مایکروسافت از چرایی فقدان واقعیت مجازی در Xbox One X می‌گوید
نویسنده:ندیم نجم آبادی
ارسال شده در:16 مهر 1396، 11:30

مایکروسافت از چرایی فقدان واقعیت مجازی در Xbox One X می‌گوید

اگرچه Xbox One X قدرتمندترین کنسول بازی ساخته شده تا به امروز است اما مایکروسافت بنا نداشته که این قدرت عظیم را وقف تکنولوژی جدیدی چون واقعیت مجازی (VR) کند و در عوض سعی نموده با پرداختن به مواردی چون ویژگی های گرافیکی بهتر و رزولوشن بالاتر، ایکس باکس وان ایکس را در این زمینه سرآمد سازد. این درحالیست که کمپانی رقیب به لطف پشتیبانی کنسول پلی استیشن 4 خود از VR تاکنون موفق به فروش بیش از یک میلیون هدست PSVR شده است.

Xbox One X

آلبرت پنیو یکی از مدیران ارشد مایکروسافت طی مصاحبه‌ای با مجله Wired از چرایی این موضوع سخن گفت و دلیل فقدان واقعیت مجازی در کنسول جدید کمپانی را تشریح کرد:

«تجربه‌ای که از کینکت و Wii به دست آمد به ما آموخت که تغییر حال و هوای یک بازی معمولی و تبدیل آن به VR استراتژی برنده‌ای نیست و نباید در این مقوله بی گدار به آب زد. واقعیت مجازی همچنان تکنولوژی غریبی است و ما در سال جاری قصد آن را نداشتیم که با چنین چیزی ذهن توسعه دهندگان را منحرف سازیم»

پنیو عمیقاً معتقد است که مایکروسافت برای اینکه بتواند در رقابت با سونی پابه‌پای پلی استیشن 4 حرکت کند می‌بایست به جای VR تمرکز خود را روی بازی های متعارف معطوف کند. چرا که به عقیده‌ی او این تکنولوژی اگرچه در مقطع فعلی نیز هواخواهان و مشتریانی دارد اما هنوز به نقطه عطف نرسیده و به جریان غالبی بدل نشده است.

البته این سخنان به معنی آن نیست که VR هرگز به Xbox One X نخواهد آمد، اما پنیو تصریح کرده که مقوله واقعیت مجازی همچنان جای آزمون و خطای بسیاری دارد و به نظر او مایکروسافت نباید برای ورود به این وادی عجله به خرج دهد.

منبع: mspoweruser

برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha