نزدیک شدن سهم بازار ویندوز 10 به ویندوز 7 و امکان جلو زدن از آن تا پایان امسال
نویسنده:بهنام رئوف نیا
ارسال شده در:09 مهر 1396، 17:15

نزدیک شدن سهم بازار ویندوز 10 به ویندوز 7 و امکان جلو زدن از آن تا پایان امسال

امروز یکم اکتبر است و شروع ماه جدید یعنی زمان نگاه انداختن به گزارشات بازار و تغییرات سهام شرکت ها.

این ماه گویا داده های Netmarketshare خطا دارد زیرا در آن بازار لینوکس 5% افزایش داشته است، بنابراین می توان آن را نادیده گرفت.

ویندوز 10
اما گزارش جالب این ماه مربوط به Statcounter است که در تصویر زیر ارقام مربوط به آن را می بینید. با توجه به این گزارش، استفاده از وب در ویندوز 10 به طور مستمر افزایش داشته و گویا از سهم ویندوز 7 و دیگر نسخه های این سیستم عامل کم کرده است.

ویندوز 10

در حال حاضر، از میان نسخه های مختلف، ویندوز 10 حدود 39% از سهم بازار را در اختیار دارد. تنها 5% کمتر از سهم ویندوز 7 که 44% درصد از بازار را از آن خود کرده است. اگر ویندوز 10 با همین روند به رشد خود ادامه دهد تا پایان سال 2017 جای ویندوز7 را در صدر می گیرد.

ویندوز 10

البته آمارهای کلی اصلا برای مایکروسافت خبرهای خوبی ندارد. با توجه به آمار و ارقام کاربران، برای نخستین بار ویندوز جایگاه خود به عنوان رایج ترین پلتفرم کامپیوتری از دست داد و اندروید جای آن را گرفت. ویندوز در ماه آوریل 2017 تاج خود را تقدیم اندروید کرد.

ویندوز 10

اما نباید زود قضاوت کنیم. آمار منتشر شده توسط Statcounter نشان می دهد سیستم عامل های ویندوز و مک در ماه های اخیر دوباره رشد کرده اند و میزان استفاده از آن ها افزایش یافته است. این افزایش باعث به وجود آمدن شیب نزولی در استفاده از اندروید و iOS شده است. البته دلیل این تغییرات مشخص نیست اما پیش پا افتاده ترین دلیل برای این تغییر سرد شدن هواست که باعث شده مردم زمان بیشتر را در خانه و پای لپ تاپ ها و رایانه های خود سپری کنند. بازگشت دانشجویان به دانشگاه هم در این زمینه بی تاثیر نیست.

برگردیم به جنگ ویندوز 7 و ویندوز 10. مایکروسافت در نیمه ی دوم امسال بیش از 1 میلیارد دستگاه که در این کره ی خاکی از ویندوز 10 استفاده می کنند را رها کرد تا روی اهداف خود برای سال 2018 متمرکز شود. با این حال بسیاری از شرکت ها اعلام کرده اند که در حال تغییر سیستم عامل محصولات خود به ویندوز 10 هستند. این کوچ دسته جمعی همان چیزی است که ویندوز 10 به آن نیاز دارد تا به گسترده ترین سیستم عامل روی دسکتاپ های جهان تبدیل شود.

رشد مداوم ویندوز 10 روی دستگاه های جهان بسیاری از توسعه دهندگان نرم افزار را قانع می کنند که در کارهای خود UWP  و Windows Store را هدف بگیرند. این در حالی است که تجربه نشان می دهد پلتفرم ویندوز مطمئن ترین و پایدار ترین پلتفرم کامپیوتری برای دسکتاپ ها می باشد.

منبع: mspoweruser

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha