهترین نسخه ویندوز 10 باشد؟ پاسخ آن کیفیت است. تمرکز اختصاصی تیم  مایکروسافت روی وسواس مشتری، کلید بهبود کیفیت در ویندوز 10 می باشد که شامل گوش دادن و پاسخ دادن به بازخورد کاربران و همکاران می شود. حوزه های اصلی که تیم از کانال های بازخورد به طور مداوم دریافت کرده است، در رابطه با قدرت، عملکرد و قابل اطمینان بوده است. این مفاهیم پایه ای، عناصر کلیدی هستند که کاربر در یک دستگاه به دنبال آن بوده و برای وی ارزشمند است. زیرا این مشخصات در استفاده همه روزه آن ها تاثیر گذار است. در این خصوص می توان به دوام طولانی تر باتری، جست و جو سریع تر در وب، پخش ویدئو های طولانی تر و ثبات دستگاه اشاره کرد. شناختن این عناصر برای آن که کاربر یک تجربه عالی در استفاده از دستگاه داشته باشد، بسیار حائز اهمیت است. تیم مایکروسافت در این زمینه های کلیدی سرمایه گذاری بیش تری خواهد کرد تا کاربر با نسخه Windows 10 Creators Update حتی تجربه بهتری داشته باشد. در نتیجه نسخه Windows 10 Creators Update کار آمد ترین و قابل اطمینان ترین نسخه ویندوز 10 تا کنون بوده است. من هیجان زده هستم تا برخی از پیشرفت های اساسی که دستگاه هایی با سیستم عامل ویندوز 10 کار می کنند و بعد از به روز رسانی به نسخه Windows 10 Creators Update در به روز رسانی سالانه دریافت می کنند، با شما به اشتراک بگذارم.

بهبود کیفیت در کارهای روزانه

1- بهبود عمر باتری:

در نسخه  Creators Update ویندوز 10، طول عمر باتری بهبود داده شده است که شامل هر دو باتری های بزرگ و کوچک می شود. در ادامه برخی تلاش ها در این خصوص ذکر می شود.

تیم مایکروسافت به همراه شرکای دستگاه خود، تلاش کردند تا دوام باتری را به گونه ای مدیریت کنند تا شما قادر به دریافت هر اونس عمر باطری از رایانه خود باشید. مشخصه power slider عملکرد جدید به شما این امکان را می دهد تا سریع تر عملکرد دستگاه خود را با تغییر به سطوح حالت “صرفه جویی در مصرف باتری” یا  حالت “بهترین عملکرد” افزایش دهید. و همچنین به شما اجازه می دهد تا هر زمان که خواستید به حالت دستگاه را به حالت power باز گردانید. به عنوان مثال اگر شما در حال انجام یک بازی هستید و نیازمند بیشینه فریم در هر ثانیه (FPS) هستید، یا در حال ساخت یک انیمیشن سه بعدی یا رندر کردن ویدئویی هستید و نیازمند حداکثر سرعت در برابر عمر باتری هستید، با استفاده از حالت power slider می توانید از تمام توان دستگاه خود استفاده کنید. شرکای دستگاه شروع به فعال سازی حالت power slider در انتخاب دستگاه های جدید و دستگاه های فعلی با به روز رسانی هایی هستند. به عنوان مثال هنگامی که کاربران سرفیس پرو 4 اخیراً به روز رسانی انجام داده اند تا حالت  power slider را دریافت نمایند، مشاهده کردند که دوام باتری آن تا 5 درصد افزایش یافته است.

راه دیگر برای به دست آوردن طول عمر باتری طولانی تر از طریق کارآیی سیستم عامل است. شما هم اکنون می توانید فیلم های آنلاین را 2.5 درصد طولانی تر هستند، و فیلم های آفلاین را که 5 درصد طولانی تر هستند، را با برنامه تلویزیون و فیلم که در به روز رسانی سالانه ویندوز 10، اضافه شده است، مشاهده نمایید. به همین ترتیب، ما می دانیم که کاربران زمان زیادی را در استفاده از مرورگر خود صرف می کنند – از جمله: گشت و گذار در وب، تماشای فیلم ها و ویدئوها و یا انجام بازی های آنلاین. من بسیار خرسند هستم که گزارش می کنم که آخرین نسخه مایکروسافت Edge در انجام کار های روزانه (مانند آن چه گفته شد) تا 17 درصد بهبود در مصرف باطری داشته است. و در مقایسه با به روز رسانی ویندوز 10 که در آذر ماه سال گذشته ارائه شد، در حال حاضر اپلیکیشن Mail در همگام سازی ایمیل ها در پس زمینه تا 40 درصد در مصرف باتری کارآمد تر شده است. و در نتیجه به شما اطمینان می دهد که باتری بیش تری برای صرف کارهای مورد علاقه شما وجود دارد. این موارد فقط چند نمونه از تلاش هایی است که در زمینه کاهش مصرف توان انجام شده است که روی عمر باتری شما تاثیر می گذارد.

2- بهبود کارایی:

هنگامی که شما آماده کار یا بازی هستید، می خواهید که دستگاه ویندوز 10 شما به سرعت پاسخ دهد. در نسخه Creators Update ویندوز 10، روند آغاز و استفاده از دستگاه از چند جنبه سریع تر از به روز رسانی Anniversary شده است:

  • راه اندازی دستگاه در حال حاضر 13 درصد سریع تر انجام می شود. و ورود به دستگاه پس از بوت شدن آن تا 18 درصد سریع تر شده است.
  • باز کردن قفل ذستگاه با تشخیص چهره Windows Hello تا 30 درصد سریع تر شده است.
  • در نسخه Creators Update ویندوز 10، مایکروسافت Edge نیز تا 53 درصد سریع تر شده است که به لطف بهبود کارایی است که منجر می شود پیمایش صفحات و بارگذاری آن ها با سرعت بیش تری انجام شود و همچنین رندر کردن وب سایت و تعامل با آن پاسخ گو تر شده است.
  • دو مشخصه ای که هر روز استفاده می شود، “منوی شروع” و “جست و جوی ویندوز” است. که هر دو مورد بهبود داده شده است. منوی شروع سریع تر باز می شود. و عملکرد جست و جوی ویندوز بهبود داده شده است.
  • برای دستگاه هایی که امکان ورود چند کاربر در آن وجود دارد، (به عنوان مثال کلاس های درسی)، در نسخه Creators Update ویندوز 10، ورود اولین کاربر تا 47 درصد سریع تر شده است.

3- قابلیت اطمینان:

همانند میزان پاسخگو بودن و باتری، این که یک دستگاه قابل اطمینان باشد، یک امر ضروری است. اولویت اساسی این است که دستگاه های ویندوزی از مسائل سیستمی و کرش کردن درایور ها رها شوند. با توجه به تنوع اکوسیستم ویندوز 10 – بیش از 500 میلیون دستگاه فعال (از رایانه های شخصی تا تبلت ها و دستگاه های خودپرداز) در حال حاضر در 190 کشور مورد استفاده قرار می گیرد – کلید این موفقیت در همکاری با شریکان ما است. با بیش از 400 هزار درایور اکو سیستم برای ویندوز 10 تیم مایکروسافت با تولید کنندگان دستگاه ها همکاری نزدیکی انجام داده اند تا دستگاه را آزمایش کنند و از قابلیت اطمینان درایور های دستگاه خود اطمینان حاصل کنند. ماه های طولانی در خصوص مسائل پایداری سیستم عامل تلاش کرده ایم تا به صفر برسد. در نسخه  Creators Update ویندوز 10، برای رسیدن به این هدف کارهای خوبی انجام شده است:

  • در میان کاربرانی که نسخه Creators Update ویندوز 10 را دریافت کرده اند، ما شاهد یک کاهش 18 درصدی در مسائل پایداری سیستم در مقایسه با برخی نسخه های جدید تر ویندوز 10 هستیم.
  • همکاری نزدیک با شرکای اکو سیستم در مجموع باعث کاهش 39 درصدی در مورد مسائل پایداری درایور ها و سیستم عامل در مقایسه با نسخه Anniversary Update و  Creators Update ویندوز 10 می شود.

4- کاهش حجم پشتیبانی از کاربر:

همان طور که نتایج و تاثیر سرمایه گذاری خود در موارد پایه ای و جاهای دیگر در مشتریان مصرف کننده و تجاری ما بر پایه ویندوز 10 مطرح شده است، نشان داده شده است، یکی از بهترین موارد سنجش کیفیت این است که مشتریان ما، چگونه ما را می بینند. تیم پشتیبانی داخلی ما گزارش کرده اند که در مقایسه با نسخه Anniversary Update تا زمان ارائه نسخه Creators Update ویندوز 10، میزان درخواست پشتیبانی آنلاین و تماس ها کاهش چشم گیری داشته است. در طول این زمان، کاهش حجم پشتیبانی ماهانه مشاهده شده است. مهم تر از همه با درخواست های به روز رسانی عیب یابی و نصب، دارای بیش ترین شیب است. به همین ترتیب شرکای OEM برتر مایکروسافت در خصوص کاهش تماس های پشتیبان OEM در بازه زمانی یکسان گزارش کرده اند.

 

بهبود کیفیت بر حسب میزان پشتیبانی از مشتری

Creators Update

در حالی که تعداد تماس های پشتیبانی به طور قابل توجهی کاهش یافته است، تیم مایکروسافت همچنین کانال های بازخورد و ارتباطات خود را گسترش داده است. از طریق برنامه Insider ویندوز، برنامه Hub بازخورد، خدمات و پشتیبانی مشتری، انجمن های اجتماعی و رسانه های اجتماعی، گوش دادن به بازخورد کاربران به طور روزانه، مایکروسافت را قادر ساخته است تا به سرعت شناسایی، مشارکت و پاسخ به مسائل را زمانی که آن ها به وجود می آیند، انجام دهد. بازخورد کاربران، رمز مخفی موفقیت تیم مایکروسافت است. این بازخورد ها، تیم را قادر می سازد تا در زمینه های اصلی و سایر زمینه های به روز رسانی ماهانه پیشرفت و بهبود داشته باشد. بنابراین، لطفاً با استفاده از برنامه بازخورد Hub، بازخورد خود را بیان کنید.

 

و البته امنیت

در حالی که بهترین کار در زمینه امنیت، بهبود دوام باطری یا این که دستگاه خود را سریع تر کنید، نیست. امنیت مانند قابلیت اطمینان برای شما و شرکای مایکروسافت بسیار مهم است. تیم مایکروسافت متعهد به ارائه بهترین کلاس امنیت است. در هر به روز رسانی جدید ویندوز، مایکروسافت آخرین فناوری های امنیتی را در سیستم عامل به کار می گیرد. در هر به روز رسانی جدید کیفی ماهانه مایکروسافت، یک لایه امنیتی دیگر اضافه می شود؛ لایه ای که روند های در حال حضور و تغییر کرده در بد افزار ها (نرم افزار های مخرب) و ویروس ها را دنبال می کند. مانند همیشه و به روز رسانی های پیشین، آخرین به روز رسانی ویندوز 10 از آخرین و به روز ترین فناوری های امنیتی استفاده می کند. برای آن که از تمامی مزایای این پیشرفت ها و مشخه های جدید ویندوز 10 بهره مند شوید، امروز ویندوز خود را به نسخه  Creators Update ویندوز 10 به روز رسانی نمایید. صفحه امنیت ویندوز را ببینید تا دریابید که روی دستگاه شما کدام نسخه ویندوز اجرا می شود و چگونه می توان آن را به روز رسانی کرد. هنگامی که شما می خواهید فرآیند به روز رسانی را آغاز کنید، ابتدا باید تنظیمات حریم خصوصی خود را بررسی کنید. از آن جایی که حریم خصوصی کاربران برای مایکروسافت بسیار مهم است، با شروع هفته آینده از شما خواسته می شود، تنظیمات حریم خصوصی خود را بدون تاخیر، بررسی و تایید نمایید. فقط چند لحظه طول می کشد، برای آن چه مایکروسافت باور دارد، بهترین تعادل بین حفظ حریم خصوصی، امنیت و کنترل را برای شما به ارمغان می آورد.

 

نسخه Creators Update ویندوز 10 کار آمد ترین و قابل اطمینان ترین نسخه ویندوز 10 تا کنون است!

مایکروسافت همواره در حال بهبود ویندوز 10 است. با گوش دادن به بازخورد کاربران شرکا، مایکروسافت، ویندوز را تکمیل کرده تا هر به روز رسانی کیفی و به روز رسانی مشخصه های جدید را بهتر از قبل نماید. همچنین مایکروسافت این اطمینان را به کاربران می دهد تا ویندوز 10 را به عنوان قابل اطمینان ترین، کار آمد ترین و امن ترین نسخه ویندوز گرداند.

 

منبع: /blogs.windows

 

 

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha