تسلا در بزرگ ترین مسابقه اتومبیلرانی سرعت جهان فراری، پورشه و مکلارن را شکست داد

تسلا در بزرگ ترین مسابقه اتومبیلرانی سرعت جهان فراری، پورشه و مکلارن را شکست داد
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

روزی روزگاری، خودروهای الکتریکی از نظر همه و به ویژه عاشقان سرعت کسل کننده و ضعیف بودند. اما کمپانی تسلا چند سالی است که دارد تلاش می کند این شرایط را عوض کند و البته موفق هم بوده است. تسلا در سال های اخیر دستاوردهای فراوانی به دست آورده. این کمپانی خودروهای توانمندی ساخته که رانندگی با آن ها حقیقتا لذت بخش است. تسلا نوآوری های گوناگونی در خودروهای خود فراهم کرده و بیشتر علاقمندان را قانع کرده که محصولاتش درجه یک هستند. شاید تنها یک گروه از علاقمندان به خودرو در این مورد قانع نشده باشند؛ عاشقان سرعت. کسانی که عطش سیری ناپذیر آن ها برای تند رفتن تنها با خودروهای درجه یک در کلاس جهانی رفع می شود.

تسلا

اما ایلان ماسک (بنیان گذار و رئیس تسلا) این چیزها سرش نمی شود. عطش او برای ممکن کردن ناممکن ها سیری ناپذیر است. دستاورد تازه او در کمپانی تسلا (یکی از چند کمپانی ایلان ماسک) در ذهن دوستداران خودرو این پرسش را ایجاد کرده که آیا تسلا حتا از بزرگانی مانند فراری، پورشه و مرسدس  هم جلو زده است؟ خوب … اگر « بزرگ ترین مسابقه ی اتومبیلرانی سرعت در جهان» را ملاک قرار دهیم باید گفت : بله، تسلا از این بزرگان جلو زده است.

Motor Trend معتبرترین و مهم ترین رقابت خودروها به لحاظ سرعت در جهان است. این رویداد سالی یکبار با شرکت غول های صنعت خودروسازی برگزار می شود. در این مسابقه از میان اتومبیل های جدید، سریع ترین ها در یک پیست کوچک 400 متری مسابقه می دهند. همانطور که از کوچکی پیست مشخص است، این رقابت به سبک سرعت یا sprint است. سبکی که در آن خودروها در یک مسیر مستقیم و کوتاه حرکت می کنند و تنها چیزی که در برنده شدن تاثیر دارد توان خودرو است.

تسلا

امسال  Motor Trend میزبان خودروهایی بود که هر کدام برای خودش در پیست هیولایی است. ماشین هایی که وقتی غرش می کنند دود از لاستیک هایشان بلند می شود. شرکت کنندگان امسال به ترتیب Ferrari 488 GTB ، Porsche 911 Turbo S ، Nissan GT-R NISMO و Aston Martin DB11 بودند. 12 هیولای بنزین سوز در خط شروع 2017  Motor Trend قرا داشتند اما برگزار کنندگان این رویداد تصمیم گرفتند به یک رقیب متفاوت اجازه ی ورود به مسابقه بدهند. خودروی مدل S P100D کمپانی تسلا (Tesla Model S P100D) که رقابت امسال را 13 تایی کرد؛ 12 ماشین بنزینی و یک 1 ماشین برقی.

با دادن فرمان شروع مسابقه، 13 رقیب غرش کنان از جا پریدند و در یک چشم بر هم زدن به خط پایان رسیدند. هنگامی که گرد و خاک فرونشست معلوم شد که نتیجه ای عجیب به دست آمده. تسلای مدل S از رقبا پیشی گرفته و به مقام اول رسید. این خودروی برقی با اختلاف کسری از ثانیه رقبای پرآوازه ی خود یعنی فراری و پورشه را شکست داد. دیگر رقبا هم با اندکی اختلاف در مکان های سوم تا سیزدهم جای گرفتند. این پیروزی بزرگ بی شک ارزش گرفتن یک جشن را در کمپانی تسلا داشت.

تسلا

تسلا

تسلای مدل S P100D علاوه بر پیروز شدن در Motor Trend امسال، رکورد شتاب 0 تا 60 مایل این مسابقات را شکست و به نام خود ثبت کرد. البته نباید از حق گذشت، شاهکار تسلا آنقدرها هم از غول های فراری و پورشه قوی نیست و اگر مسیر مسابقه طولانی بود، به احتمال زیاد تسلای مدل S مکان اول را تقدیم هیولای فراری می کرد.

ارزش بی نظیر این پیروزی برای تسلا در آن است که یک ماشین الکتریکی توانسته به این مهم دست پیدا کند. هنوز یک دهه از زمانی نگذشته است که کمتر کسی به خودروهای برقی اعتقاد داشت؛ به خصوص در زمینه ی مسابقه و سرعت. حالا فناوری به حدی پیشرفت کرده که ماشین های الکتریکی به لحاظ شتاب نسبت به رقبای سنتی توانایی بسیار بیشتری دارند. البته در زمینه ی سرعت و مسافت های طولانی هنوز خودروهای بنزینی حرف اول را می زنند اما با این روند رشد فناوری و با وجود پدیده ای مانند کمپانی تسلا در صنعت خودروهای برقی، بعید نیست که برتری هم در آینده از بین برود.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 90.4 میلیون دلار
  Godzilla vs. Kong
  اکران: 31 مارس 2021
 • 44.2 میلیون دلار
  Tom and Jerry
  اکران: 26 فوریه 2021
 • 41.6 میلیون دلار
  Raya and the Last Dragon
  اکران: 05 مارس 2021
 • 34.1 میلیون دلار
  Mortal Kombat
  اکران: 23 آوریل 2021
 • 34.1 میلیون دلار
  Kimetsu no Yaiba: Mugen Ressha-Hen
  اکران: 23 آوریل 2021
 • 23.4 میلیون دلار
  Nobody
  اکران: 26 مارس 2021
 • 13.1 میلیون دلار
  The Unholy
  اکران: 02 آوریل 2021
 • 1.8 میلیون دلار
  Separation
  اکران: 30 آوریل 2021
بازی ها
 • 19 شهریور 1400
  Life is Strange: True Colors
 • 24 شهریور 1400
  Deathloop
 • 20 مهر 1400
  Back 4 Blood