باز هم گزارش دیگری از متورم شدن باتری آیفون 8، این بار در امریکا!
تینا پورشاهید
نویسنده:تینا پورشاهید
ارسال شده در:22 مهر 1396، 11:00

باز هم گزارش دیگری از متورم شدن باتری آیفون 8، این بار در امریکا!

همان طور که می دانید پس از رونمایی و عرضه گوشی های آیفون 8 و 8 پلاس در بازار، حداقل سه گزارش مختلف مبنی بر تورم باتری این گوشی های جدید آیفون در حین شارژ شدن، مطرح شد.

ابتدا تصور می شد که خبرهای تورم باتری ممکن است نادرست باشد و برخی افراد دوست دارند حاشیه هایی را برای محصولات جدید اپل در بازار ایجاد کنند. اما بعد از اینکه خود شرکت اپل این گزارش های خرابی را تایید کرد، وضعیت متفاوت شد.

پس از آنکه اپل گزارش های خرابی را تایید کرد، اعلام  نمود در حال بررسی موضوع و تلاش برای کشف علت آن است. در اصل مساله این بود که وقتی گوشی در شارژ بود تا باتری آن شارژ شود، آن چنان باتری ورم می کرد که باعث باز شدن قاب گوشی می شد. همه گزارش های دریافتی در مورد خرابی های این مدت، به همین صورت بوده اند و در همه موارد آتش سوزی و یا ترکیدگی باتری رخ نداده است بلکه تورم باتری منجر به باز شدن قاب گوشی شده است.

تورم باتری

گفتنی است اولین مورد خرابی در کشور تایوان مشاهده و گزارش شده است.  و حالا گزارش دیگری از تورم باتری گوشی آیفون 8 در امریکا، مطرح شده است. یکی از فروشندگان  اپل گزارش کرده است که یک مورد مرجوعی گوشی آیفون 8 داشته است و دلیل مرجوع کردن آن، تورم باتری در حین شارژ شدن بوده است.

این فروشنده تصاویری از گوشی متورم نیز تهیه کرده است. گفتنی است این اتفاق روز پنج شنبه رخ داده و البته به نظر می رسد آخرین باری نیست که شاهد چنین مشکلی خواهیم بود.

البته از نظر آماری تعداد تلفن های آیفون 8 که دچار تورم باتری شده اند، به نسبت تعداد تولید گوشی های آیفون عدد و رقم ناچیزی است . چون میلیون ها گوشی آیفون فروخته شده است و تنها چند مورد خرابی گزارش شده است.

ولی همین چند مورد نیز می تواند به اعتبار اپل صدمه وارد کند و هیاهوی رسانه ای ایجاد کند. کما اینکه رسانه ها از طرح چنین اخباری استقبال می کنند و رقبای اپل نیز منتظر دریافت چنین خبرهایی هستند، حتی اگر یک موردگزارش خرابی مطرح شده باشد!

گفتنی است قبلا باتری های متورم مربوط به کشور تایوان، ژاپن، چین، کانادا و یونان بوده اند و حالا نیز در امریکا گزارش جدیدی مطرح شده است.

اولین حادثه مربوط به تایوان بود که گزارش شد، گوشی کاربر آیفون 8 پلاس در حین شارژ شدن ورم کرده و از هم باز شده است.

البته اعتبار این غول بزرگ فناوری با چند مورد خرابی، دچار مساله خاصی نخواهد شد ولی به هر حال اخبار رسانه ای در این حوزه ، خوب می توانند روی چنین خرابی هایی مانور بدهند.

منبع : gadgetsnow

 

برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha