تراشه های دقیق تر و کارآمدتر GPS تا 2018 بر روی گوشی های هوشمند
نویسنده:فرشید وثوق
ارسال شده در:04 مهر 1396، 10:00

تراشه های دقیق تر و کارآمدتر GPS تا 2018 بر روی گوشی های هوشمند

در حالی که امروزه نمایشگرهای بدون حاشیه و سیستم دوربین دوگانه در گوشی‌های هوشمند مختلف، چشم جهانیان را به خود خیره کرده، قرار است یک تراشه به زودی از بردکام (Broadcom) این اجازه را به گوشی های آینده بدهد تا ویژگی‌های دقیق‌تری در سیستم GPS داشته باشند. این تراشه همچنین به تناسب مصرف کمتری در باتری هنگام استفاده از خدماتی مانند Google Maps ،Waze و غیره ارائه می‌دهند.

در اواخر هفته گذشته، IEEE Spectrum اعلام کرد که این تراشه جدید در نهایت برای تولید انبوه و تعبیه در محصولات مصرف کنندگان آماده می‌شود تا ما بتوانیم این پیشرفت جدید را در تکنولوژی GPS گوشی‌های آینده بگنجانیم و راه را برای انتشار گوشی‌های هوشمند بهتر در سال 2018 باز کنیم.

وجود ویژگی‌های جهت‌گیری دقیق و مصرف کم باتری در طول یک روز بدون شک می‌تواند برای این تراشه، بسیار خوب باشد. به همین دلیل نباید از این موضوع گذشت که میزان ارتقایی که در یگ گوشی صورت می‌گیرد بسیار چشمگیر است.

تراشه های فعلی GPS در گوشی های هوشمند دقت مکان را تا فاصله 5 متر (500 سانتیمتر) موقعیت واقعی شما نشان می دهند، در حالی که آخرین نسخه بردکام ( (BCM47755، دقت را تا 30 سانتیمتر مکان واقعی افزایش می‌دهد. حال در این تراشه جدید و با این دقت بهبود یافته، سیستم GPS باید در شهرها و سایر نقاط شهری که در آنها ساختمان های بلند وجود دارد، بهتر عمل کند.

با توجه به بهبود بهره‌وری انرژی، بردکام BCM47755 کمتر از 50٪ از انرژی گوشی را نسبت به تراشه های GPS در گوشی های هوشمند فعلی استفاده می کند. این به خاطر حرکت تراشه به سمت طراحی 28 نانومتر (28nanometer)، با استفاده از یک معماری رادیوی کاملا جدید و با بهره گیری از یک سنسور دو هسته ای است که به طور خاص برای BCM47755 طراحی شده و به دست آمده است.

علاوه بر پیشرفت های بدست آمده در این تراشه، این اولین سیستم GPS در گوشی های هوشمند است که می تواند به ماهواره های L5 متصل شود و یک سیگنال دقیق‌تر را نسبت به مدل‌های ماهواره L1 بدست آورد.

بردکام BCM47755 به هر دو سیستم های L1 و L5 متصل می شود تا بهترین نتایج ممکن را فراهم کند. اگر چه هم‌اکنون دستگاه‌هایی وجود دارند که قادر به استفاده از L5 هستند اما اولین بار است که این فناوری به گوشی‌های هوشمند راه پیدا خواهد کرد.

اگر چه ما دقیقا نمی دانیم که چه گوشی هایی با تراشه GPS BCM47755 ساخته خواهند شد، اما تأیید شده که گوشی‌های هوشمند که برای انتشار در سال 2018 تولید می‌شوند، این فناوری در آن‌ها تعبیه می‌گردد.

خلاصه اینکه، یک چیپ ست جدید GPS ممکن است به اندازه یک نمایشگر تلفن بدون حاشیه یا دوربین دوگانه سروصدا نکند، اما اگر بردکام BCM47755 همانطور که برای آن تبلیغ می شود، کارایی خوبی داشته باشد، ما با یک تکنولوژی فوق‌العاده روبرو خواهیم بود.

منبع: androidcentral

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha