Ubisoft چهار میلیون سهم خود را پس می گیرد تا Vivendi را کنار بزند
نویسنده:بهنام رئوف نیا
ارسال شده در:14 مهر 1396، 19:12

Ubisoft چهار میلیون سهم خود را پس می گیرد تا Vivendi را کنار بزند

Ubisoft  کمپانی بازی سازی بزرگی است که عناوین مشهوری مانند Assassin’s Creed و For Honor ساخته و برای گیمرها نامی آشناست. این شرکت فرانسوی متعلق به خانواده ی گیله مونت (Guillemot) است. Ubisoft   یک سالی است که دارد تلاش می کند جلوی بلعیده شدن توسط کمپانی ویوندی (Vivendi) را بگیرد. ویوندی یک شرکت بزرگ رسانی است که سرمایه گذاری های بزرگی در تلویزیون، سینما و بازی انجام داده است.

کمپانی ویوندی چند سالی است که حریصانه به دنبال تصاحب کردن تجارت خانواده ی گیله مونت است. ویوندی پارسال توانست کمپانی مشهور Gameloft را از میشل گیله مونت بگیرد؛ شرکتی که بیشتر در زمینه ساخت بازی برای دستگاه های موبایل کار می کند و بازی هایی مانند سری آسفالت را از آن دیده ایم. کمپانی ویوندی پس از تصاحب Gameloft و در آوردن آن از چنگ مشیل گیه مونت سراغ شرکت برادرش رفت تا Ubisoft   را هم از این خانواده بگیرد.

یاوس گیله مونت (Yves Guillemot) رئیس شرکت Ubisoft  مدت هاست که با ویوندی مبارزه می کند تا جلوی شکست خانواده اش را در برابر این غول رسانه ای فرانسوی بگیرد. یاوس گیله مونت به تازگی برای کنار زدن ویوندی اعلام کرد که Ubisoft   قصد دارد چهار میلیون از سهام خود را که فروخته بود دوباره خریداری کند. برنامه ی پس گرفتن سهام کمپانی از طریق خرید آن ماه گذشته توسط سهامداران Ubisoft   هم تایید شد. سهامداران در مجمع کلی شرکت تصمیم گرفتند با گرفتن سرمایه گذاری خارجی سهام خود را از بازار بخرند. هنوز مشخص نیست این سرمایه گذاری از سوی چه شخص یا نهادی صورت گرفته است.

خرید این مقدار از سهام Ubisoft نیازمند مبلغی به اندازه ی 10% از سرمایه ی شرکت است. دلیل انجام این کار توسط مسئولان شرکت این است که سهام عمده ای در بازار نباشد تا کمپانی ویوندی با خرید آن بتواند Ubisoft را تصاحب کند. البته هر سرمایه گذار عمده ی دیگری هم ممکن است به فکر تصاحب ده کم بخشی از این کمپانی بازی ساز فرانسوی بیفتد و اقدام اخیر یاوس گلیه مونت، کمپانی اش را از این خطر مصون نگه می دارد. پیش بینی می شود روند خرید سهام تا پایان سال به اتمام برسد.

کمپانی ویوندی در حال حاضر از 30% سهام سرمایه ی شرکت Ubisoft ، 27% آن را در اختیار دارد اما مطابق قوانین کشور فرانسه برای برگذاری مزایده روی شرکت به بخش بزرگ تری از سرمایه ی Ubisoft نیاز است. خرید سهام Ubisoft توسط خود این کمپانی چوب لای چرخ نقشه های ویوندی می گذارد و می توان گفت فعلا دست ویوندی به بازی ساز مشهور فرانسوی نخواهد رسید.

منبع:  neowin

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha