مایکروسافت با فرمت تصویر جدید iOS 11 به خوبی کار نمی کند (HEIC)

مایکروسافت با فرمت تصویر جدید iOS 11 به خوبی کار نمی کند (HEIC)
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

شرکت مایکروسافت به ما توضیح می دهد که پس از آن که شما آیفون خود را به روز رسانی کردید، برنامه OneDrive روی سیستم عامل iOS به طور خودکار فایل های HEIC را به JPEG تبدیل می کند. بنابراین شما همچنان قادر به مشاهده آن ها به عنوان فایل های تصویری منظم در دستگاه ویندوز 10 و آیفون خود هستید. اما اگر می خواهید فرمت فایل اصلی را حفظ نمایید و مقداری فضای ذخیره سازی، ذخیره کنید، بنابراین می بایست فرمت HEIC را انتخاب کنید. شما نمی توانید آن ها را روی دستگاه ویندوز 10 خود و  OneDrive.com مشاهده کنید:

“آخرین نسخه برنامه OneDrive به صورت خودکار تصاویری با فرمت HEIC را به فرمت JPEG تبدیل می کند، قبل از آن که آن ها را در برنامه OneDrive بارگذاری نمایید. این کار، تصاویر کاربر را در قالب سازگار ترین فرمت قرار می دهد و به کاربران اجازه می دهد تصاویر خود را در اپلیکیشن های موبایل OneDrive، OneDrive.com و یندوز 10 ببینند. یک کاربر می تواند مشخصه تبدیل خودکار را با رفتن به مسیر زیر غیر فعال کند: تنظیمات -> پیشرفته -> غیر فعال کردن مشخصه بارگذاری با سازگار ترین فرمت. “

گزارش اصلی در زیر آمده است:

سیستم عامل iOS 11 دیروز منتشر شده است. این نسخه شامل بسیاری مشخصه های جدید است. از جمله یک مرکز کنترل طراحی شده جدید، مرکز اطلاع رسانی و خیلی چیزهای بیش تر. iOS 11 یک ارتقا واقعاً بزرگ برای سیستم عامل است. به خصوص برای صاحبان IPad. اما iOS جدید دارای یک فرمت تازه برای تصاویر است. با انتشار iOS 11، اپل به طور پیش فرض برای تصاویر روی iOS 11 از فرمت فایل تصویری با کیفیت بالا یا HEIC استفاده می کند. این فرمت فایلی جدید به صورت پیش فرض برای تمام دستگاه های iOS اپل در دسترس نیست و فقط محدود به دستگاه هایی می شود که از پردازنده A9 یا جدید تر از آن مانند A11 Bionic  استفاده می کنند.

هنگامی که شما سیستم عامل دستگاه خود را به iOS 11 ارتقا بدهید، تصاویر با فرمت فایلی HEIC ذحیره خواهند شد. که بدین معنی است که در استفاده از  فضای ذخیره سازی روی دستگاه شما، مقدار کمی صرفه جویی خواهد شد. اما اگر شما یک دستگاه ویندوز 10 دارید و از برنامه OneDrive برای پشتیبان گیری از تصاویر خود استفاده می کنید، ممکن است با iOS جدید در این خصوص مشکل داشته باشید. مایکروسافت همچنین پشتیبانی از HEIC روی ویندوز 10 و OneDrive را اضافه کرده است. بدین معنی که شما در صورتی قادر به مشاهده فایل هایی با HEIC خواهید بود که از راه حل های شخص سوم استفاده کنید. برنامه پیش فرض نمایش تصاویر در ویندوز 10، هنوز فرمت فایلی HEIC و برنامه OneDrive روی وب را پشتیبانی نمی کند. بنا به گفته the verge، دو رقیب اصلی OneDrive، یعنی برنامه تصاویر گوگل (Google Photos) و دراپ باکس (Dropbox) در حال حاضر از فرمت تصاویر HEIC پشتیبانی می کنند. برنامه تصاویر گوگل در حقیقت بالاتر از هر دو برنامه OneDrive و دراپ باکس قرار دارد؛ زیرا برنامه اندروید آن نیز از فرمت HEIC پشتیبانی می کند. اما برنامه های OneDrive و دراپ باکس هنوز باید پشتیبانی از فرمت HEIC را به برنامه های اندروید خود اضافه کنند.

 هرچند برای این مساله راه حل هایی وجود دارد؛ و این بدین معنا است که فرمت HEIC را به طور کامل غیر فعال کنید. با رفتن به مسیر تنظیمات -> دوربین -> فرمت ها، شما می توانید iOS 11 را تنظیم کنید که تمام تصاویر جدید را با فرمت JPEG ذخیره کند تا از طریق برنامه OneDrive و ویندوز 10 قابل مشاهده باشد. و هنگامی که مایکروسافت پشتیبانی از فرمت فایلی جدید را اضافه کرد، شما می توانید به راحتی مجدداً این مشخصه را فعال کنید. یا اگر شما واقعاً می خواهید که تصاویر خود را به فرمت HEIC ذخیره کنید، می توانید از یک نمایش گر سومی استفاده کنید یا به صورت دستی آن را به JPEG تبدیل کنید.

 

منبع: mspoweruser

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 90.4 میلیون دلار
  Godzilla vs. Kong
  اکران: 31 مارس 2021
 • 44.2 میلیون دلار
  Tom and Jerry
  اکران: 26 فوریه 2021
 • 41.6 میلیون دلار
  Raya and the Last Dragon
  اکران: 05 مارس 2021
 • 34.1 میلیون دلار
  Mortal Kombat
  اکران: 23 آوریل 2021
 • 34.1 میلیون دلار
  Kimetsu no Yaiba: Mugen Ressha-Hen
  اکران: 23 آوریل 2021
 • 23.4 میلیون دلار
  Nobody
  اکران: 26 مارس 2021
 • 13.1 میلیون دلار
  The Unholy
  اکران: 02 آوریل 2021
 • 1.8 میلیون دلار
  Separation
  اکران: 30 آوریل 2021
بازی ها
 • 24 اردیبهشت 1400
  Mass Effect Legendary Edition
 • 03 خرداد 1400
  Deathloop
  پلی استیشن 5
 • 01 تیر 1400
  Back 4 Blood
  پلی استیشن 5