به روز رسانی جدید گوگل فوتوز؛ امکان تشخیص تصویر حیوانات و گوگل لنز!
تینا پورشاهید
نویسنده:تینا پورشاهید
ارسال شده در:07 مهر 1396، 11:00

به روز رسانی جدید گوگل فوتوز؛ امکان تشخیص تصویر حیوانات و گوگل لنز!

گوگل فوتوز به روز رسانی جدید خوبی را در اختیار کاربران قرار داده و بسیاری از ویژگی های جدید به آن اضافه شده است. این ویژگی ها می تواند برای بسیاری از کاربران جذابیت داشته باشد.

این نسخه که آخرین نسخه گوگل فوتوز می باشد، نسخه 3.6 است که کاربران می توانند آنرا دریافت کنند. در اصل آخرین به روز رسانی ها مربوط به این نسخه گوگل فوتوز است.

باید بگوییم در نسخه جدید گوگل فوتوز قابلیت تشخیص چهره وجود دارد. پیش از این در نسخه قبلی گوگل فوتوز، چهره انسان در سیستم قابل شناسایی بود. مثلا شما می توانستید یکی از عکس های خودتان را انتخاب کنید و از برنامه بخواهید، در هر تصویر دیگری که شما در آن حضور دارید را از بین تمامی عکس ها شناسایی کند و به شما نشان بدهد. برنامه می توانست چهره شما را از بین تمامی عکس ها پیدا کند و فقط عکس هایی که شما در آن حضور داشتید را به شما نشان بدهد.

گوگل فوتوز

این امکان خیلی خوبی بود که کاربران از آن بسیار استقبال کردند ، چون می توانستند به راحتی با سیستم تشخیص چهره ، عکس مورد نظر خود را پیدا کنند.

حالا در نسخه جدید گوگل فوتوز امکان شناسایی تصویر حیوانات را هم دارد. یعنی می تواند تصویر حیوان خانگی شما را نیز شناسایی کند.

یکی دیگر از ویژگی های جدید این برنامه، اضافه کردن حرکت (انیمیشن) به تصاویر شما است. چند تصویر را می تواند برای شما تبدیل به یک انیمیشن متحرک کند.

 این ویژگی درست مانند عکس های motion  یا متحرک سامسونگ است. مثلا اگر شما چند عکس را پشت سر هم گرفته باشید ولی حالات شما کمی تفاوت داشته باشد، این قابلیت می تواند آنها را پشت سر هم قرار دهد و به آن حرکت یا موشن بدهد و شما عکس ها را به صورت تصاویر متحرک یا انیمیشن می بینید.

کدهای ذیل شواهد آخرین ویژگی های این برنامه است که به صورت کد نویسی قابل مشاهده است.

<string name=”photos_search_explore_pets_impl_tooltip”>New! Pets added</string>
<string name=”photos_search_explore_pets_impl_promo_title”>Pets added</string>
<string name=”photos_search_explore_pets_impl_promo_desc”>Your photos of important cats &amp; dogs are organized here. Manage in settings.</string>

در نتیجه این شواهد نشان می دهد که گوگل در حال حاضر در مورد حیوانات خانگی بسیار جدی است. تعداد زیادی از علاقه مندان به عکاسی حیوانات علاقمند بودند بتوانند از این قابلیت استفاده کنند که حالا می توانند از قابلیت تشخیص چهره آن هم برای حیوانات در گوگل فوتوز استفاده کنند.

البته هنوز یک ویژگی مهم دیگر هم وجود دارد که به برنامه اضافه شده است، البته گفته شده این ویژگی تنها برای برخی از کاربران و فقط برای دستگاه های پیکسل گوگل اضافه شده است.  این ویژگی گوگل لنز نام دارد و به شما کمک می کند تا در مکان ها، کتاب ها، رسانه ها و خیلی چیزهای دیگر به جستجو بپردازید. وقتی شما روی تصویر کلیک می کنید یا روی محصولات و فروشگاه ها کلیک می کنید می توانید به صورت آنلاین اطلاعات بیشتری در مورد آن به دست بیاورید و یا حتی به صورت آنلاین را بخرید. یا حتی می توانید لباسی که بر تن کسی است و از آن عکس گرفته اید را با کمک گوگل لنز در اینترنت پیدا کنید و بخرید. یا مثلا از روی تصویر یک کفش آنرا به صورت آنلاین پیدا کنید و سفارش بدهید. امکانات گوگل لنز بسیار زیاد است و تنها اشاره کوچکی به این ویژگی در این جا داشته ایم.

شما می توانید آخرین نسخه گوگل فوتوز را در اینجا دانلود کنید.

دانلود Google Photos Apk v3.6

منبع : theleaker

 

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha