آمازون در حال کار روی اولین دستگاه پوشیدنی خود است: عینک هوشمند مجهز به الکسا
نویسنده:زینب حاجی قربانی
ارسال شده در:30 شهریور 1396، 21:43

آمازون در حال کار روی اولین دستگاه پوشیدنی خود است: عینک هوشمند مجهز به الکسا

ما اغلب سال 2017 را سال الکسا آمازون می نامیم. الکسا، دستیار شخصی مجازی آمازون است که در سال جاری پیشرفت زیادی در میان دستیاران هوشمند داشته است و در این میان تبدیل به یک گزینه غالب و اصلی شده است. الکسا در ابتدا، در اکو آمازون یافت شد و در حال حاضر روی گوشی های هوشمند مانند اچ تی سی U11 و نسخه آمریکایی هوآوی میت 9 ارائه شده است. الکسا با افزایش تعداد “مهارت” های خود، تلاش می کند بر سیری اپل، دستیار گوگل و کورتانا مایکروسافت غلبه کند.

طبق گفته ی فایننشال تایمز، آمازون در حال کار کردن روی اولین دستگاه پوشیدنی خود است. این دستگاه پوشیدنی، یک عینک هوشمند بوده که مجهز به الکسا است و به کاربر یا پوشنده آن دستگاه اجازه می دهد تا هر زمانی که از عینک استفاده می کند، بتواند با الکسا تماس بگیرد. این عینک می بایست با یک گوشی هوشمند و یک سیستم هدایت استخوانی (bone-conduction system) جفت شود. دقیقاً مشابه آن چه روی شیائومی می میکس و شیائومی می میکس 2 استفاده می شود که به کاربران دستگاه اجازه می دهد تا بدون استفاده از هدفون، بتوانند صدای آن را بشوند.

 بر خلاف عینک گوگل، اولین نسخه عینک هوشمند آمازون، دارای یک دوربین نیست. این امر باعث می شود، کسانی که از این عینک هوشمند آمازون استفاده می کنند، مانند استفاده کنندگان از عینک گوگل، به سرنوشت رنج آور آن دچار نشوند. استفاده از مورد دوم (عینک گوگل) در کافی شاپ ها و رستوران های خاصی ممنوع بود، زیرا صاحبان این رستوران ها و کافی شاپ ها نگران بودند که کاربرانی که از این عینک ها استفاده می کنند، به واسطه دوربین آن، به صورت مخفی از مشتریان فیلم برداری کنند. همچنین سالن های سینما و تئاتر، مشتریانی که از عینک گوگل استفاده می کنند، را حذف می کنند؛ زیرا صاحبان تئاتر و سینما می ترسند از این که این کاربران به صورت مخفی اجرای اولیه فیلم را ضبط کرده و آن را روی یوتیوب نمایش دهند.

برخی از محققان، مهندسان و طراحان پیشین عینک گوگل اکنون برای آمازون کار می کنند، از جمله بابک پرویز که سازنده عینک گوگل است. بابک پرویز در سال 2014 برای شرکت آمازون شروع به کار کرد. همچنین شایعه شده است که اپل نیز در حال کار کردن روی جفت عینک هوشمند خود است. ژان مونستر تحلیل گر پیشین در اوایل سال جاری گفت که عینک هوشمند اپل پس از ارائه در سال 2019 بزرگ تر از آیفون خواهد بود.

منبع: phonearena

برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha