شایعه حذف کامل سنسور اثر انگشت از آیفون های سال آینده
نویسنده:فرشید وثوق
ارسال شده در:22 مهر 1396، 13:00

شایعه حذف کامل سنسور اثر انگشت از آیفون های سال آینده

کمی زود است که نسبت به شایعات مربوط به آیفون های بعدی در سال 2018 واکنش نشان دهیم. اما مینگ چی کو، تحلیلگر KGI می‌گوید که پیشینه سخت افزاری اپل نشان می‌دهد که وقتی این شرکت به فناوری نوینی دست پیدا می‌کند، تکنولوژی قدیمی را حذف می‌نماید. به عبارت دیگر، این احتمال وجود دارد که سنسور اثر انگشت (Touch ID) به طور کامل از گوشی‌های سال آینده مانند آیفون 8 و 8 پلاس حذف شود. مک‌رومرز برطبق خبر مینگ چی کو گزارش داد که ممکن است این تکنولوژی جدید به راحتی قابل دسترسی باشد؛ اما اعتقاد بر این است که شناسه تشخیص چهره (Face ID) یکی از محدودیت‌هایی فروش آیفون ایکس در 3 نوامبر باشد.

آیفون ایکس اولین گوشی هوشمند اپل است که دارای یک طراحی بدون دکمه هوم (home button) است و سنسور تشخیص چهره (Face ID) در این گوشی با فناوری قدیمی سنسور اثر انگشت  جایگزین شده است. پیش بینی مینگ چی کو، تحلیلگر KGI، از این قرار است که ما آخرین آیفون دارای سنسور اثر انگشت را با آیفون 8 تجربه خواهیم کرد و سال آینده کمپانی اپل در گوشی‌های خود از سنسور تشخیص چهره (Face ID) استفاده خواهد کرد. ما معتقدیم که این تغییر به تمام مدل های جدید اعمال می‌شود تا تنها تمایز گوشی‌های جدید در طراحی تمام صفحه، دوربین TrueDepth، تشخیص چهره (Facial recognition)، سنسور تشخیص چهره(Face ID) و AR باشد.

مینگ چی کو، تحلیلگر KGI قبلا در مورد جایگزین شدن سنسور تشخیص چهره با شناسه لمسی طفره می‌رفت؛ چون این تغییر به پذیرش عمومی کاربران نسبت به سنسور تشخیص چهره در آیفون ایکس بستگی دارد. اما به نظر می رسد اکنون بیشتر مطمئن شده که در آینده اپل این فناوری جدید را با سنسور اثر انگشت جایگزین خواهد شد. همچنین در اوایل هفته گذشته، مینگ چی کو در خبری اظهار داشت که انتظار دارد آیپد پرو در سال آینده با بروزرسانی سنسور تشخیص چهره جدید به بازار عرضه گردد.

منبع: theverge

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha