تیم کوک: یادگیری برنامه نویسی، مهمتر از یادگیری زبان انگلیسی است!
تینا پورشاهید
نویسنده:تینا پورشاهید
ارسال شده در:19 مهر 1396، 11:00
شب یلدا شب یلدا

تیم کوک: یادگیری برنامه نویسی، مهمتر از یادگیری زبان انگلیسی است!

تیم کوک معتقد است یادگیری برنامه نویسی، بسیار مهمتر از یادگیری زبان انگلیسی است. گفتنی است روزگاری، برنامه نویسی کامپيوتري کاری بود که فقط برخی افراد توانمند می توانستند آنرا انجام بدهند و اینکه همه مردم بتوانند فعالیت هایی را در حوزه برنامه نویسی و کد نویسی یاد بگیرند، کمی دور از ذهن بود. اما، حالا همه چیز تغییر کرده است. امروزه اهمیت یادگیری نحوه کدگذاری و برنامه نویسی آنقدر مهم است که به عقیده تیم کوک همه رهبران جهان ، سیاستمداران، مدیران شرکت ها و غیره و غیره باید این کار را یاد بگیرند و از آن استفاده مثبتی بکنند.

در واقع اخیرا مدیر عامل شرکت اپل، تیم کوک در مصاحبه ای با خبرگزاری 9to5Mac  اعلام کرده است که اعتقاد دارد: «یادگیری برنامه نویسی، می تواند مهمتر از یادگیری زبان انگلیسی باشد.»

تیم کوک

تیم کوک این اظهار نظر را در طی سفری که به فرانسه داشت به این خبرگزاری و در طی مصاحبه ای اعلام کرد. تیم کوک معتقد است یادگیری برنامه نویسی کامپیوتری یکی از نیازهای جدی دانش آموزان جوان است و چون در این سفر به فرانسه رفته بود، به تمام دانش آموزان فرانسوی اعلام کردکه بهتر است برنامه نویسی کامپیوتری را یاد بگیرند تا بتوانند به تمام جهان دسترسی پیدا کنند. وی همچنین تأکید کرد که یادگیری زبان انگلیسی هم بسیار مهم است. تیم کوک سعی کرده با مقایسه بین یادگیری زبان انگلیسی و یادگیری برنامه نویسی، اهمیت این مساله در اذهان عمومی به تصویر بکشد. تیم کوک پیش از این اعلام کرده بود که معتقد است یادگیری برنامه نویسی باید در مدارس سراسر دنیا جدی گرفته شود و جزو برنامه های درسی دانش آموزان قرار گیرد.

علاقه اپل به آموزش نسل جوان در زمینه برنامه نویسی، موضوع جدیدی نیست. این شرکت در گذشته نیز برای پیشبرد فعالیت های مربوط به یادگیری برنامه نویسی، از جمله برنامه هایی مانند  Swift Playgrounds و همکاری با سازندگانی مانند Tynker، اقدامات متعددی را انجام داده است. همچنین کوک، اولین کسی نیست که چنین پیشنهادی را برای مدارس اعلام می کند و افراد دیگری نیز در این خصوص و ضرورت آن صحبت کرده اند.

باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا، ایده برنامه نویسی را به عنوان یک موضوع مهم در دروس اصلی مدارس مطرح کرده بود و آن را یک نیاز ضروری آموزشی می دانست. البته به نظر می رسد در برخی از مدارس و دبیرستان های ایالات متحده، دانش آموزان چنین درسی را جزو دروس خود باید بخوانند و به آن مسلط شوند.

منبع : ubergizmo

 

برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha