آیا پس از به روز رسانی iOS 11 شارژ باتری گوشی شما زودتر خالی می شود؟
نویسنده:زینب حاجی قربانی
ارسال شده در:04 مهر 1396، 12:00
شب یلدا شب یلدا

آیا پس از به روز رسانی iOS 11 شارژ باتری گوشی شما زودتر خالی می شود؟

اپل هفته گذشته رسماً iOS 11 را به صورت عمومی منتشر کرد و از آن زمان، پرسش های متعددی درباره عمر باتری از سوی کاربران پرسیده می شود. اکثر کاربران می گویند که از زمان به روز رسانی آخرین سیستم عامل اپل، طول عمر باتری آنها کاهش یافته است. آیا واقعا بعد از به روز رسانی سیستم عامل به نسخه آخر IOS یعنی  iOS 11 تغییری در عمر باتری صورت گرفته است یا خیر؟

اپل در سیستم عامل iOS 11 قصد نداشته هیچ بهبودی در عمر باتری ایجاد کند ولی نمی خواسته صدمه ای هم به عمر باتری آیفون و آیپد وارد کرده باشد. شاید ویژگی های جدید و قابلیت های عمومی به طور کلی نیاز به مصرف باتری بیش تری دارند و بنابراین عمر باتری تقریباً همیشه منجر به ناراحتی کاربران می شود.

با یک جستجوی سریع در گوگل، تعداد زیادی از راهنماهای مختلف و پرسشنامه های مربوط به عمر باتری در iOS 11 مشاهده می شود که شامل موارد متعددی از جمله: چگونه می توان عمر باطری در iOS 11 را بهبود داد و گمانه زنی درمورد مشکلات باتری است. بسیاری از مردم مسائل مربوط به عمر باتری را گزارش کرده اند و از این که چه چیزی اشتباه است، متعجب شدند.

شرکت تحقیقات امنیتی Wandera، عملکرد 50،000 «کاربران مدرن و اصلی آیفون و آیپد» را در مورد iOS 10 و iOS 11، تجزیه و تحلیل کرده است و نتایج به دست آمده نشان می دهد که سیستم عامل iOS 11 طول عمر باتری را کاهش می دهد. در اینجا اطلاعات دقیق تری در اختیار شما قرار خواهد گرفت :

نتایج به دست آمده چندان خوب نبود. دستگاه هایی که با iOS 11 کار می کنند با سرعت بیش تری نسبت به دستگاه هایی که با iOS 10 کار می کنند، شارژ باتری را خالی می کنند. شارژ باطری دستگاه هایی که از iOS 11 استفاده می کنند، به طور نسبی بعد از 96 دقیقه خالی می شود که در مقایسه با 240 دقیقه برای دستگاه هایی که از iOS 10 استفاده می کنند، تفاوت زیادی دیده می شود.

در مقابل کاربران دیگری هم بوده اند که اعلام کرده اند زمان تخلیه باتری در IOS11 در مقایسه با IOS10 تفاوتی نداشته و در محدوده زمان استاندارد قرار دارد. بنابراین واضح است که نتایج به دست آمده تا حدودی به دستگاه ها و استفاده های مختلف کاربران بستگی دارد. و برای آن که منصفانه قضاوت کنیم، باید به این موارد در بررسی عمر باطری توجه کنیم.

در حال حاضر درباره IOS11 این اعتقاد وجود دارد که در حدود 25 درصد از دستگاه های اپل به روز رسانی iOS 11 را انجام داده اند و کاربرانی بوده اند که به وضوح مساله خاصی در این خصوص نداشته اند که باعث شود سیستم عامل خود را به iOS 11  ارتقا ندهند. اما با این حال به نظر می رسد که گاهی اوقات تمام شدن عمر باتری به صورت چشم گیر، ارزش توجه کردن به این موضوع را دارد.

آیا شما بعد از به روز رسانی به iOS 11 در هفته گذشته تغییری در عمر باتری گوشی خود مشاهده کرده اید؟

منبع: 9to5mac

برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha