FIFA 18 نشان می دهد حریف کدام بازیکن را کنترل می کند

FIFA 18 نشان می دهد حریف کدام بازیکن را کنترل می کند
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

هنوز زمان زیادی از انتشار آخرین نسخه ی بازی فوتبال FIFA یعنی FIFA 18 نگذشته که اولین آپدیت آن منتشر شده است. این به روز رسانی که در غالب یک پچ در اختیار گیمرها قرار داده شد، تغییراتی را روی دروازبان ها و نحوه ی زدن شوت به بازی اعمال کرد و البته مورد استقبال کاربران قرار گرفت. اما پس از مدت کوتاهی، طرفداران به دو تغییر جدید که در ابتدا به چشم نیامده بود واکنش نشان دادند.

از میان این دو مورد، تغییر اول برای گیمرها و طرفداران فوتبال خوشایند بود. آیکون رادار که در حین بازی برای دنبال کردن جریان بازی از سوی کاربر طراحی شده پس از مدت ها بار دیگر به رنگ های مخصوص هر تیم درآمده است. شاید در نگاه اول این تغییر جزیی به نظر برسد اما یکی از مشکلات آزار دهنده ی FIFA 18 این بود که رادار نمایش دهنده ی بازیکنان تنها به رنگ سیاه و سفید بود. رنگ های سیاه و سفید به ترتیب به تیم های مهمان و میزبان اختصاص داده می شد. در این حالت مثلا اگر رنگ های تیم به ترتیب برای مهمان و میزبان بودن تیم روشن و تیره بود، آن گاه تشخیص سریع و دنبال کردن رادار بازی بسیار دشوار می شد زیرا رنگ های روشن و تیره برعکس سیاه و سفید هستید و کاربر در این حالت گیج می شد.

FIFA 18

از طرف دیگر، کمپانی EA حالا به کاربران امکان داده تا بازیکنی که حریف به صورت آنلاین کنترل می کند را ببینند. این تغییر با آنکه شاید کوچک به نظر برسد اما در نحوه ی بازی کردن آنلاین با حریفان دیگر تغییر زیادی ایجاد می کند. پیش تر در زمان دفاع مشخص نبود که حریف چه بازیکنی را انتخاب کرده است و به همین خاطر امکان پیش بینی کردن و نقشه کشیدن در لحظه وجود نداشت. پیش تر تنها زمانی میشد فهمید حریف کدام بازیکن را کنترل می کند که توپ زیر پای آن بازیکن بود.

هنگامی که کاربر به حریف حمله می کرد نمی توانست بفهد کدام حریف در لحظه ی بعد کدام بازیکن را برای دفاع کردن جلو می فرستد. در این حالت تنها میشد حدس زد و بر اساس آن حدس پاس داد. اما حالا کاربر می تواند از خلاقیت خود استفاده کند و با در نظر گرفتن تعداد بازیکنان و سناریوهای مختلف دفاع، بهترین روش را برای رسیدن به دروازه ی تیم مقابل انتخاب کند.

FIFA 18

برخی از طرفداران بر این باورند که اگر بدانیم حریف کدام بازیکن را کنترل می کند حفظ توپ راحت تر می شود. بیشتر طرفداران با این ویژگی مشکلی ندارند و برخی حتا از آن استفبال کرده اند. اما این تغییر به مذاق همه ی طرفداران خوش نیامده است. طرفداران ناراضی از این تغییر موجی با عنوان « EA لطفا نشانگر بالای سر حریف را حذف کن » در اینترنت به راه انداخته اند. آن ها خواهان بازگشت FIFA 18 به حالت اول و حذف این تغییر هستند. این دسته از طرفداران عقیده دارند که مشخص بودن بازیکن انتخاب شده توسط هر حریف روند بازی را در FIFA 18 خراب می کند. آن ها بر این باورند که این ویژگی باعث می شود حمله کردن بسیار آسان شود. با وجود این نشانگر بازیکن صاحب توپ یا حمله کنند در حین حرکت توپ را به سمتی پاس می دهد که می داند حریف بازیکن خود در آن منطقه را انتخاب نکرده است.

FIFA 18

صدای مخالفان این نشانگر بلندتر از موافقان است. موافقان دلیلی برای اعتراض و براز عقیده ندارند چون از تغییر به وجود آمده در FIFA 18 راضی هستند. به همین خاطر بیشتر واکنش ها در اینترنت به اضافه شدن نشانگر منفی بوده است. یکی از نتایج وارد شدن این نشانگر به فیفا این است که هر بازیکن می تواند به سرعت نحوه ی بازی حریف خود را تحلیل کند. بازیکن به واسطه ی توجه کردن به نشانگر متوجه می شود کاری که حریف انجام می دهد ابتکار خود اوست یا توسط هوش مصنوعی انجام می شود. یکی از ترفندهای رایج در بازی فیفا که برخی طرفداران آن را غیراخلاقی می دانند این است که کاربر تنها بازیکنان میانه ی زمین را کنترل می کند و دفاع کردن را به هوش مصنوعی می سپارد. این شیوه اغلب توسط کاربران آماتور استفاده می شود زیرا می دانند در دفاع کردن به اندازه ی هوش مصنوعی خوب نیستند.

FIFA 18

حالا با اضافه شدن نشانگر، اگر کاربری از این روش استفاده کند حریفش متوجه می شود و ممکن است به آن اعتراض کند. بنابراین می توان گفت که نشانگر کاربر را مجبور می کند خودش کار دفاع را انجام دهد.

با این وجود هنوز زود است در مورد مثبت یا منفی بودن نتیجه ی اضافه شدن نشانگر به FIFA 18 قضاوت کنیم. در عین حال اگر با این به روز رسانی بازی را تجربه کنید متوجه می شوید که نشانگر باعث می  شود بازی آنلاین شبیه بازی در کنار حریف شود. نشانگر لزوما چیز بدی نیست. چه آن را دوست داشته باشیم و چه از آن بدمان بیاید، نشانگر آمده است تا بماند.

FIFA 18

منبع: eurogamer

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 163.5 میلیون دلار
  سریع و خشن 9
  اکران: 25 ژوئن 2021
 • 157.5 میلیون دلار
  یک مکان آرام 2
  اکران: 28 می 2021
 • 154.8 میلیون دلار
  بیوه سیاه
  اکران: 09 جولای 2021
 • 51.4 میلیون دلار
  Space Jam: A New Legacy
  اکران: 16 جولای 2021
 • 50 میلیون دلار
  بچه رئیس 2
  اکران: 02 جولای 2021
 • 40.4 میلیون دلار
  The Forever Purge
  اکران: 02 جولای 2021
 • 16.9 میلیون دلار
  Old 2021
  اکران: 23 جولای 2021
 • 13.4 میلیون دلار
  Snake Eyes
  اکران: 23 جولای 2021
 • 7 میلیارد تومان
  دینامیت
  اکران: 10 تیر 1400
 • 1.5 میلیارد تومان
  خورشید
  اکران: 27 آبان 1400
 • 1.36 میلیارد تومان
  هفته‌ای یک بار آدم باش
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 950 میلیون دلار
  تک خال
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 257.43 میلیون تومان
  پیشی میشی
  اکران: 08 مهر 1400
 • 184 میلیون تومان
  خون شد
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 90 میلیون تومان
  لاله
  اکران: 27 اسفند 1399
 • 84 میلیون تومان
  آقای سانسور
  اکران: 26 شهریور 1400