ورود بتمن به اسکایریم و آنچه با خود می آورد
نویسنده:بهنام رئوف نیا
ارسال شده در:03 مهر 1396، 19:38

ورود بتمن به اسکایریم و آنچه با خود می آورد

اسکایریم یکی از نسخه های بسیار موفق از سری بازی های Elder Scrolls است که با وجود پیچیدگی فراوان به خوبی مورد استقبال علاقمندان قرار گرفت و البته در رتبه بندی ها هم عملکرد موفقیت آمیزی داشت. اسکایریم پنجمین نسخه از بازی Elder Scrolls است و هنگامی که نسخه ی ویژه ی آن (Skyrim Special Edition) عرضه شد، بسیاری از گیمرها مردد بودند که آیا آن را بخرند یا نه. اما کیفیت اسکایریم آنقدر بالاست که اجازه ی چشم پوشی از هیچ نسخه ای را به علاقمندان نمی دهد.
حالا در یک رویداد جالب توجه قرار است بتمن در قالب یک حالت جدید به این نسخه ی ویژه اضافه شود. حتی قرار دادن این دو نام بزرگ در کنار هم هیجان انگیز است، Batman و Skyrim توجه بیشتر گیمرهای دنیا را به خود جلب کرده است. بتمن با تمام ویژگی ها و حاشیه های خود یک جا و به صورت یک پکیج وارد اسکایریم می شود. طبعا وارد کردن پکیجی از محتوا به بازی های امروز به از طریق اضافه کردن یک حالت یا mod جدید صورت می پذیرد. در توضیحات این حالت آمده است:
« اسطوره ای شهری وارد می شود و به دنبال شکار تامریل می رود. همه ی مردم شهر در مورد او با یکدیگر درگوشی حرف می زنند… سایه ای می آید تا شب را شکار کند، سایه ای که به دنبال نامردان و نا اهلان است. آیا او یک فرشته ی شب است؟ خیر. مردم می گویند فرشته های شب در برابر نیروی او زانو می زنند. آیا او دیدرا است؟ شاید … او آن ها را تبعید می کند. آیا او آدمکش است؟ مردم در این مورد شک دارند، هیچ یک از اعضای برادران تاریک کسی را باز نمی شناسند که با شایعات رایج همخوانی داشته باشد. پس او کیست؟ … ».

اسکایریم

توصیف هنرمندانه ای از بتمن است؛ البته در دنیای اسکایریم. اما بتمن بدون تجهیزات و ویژگی های خاصش معنا ندارد. این حالت جدید هم علاوه بر کاراکتر بتمن یک نژاد جدید، یک مجموعه ی مجزا از زره، یک دشمن تازه، یک کاراکتر (نمی توان با آن بازی کرد)، چندین ورد مخصوص بتمن و اسکایریم و البته یک اسب « فوق العاده » ی مخصوص بتمن را به نسخه ی ویژه می افزاید.

در این حالت جدید، خانه ی بازیکن مجموعه ی گسترده و در هم پیچیده ای است که نام دشواری هم دارد: وانیوس مانور (Vaynius Manor). سازندگان بازی این مکان را به لحاظ اندازه با عمارت گلدن گلو (Goldenglow Estate) مقایسه کرده اند. گلدن گلو را پیش تر در اسکایریم دیده بودیم، مجموعه ی فوق العاده بزرگی از جزایر که یک مزرعه ی عسل را تشکیل می دهند. گلدن گلو آنقدر بزرگ است که بسیاری از بازیکنان مدت ها به دنبال بخش مورد نظر خود در آن می گردند. اما خانه ی جدید بازیکن  همان خانه ی بتمن است و بتمن هم در یک مکان مخفی زیرزمینی زندگی می کند. مقر اصلی او در حالت جدید شبکه ای از غارهای به هم پیوسته است که در نهایت به مامن اصلی بتمن ختم می شود؛ غار خفاشی یا Batcave.  به گفته ی سازندگان، نژاد جدید از ویژگی های لازم برای تبدیل شدن به بتمن برخوردار است. مجموعه ی زره های تازه ی بازی هم به گفته ی طراحان نوعی لباس بتمن «شدیدا تقویت شده» می باشد.

اسکایریم

سازندگان اعتراف کرده اند که دشمن تازه ی بازی در حالت جدید  یک کاراکتر «آزمایشی» است. او شخصیت مرموزی شبیه به کاراکتر بین است که ماسک لوکادوری (شبیه عکس زیر) بر چهره دارد و ادعا می کند که در تاریکی زاده شده است. این دشمن تازه در شهر مارکات منتظر شماست. پیش بینی می شود که از بین بردن او نیاز به لباس مخصوص بتمن داشته باشد. نهایتا یک کاراکتر جدید دیگر هم همراه بتمن وارد اسکایریم می شود. او کسی نیست جز پیش خدمت معروف و وفادار بتمن که او را بارها در فیلم های بتمن دیده ایم. در عین حال، در حالت جدید جزییات تازه ای تعریف شده که برخی از آن ها ضروری به نظر می رسند، اسب ویژه ی بتمن و وردهای جدیدی که در برخی جاها بسیار به کار می آیند.

اسکایریم                 شخصی با ماسک لوکادوری

 

منبع: pcgamer

850x478 (1024x576)
134.62 KB
اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha