با گوشی های جدید پیکسل نمی توانید حین رانندگی تماس بگیرید و متن بخوانید
تینا پورشاهید
نویسنده:تینا پورشاهید
ارسال شده در:15 مهر 1396، 14:00

با گوشی های جدید پیکسل نمی توانید حین رانندگی تماس بگیرید و متن بخوانید

گوشی های جدید پیکسل یعنی  Pixel 2 و Pixel 2 XL به شما اجازه نمی دهند که حین رانندگی تماس بگیرید و متن بخوانید. هر دو گوشی جدید گوگل یعنی گوگل پیکسل 2 و گوگل پیکسل 2 XL هر دو دارای یک ویژگی مشترک هستند که البته می تواند زندگی شما را نجات دهد. وقتی رانندگی می کنید، اگر گزینه «مزاحم من نشوید در حال رانندگی هستم» را فعال کنید، دیگر هیچ اعلانی به تلفن هوشمند شما نمی آید و گوشی تلفن هوشمند شما کمک می کند تا بتوانید به رانندگی ادامه بدهید. در کل تلفن هوشمند نه تماسی را برای شما فعال می کند و نه هیچ نوتیفیکشن دیگری را.

به این ترتیب وقتی در حین رانندگی هستید همه نوتیفیکشن ها و اعلان ها و همه تماس ها برای شما منتفی می شود و هیچ ورودی در تلفن هوشمند خود نخواهید داشت.

رانندگی

گاهی در حین رانندگی ممکن است پیامی برای شما بیاید و شما را وسوسه کند که آنرا بخوانید ولی این کار کاملا به ضرر شما است و می تواند خطرات بسیاری برای شما داشته باشد. وقتی نوتیفیکشن ها و اعلان ها کلا متوقف شوند، دیگر جلوی این وسوسه شما نیز گرفته خواهد شد.

حوادث رانندگی کم نیستند و خیلی از این حوادث به دلیل عدم رعایت چنین نکاتی به وجود می آیند. تصور نکنید که شما با بقیه فرق دارید و به خودتان نگویید من حواسم جمع است و من می توانم در حین رانندگی پیام های تلگرامم را بخوانم و با تلفن صحبت کنم. این مساله ممکن است برای هر کسی، حتی بهترین و حرفه ای ترین راننده ها نیز پیش بیاید.

پس از چنین قابلیت های تلفن هوشمند خود استفاده کنید و وقتی تلفن هوشمند شما دارای سنسورهایی این چنینی است از آن استفاده کنید.

سنسورهای تلفن و بلوتوث در گوشی  پیکسل 2 و پیکسل 2 XL می گویند که ماشین شما در حال حرکت است. متاسفانه، آنچه آنها نمی توانند انجام دهند، این است که نمی توانند تفاوت میان راننده در حال حرکت و مسافرین داخل ماشین که در حال حرکت هستند را تشخیص بدهند. البته اگر شما در خودرو هستید ولی رانندگی نمی کنید باز هم می توانید گزینه مزاحم من نشوید در حال رانندگی هستم را فعال کنید.

در غیر این صورت، وقتی در حال حرکت هستید سنسورهای گوشی شما فعال شده و متوجه می شود در حال حرکت هستید و خودش به صورت خودکار، این گزینه را فعال می کند و تمامی اعلان ها و تماس ها را متوقف میکند.

البته اگر شما در صندلی مسافر یا یکی از صندلی های عقب نشسته باشید، هیچ دلیلی برای از دست دادن تماس ها و متون دریافتی برای شما وجود ندارد.

ویژگی «DND » یا « Do Not Disturb » یعنی اینکه شما اعلام  می کنید در حال انجام کاری هستید و نمی خواهید تماس یا اعلانی مزاحم شما بشود . این برنامه در  لیست برنامه های گوگل پلی وجود دارد. این برنامه به کاربران گوشی های پیکسل جدید اجازه می دهد تا این امکان را برای خودشان فعال سازی کنند و از بسیاری از حوادث جاده ای و خطرات ناشی از تصادفات در امان باشند.

البته  این ویژگی می تواند حتی توسط رانندگان غیرفعال هم بشود. ما امیدواریم که همه رانندگان در حین رانندگی این گزینه را فعال کنند و کاری جز رانندگی انجام ندهند.

منبع : phonearena

 

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha