مسابقه واقعیت مجازی با تونل باد به سرعت 80 مایل بر ساعت

مسابقه واقعیت مجازی با تونل باد به سرعت 80 مایل بر ساعت
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

در اثر باد شدیدی که در به صورتم وزید، چشمانم ناخودآگاه خیس شد، خوب نمی توانستم ببینم و شدیداً از این‌که کنترلم را در مسابقه از دست بدهم، می‌ترسیدم. اگر ماشین مسابقه ای ام از جاده خارج بشود، مسابقه را می بازم و قطعا خیلی ناراحت می شوم. بعلاوه ماشین براق و زیبایی که سوار آن هستم هم داغون می شود. در این لحظه هیچ چیز دیگری برایم اهمیت ندارد، با اینکه اشک‌هایم روی صورتم جاری شده، اما نمی‌توانم آهسته‌تر برانم. این مسابقه احمقانه کی تمام می شود ؟!!

من در اتمام این مسابقه دخیل نیستم. بلکه خاتمه‌ی آن به عهده‌ی شخصی است که دستان وی تونل باد را کنترل می‌کند. من در یک مسابقه واقعی نبودم! من در واقع رادیوال G را (Radial-G) روی پلی استیشن واقعیت مجازی بازی می‌کردم. این بازی، یک مسابقه با سرعت بسیار بالا است که تیم توسعه‌دهنده‌ی آن تصمیم گرفتند که اگر این بازی در محیطی انجام شود که سرعت بالایی داشته باشد، هیجان‌انگیز تر و سرگرم‌ کننده‌تر خواهد بود.

بهترین تجربیات واقعیت مجازی، بسیار همه جانبه و جامع است. و چه چیزی جذاب‌تر از حس چرخش باد در موهای شما است، هنگامی‌که با سرعت بسیار بالایی در حال تیراندازی با استفاده از واقعیت مجازی هستید؟

من به سرعت متوجه شدم، مردی که کنترل دستگاه را در اختیار دارد، بسیار از نقش خود در این بازی احساس رضایت می‌کند. وی تقریباً سرعت را نزدیک به 100 مایل بر ساعت تنظیم کرد. اگرچه من نمی‌توانستم در حین بازی او را ببینم، اما حدس می‌زنم هنگامی که می‌خواست سرعت را افزایش دهد، یک لبخند از روی رضایت روی چهره‌اش نقش می‌بست.

واقعیت مجازی

در سرعت 80 مایل بر ساعت، هنگامی‌که شما دهان خود را باز می‌کنید، گونه‌هایتان در حالت ناخوشایندی قرار می‌گیرد. همچنین در این حالت فعالیت‌های ضروری و معمولی نظیر نفس کشیدن نسبت به شرایط عادی نیاز به تلاش و تقلای بیشتری دارد. از آن جایی‌که تمامی این اتفاقات زمانی رخ می‌دهد که شما سعی می‌کنید  خودروی خود را در رادیوال G، در حین چرخیدن، پیچیدن و در مسابقه‌ای که مسیر آن به شکل لوله است، هدایت کنید، بسیار به واقعیت نزدیک است و جذاب می‌باشد.

به نظر می‌رسد بسیار ترسناک باشد، درست است؟ اما این طور نیست. ترسیدن در حین این بازی بسیار احمقانه است. با صدای بلند بخندید و خوش بگذرانید. البته این شرایط برای آغاز بازی است که سرعت باد به حدی نیست که شما را نگران کند. هنگامی‌که سرعت تونل باد افزایش پیدا می‌کند و شما بیش از پیش شدت آن را حس می‌کنید، شاید نتوانید مانند ابتدای بازی لبخند بزنید.

واقعیت مجازی

اگر خروجی استفاده از این فناوری، جذابیت و هیجان بیشتر نباشد، پس علت طراحی و به‌کار گیری آن چه خواهد بود؟ شواهد بیشتری وجود دارد که نشان می‌دهد واقعیت مجازی می‌تواند تجربیات گروهی بسیار عالی با اعمال تنظیمات مناسب و در محیطی قابل قبول فراهم آورد. من در حین انجام این بازی بسیار خوشحال بودم و می‌خندیدم. افرادی که من را تماشا می‌کردند، نیز می‌خندیدند. و هر کسی که این بازی را انجام می‌داد به طرز بسیار سرگرم‌کننده‌ای خنده‌دار به نظر می‌رسید. این که واکنش دوستان خود را ببینید که در این مسابقه شرکت کرده‌اند، می‌تواند یک آخر هفته‌ی بسیار عالی برای شما رقم بزند.

واقعیت مجازی

بازی رادیوال G چه حسی به شما می‌دهد؟ اگر شما یکی از بازی‌های Wipeout را تجربه کرده باشید، خواهید دانست که باید منتظر چه چیزی باشید.

شما در یک مسیر مسابقه لوله‌ای شکل شلیک می‌کنید. در واقع مانند این است که روی یک کرم فلزی پیچ‌دار بسیار بزرگ مسابقه می‌دهید. و برای حرکت کردن در اطراف آن کاملاً آزاد هستید.

این مسابقه با پرش‌ها، افت و خیزها و موانع دیگر متلاشی می‌شود. همچنین بالا بردن سرعت و سلاح‌هایی که به صورت تصادفی اضافه می‌شوند نیز می‌توانند منجر به اتمام مسابقه شوند. ما بیش از یک بار این بازی را انجام دادیم و هر بار، بیش از دفعه قبل از انجام آن لذت بردیم. اگر شما نیز علاقه‌مند به بازی‌های واقعیت مجازی سرگرم‌کننده هستید، پیشنهاد می‌کنیم حتماً آن را امتحان کنید.

واقعیت مجازی

این بازی فقط برای پلی استیشن واقعیت مجازی نیست!

بازی‌های مسابقه‌ای واقعیت مجازی یا هر بازی واقعیت مجازی دیگر که سرعت حرکت در آن بسیار زیاد است، اگر به خوبی طراحی نشود، می‌تواند منجر به حالت تهوع ناشی از حرکت (دریازدگی) شود. تیم توسعه دهنده‌ی رادیوال G، بسیار تلاش کرده‌اند تا از بروز چنین مسائلی جلوگیری کنند و نقاط لنگری (راهنمای) بصری را در افق قرار داده‌اند. این کار در دنیای واقعی مانع از بروز بیماری‌هایی از این قبیل می‌شود. استفاده از آن در فضای واقعیت مجازی نیز همین تاثیر را خواهد داشت. استفاده از این نقاط لنگری در کنار سایر شاخص‌ها، این اطمینان را به ما می‌دهد که می‌توانیم بدون هیچ مشکلی به بازی خود ادامه دهیم.

در بازی که در حین وارونه کردن، از شما محافظت می‌کند و به شما حس خوبی می‌دهد و دارای انفجارهایی با سرعت بالا است که با یک فرود عمودی خاتمه می‌یابد، نداشتن سرگیجه یا هر حالت بیماری دیگر در حین بازی کردن بسیار چشم‌گیر و مهم است.

شما برای انجام بازی رادیوال G حتی نیاز به پلی استیشن واقعیت مجازی ندارید. این بازی از طریق Oculus Rift، HTC Vive و گوگل Daydream نیز در دسترس است. برای نشان دادن این‌که تجربه استفاده از واقعیت مجازی روی تلفن همراه، تا چه اندازه می‌تواند قوی باشد، تیم توسعه‌دهنده فقط می‌بایست تغییرات بسیار کمی روی بازی اعمال کنند تا روی گوشی‌های هوشمند سازگار با Daydream نیز اجرا شود. فقط انتظار نداشته باشید که باطری گوشی شما تا پایان بازی دوام داشته باشد.

بازی رادیوال G دارای نه مسیر مسابقه‌ای، هفت مسابقه‌دهنده و مجموعه‌ای از مدل‌های مختلف گیم پلی  است. همچنین یک حالت بازی با 16 بازیکن آنلاین نیز دارد.

آیا وجود تونل باد برای تجربه بازی رادیوال G واقعیت مجازی ضروری است؟ قطعاً این‌طور نیست. دانشگاه کینگستون صدها هزار پوند در این خصوص هزینه کرده است و ما تردید داریم که بازیکنان بسیاری به دنبال انجام این کار باشند.

بنا به گفته فلیپانسی: «ما با بازی رادیوال G و تونل باد خوش گذراندیم و علاقه به این واقعیت مجازی، مردم را ترغیب می‌کند تا راه‌های جدیدی برای افزایش سطح جذابیت این بازی در نظر بگیرند. به خصوص هنگامی که می‌توان به خوبی آن را به صورت گروهی بازی کرد.» چه کسی علاقه‌مند است که تونل باد را به کار گیرد و رادیوال G بازی کند؟

 

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 56 میلیون دلار
  The Croods: A New Age
  اکران: 16 دسامبر 2020
 • 14.8 میلیون دلار
  The Marksman
  اکران: 15 ژانویه 2021
 • 12.6 میلیون دلار
  News of the World
  اکران: 25 دسامبر 2020
 • 7 میلیون دلار
  Nobody
  اکران: 26 مارس 2021
 • 5.9 میلیون دلار
  Promising Young Woman
  اکران: 25 دسامبر 2020
 • 3.8 میلیون دلار
  Boogie
  اکران: 05 مارس 2021
 • 2.1 میلیون دلار
  Nomadland
  اکران: 19 فوریه 2021
 • 23 میلیارد تومان
  شنای پروانه
  اکران: 04 تیر 1399
 • 15.7 میلیارد تومان
  خوب، بد، جلف 2: ارتش سری
  اکران: 30 بهمن 1399
 • 8.56 میلیارد تومان
  آقای سانسور
  اکران: 26 شهریور 1399
 • 7.5 میلیارد تومان
  زن‌ها فرشته‌اند 2
  اکران: 25 تیر 1399
 • 6.4 میلیارد دلار
  دیدن این فیلم جرم است
  اکران: 16 دی 1399
 • 2.25 میلیارد دلار
  پیشی میشی
  اکران: 08 مهر 1399
 • 2.21 میلیارد تومان
  بی‌حسی موضعی
  اکران: 19 آبان 1399
 • 894 میلیون دلار
  آبادان یازده 60
  اکران: 16 دی 1399
 • 795 میلیون دلار
  تا ابد
  اکران: 15 مرداد 1399
 • 521 میلیون دلار
  روزهای نارنجی
  اکران: 24 شهریور 1399
بازی ها
 • 10 اردیبهشت 1400
 • 10 اردیبهشت 1400
  New Pokemon Snap
 • 17 اردیبهشت 1400
  Resident Evil 8: Village
  پلی استیشن 5, ایکس باکس سری ایکس
 • 03 خرداد 1400
  Deathloop
 • 01 تیر 1400
  Back 4 Blood
  پلی استیشن 5