گوگل به کنسرسیوم شارژ بی سیم پیوست
تینا پورشاهید
نویسنده:تینا پورشاهید
ارسال شده در:04 مهر 1396، 16:00

گوگل به کنسرسیوم شارژ بی سیم پیوست

 آیا بعد از پیوستن گوگل به کنسرسیوم شارژ بی سیم گوشی های Pixel 2 و Pixel 2XL  شارژر بی سیم خواهند داشت؟ قابلیت شارژ بی سیم در چند سال گذشته در دستگاه های اندرویدی مورد توجه قرار گرفته است. اما در حال حاضر این موضوع جنبه رقابتی و ایجاد محبوبیت بین کاربران دارد. سازندگان بیشتر سعی دارند دستگاه هایی را به بازار عرضه کنند که پشتیبانی از شارژ بی سیم داشته باشد. سازندگان تمایل دارند نام آنها در لیست شرکت هایی که دستگاه هایی با شارژر بی سیم به بازار عرضه می کنند قرار گیرد.

گوگل به تازگی به کنسرسیوم انرژی بی سیم (WPC) پیوسته است که این کنسرسیوم متشکل از گروهی از تولید کنندگان دستگاه های دارای استاندراد شارژ بی سیم  Qi  است و از آنها حمایت می کند. استاندارد این کنسرسیوم WPC  و شرکت های عضو آن مورد حمایت و پشتیبانی قرار دارد.

کنسرسیوم

 پیوستن گوگل به WPC دو معنی دارد. در آینده گوشی های گوگل یعنی پیکسل 2 و پیکسل 2XL  احتمالا از شارژ بی سیم پشتیبانی می کنند یا گوگل برنامه هایی برای سایر دستگاه های خود در آینده نزدیک خواهد داشت که از شارژ بی سیم پشتیبانی کنند.

خبرهای لو رفته ای از گوشی های  Pixel 2 و Pixel 2XL تاکنون منتشر شده است و نشان می دهد که این گوشی دارای قاب فلزی است.  اما همان طور که می دانیم استاندارد  Qi هنوز از شارژ بی سیم از طریق فلز پشتیبانی نمی کند، بنابراین بعید است که گوشی های آینده Pixel از شارژ بی سیم استفاده کنند. با این حال، گوگل می تواند در آینده نزدیک از شارژ بی سیم در دستگاه های دیگر خود استفاده کند. این دستگاه ها می توانند ساعت جدید اندروید گوگل باشند و یا هر گوشی جدید دیگری باشد.

به طور مشخص، اپل اخیرا آیفون 8، آیفون 8 پلاس و آیفون ایکس را به بازار معرفی کرد و درباره شارژ بی سیم صحبت های زیادی شد. از آنجایی که اپل سهم خوبی در بازار گوشی های هوشمند را به خود اختصاص می دهد، برای سایر تولید کنندگان واضح است که دستگاه های پشتیبانی شده از طریق شارژ بی سیم باید بتواند با گوشی آیفون رقابت کند. خوشبختانه اکثر تولید کنندگان اصلی اندروید، به این کنسرسیوم پیوسته اند و حالا هم نوبت گوگل بود چنین کند.

 

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha