8000 محقق در بخش هوش مصنوعی مایکروسافت مشغول فعالیت هستند!

8000 محقق در بخش هوش مصنوعی مایکروسافت مشغول فعالیت هستند!
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

در سال های اخیر پیشرفت های زیادی در زمینه هوش مصنوعی صورت گرفته است، اما بسیاری از محققان اذعان می کنند که ابزارهای ایجاد مرتبط با هوش مصنوعی، بدون در نظر گرفتن خوب یا بد بودن آنها، هنوز بسیار محدود هستند. گاهی این ابزار ها در یک زمینه تخصصی خوب عمل می کنند و در باقی زمینه ها بلااستفاده هستند.

به این معناست که به عنوان مثال، AlphaGo گوگل دارای قابلیت بازی کردن superhuman را دارد. اما هیچ ایده ای ندارد که چگونه با شطرنج بازی کند یا کتابچه راهنمای خود را بالانس کند.

هری شوم، معاون مدیر اجرایی هوش مصنوعی و گروه تحقیقاتی مایکروسافت، اشاره کرد که :«کامپیوتر ها امروزه می توانند کارهای خاصی را به خوبی انجام دهند، اما وقتی که در رابطه با وظایف کلی و عمومی باشد، هوش مصنوعی نمی تواند با یک کودک نیز رقابت کند.»

هدف نهایی برای محققان هوش مصنوعی، هوش عمومی مصنوعی است.

هوش عمومی مصنوعی (AGI) هوش مصنوعی ماشینی است که می تواند به طور موفقیت آمیز هر کار فکری که یک انسان می تواند انجام دهد را نیز انجام دهد. چنین رایانه ای می تواند به اندازه کافی کارهای شما  را حتی اختراع آنتی بیوتیک های جدید یا حمله به روسیه انجام دهد.

تیم Deepmind گوگل جاه طلبی خود برای تولد اولین هوش عمومی مصنوعی رابه هیچ عنوان مخفی نکرده است، و اکنون برای اولین بار مایکروسافت نیز نشان داده است که آن ها یک هدف مشابه دارند. ریک هریویتز، عضو هیات علمی و مدیر تحقیقات مایکروسافت در گفتگو با Geekwire گفت: «ما عمدتاً در حال حاضر آنچه شایسته است، ساخته ایم – یک سامانه تشخیص گفتار عالی، چشم انداز خوب و سیستم captioning، سیستم تشخیص چهره عالی. ما موفق به انجام کارهای باور نکردنی با این گوه ها شده ایم.»

در حال حاضر این شرکت می خواهد تمام این صلاحیت ها را در کنار هم بیاورد، تا به اهداف خود در حوزه هوش عمومی مصنوعی برسد.

هوریتز اشاره کرد: «ما واقعاً می خواهیم به درک رمز و راز عقل انسان پی ببریم.»

برای دستیابی به این هدف، مایکروسافت یک تیم جدید را به نام تیم تحقیقاتی هوش مصنوعی مایکروسافت را به رهبری اریک هوریتیز تشکیل داد و استعدادهای برتر در زمینه هایی مانند ادراک دستگاه، یادگیری، استدلال و زبان طبیعی را گرد هم آورد.

مایکروسافت دارای مزیت قابل توجهی با دسترسی به مقادیر زیادی از داده های موتور جستجوی بینگ و گرافیک ارتباطات گسترده حرفه ای LinkedIn است.

مایکروسافت همچنین دستاوردهای استراتژیک را، از جمله آغاز برنامه ریزی زبان طبیعی  Genee و شروع به یادگیری عمیق Maluuba، به دست آورده است. یوشو بنگی، متخصص آموزش فراگیر که مؤسسۀ مونترال را برای الگوریتم های یادگیری هدایت می کند و مشاور Maluuba بود، اکنون مشاور مایکروسافت وشوم است. در طول یک سال گذشته افراد این بخش از 5000 نفر امروز به 8000 نفر افزایش یافته اند.

بر خلاف سایر شرکت ها، مایکروسافت هوش مصنوعی را بخش اصلی حوزه توجه خود قرار داده است.

مایکروسافت یک گروه داخلی را به نام «آتر» تشکیل داده است، که این نام به معنای هوش مصنوعی و اخلاق در مهندسی و تحقیق است.این گروه شامل یک نماینده از هر بخش مایکروسافت، گزارش دهی به Nadella و تیم رهبری ارشد است و هر 2 هفته برای کمک به بهبود استانداردهای شرکت و بهترین روش برای هوش مصنوعی می آید.

شوم گفت: «پلت فرم جدید در حال ظهور است.این فرآیند کمی زمان بر خواهد بود، اما به طور خاص، من فکر می کنم بسیاری از مردم آن را خواهند دید.»

منبع: mspoweruser

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.9 میلیارد تومان
  دینامیت
  اکران: 10 تیر 1400
 • 1.4 میلیارد تومان
  خورشید
  اکران: 27 آبان 1400
 • 1.3 میلیارد تومان
  هفته‌ای یک بار آدم باش
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 920 میلیون دلار
  تک خال
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 257.43 میلیون تومان
  پیشی میشی
  اکران: 08 مهر 1400
 • 184 میلیون تومان
  خون شد
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 90 میلیون تومان
  لاله
  اکران: 27 اسفند 1399
 • 84 میلیون تومان
  آقای سانسور
  اکران: 26 شهریور 1400
بازی ها
 • 19 شهریور 1400
  Life is Strange: True Colors
 • 24 شهریور 1400
  Deathloop
 • 20 مهر 1400
  Back 4 Blood