تصویر جدید لورفته از 6 مدل گوشی آلکاتل 2017
تینا پورشاهید
نویسنده:تینا پورشاهید
ارسال شده در:23 مهر 1396، 09:00

تصویر جدید لورفته از 6 مدل گوشی آلکاتل 2017

از ابتدای امسال، خصوصا چند ماه گذشته، آلکاتل سرگرم تولید 12 گوشی جدید خود بود. در اصل سال 2017 برای این شرکت، سالی پرمشغله محسوب می شود. البته این تعداد گوشی، یعنی 12 گوشی هوشمند، عدد بالایی است که یک شرکت بتواند در عرض یک سال این تعداد مدل گوشی به بازار عرضه کند. ولی واقعیتی پشت این قضیه وجود دارد. اگر بخواهیم نیم نگاهی به مدل کسب و کار آلکاتل بیندازیم، باید بگوییم که این شرکت عموما برای اپراتورهای تلفن همراه، به صورت سفارشی گوشی هوشمند طراحی و تولید می‌کند.

از این رو، جای تعجب نیست که بیشتر خبرهای لو رفته در خصوص آلکاتل نیز، خبرهایی با تعداد گوشی زیاد و مربوط به عمده فروشی این گوشی ها باشد.

آخرین تصویر لو رفته در مورد گوشی های جدید این شرکت، خبر از 6 مدل گوشی می دهد که قرار است در آینده نزدیک به بازار بیایند. این تصویر توسط ایوان بلاس، فردی که شهرت زیادی در انتشار تصاویر لو رفته دارد، منتشر شده است.

آلکاتل

البته با توجه به اینکه عموما آلکاتل به صورت سفارشی برای اپراتورهای تلفن همراه ، گوشی هوشمند تولید می کند، احتمال اینکه این تلفن‌های هوشمند گران قیمت باشد، کم است و به نظر نمی‌رسد گوشی های رده بالایی باشند.

ایوان بلاس، این تصویر لو رفته از 6 مدل گوشی آلکاتل را در توییتر خود منتشر کرد. البته گفتنی‌ست که علاوه بر این تصویر منتشر شده، هیچ گونه اطلاعات دیگری در مورد گوشی های جدید آلکاتل منتشر نشده است. البته خود شرکت آلکاتل هم در نامگذاری یا ارائه مشخصات گوشی‌های خود، خیلی دقیق عمل نکرده و اطلاعات را منتشر نمی کند. شاید طبیعت و مدل تجارت این شرکت، چنین ایجاب می‌کند که این رویکرد را اتخاذ کند.

به همین دلیل اطلاعات زیادی هم در مورد گوشی‌های آلکاتل به بیرون درز پیدا نمی کند و در توییت ایوان بلاس هم ، جزئیات بیشتری ارائه نشده است.

البته با نگاه کردن به تصویر، می توان حدس هایی زد. به نظر می رسد که گوشی ها بر اساس نوع طبقه بندی شان در تصویر قرار گرفته اند. مثلا در تصویر مدل x1 به نظر می رسد که کمی ضخیم تر بوده،براق نیست و گویی جنس قابش پلاستیکی است. همچنین به نظر نمی‌رسد که این گوشی، سنسور اثر انگشت در قاب پشتی اش داشته باشد.  احتمال این را نمی‌دهیم که سنسور اثر انگشت با صفحه نمایش ادغام شده باشد، در واقع کمی بعید به نظر می رسد. اگر اینطور باشد، باید بگوییم که آلکاتل 3 ، یک گوشی همه چیز تمام است که البته طبق تجربه‌های قبلی ، اینطور به نظر نمی‌رسد. در همان تصویر مدل 3c را می بینیم که به نظر می رسد یک گوشی پایین رده باشد و البته طراحی مشابهی با گوشی قبلی دارد. احتمالا برخی ویژگی ها را ندارد و به همین دلیل گوشی پایین رده ای خواهد بود و قیمت پایینی خواهد داشت.

از سوی دیگر ، در همین تصویر، مدل های 3x و 3V قرار دارند که به نظر می رسد از بقیه رده بالاتر باشند. چرا چنین حدسی می زنیم؟ چون به نظر می رسد دارای تنظیمات دوربین دوگانه باشند.

 قطعا کار دشواری است که از یک زاویه و از روی تصویر بتوانیم به تجزیه و تحلیل و بررسی تلفن های همراه بپردازیم. قطعا باید اطلاعات دقیق تری در دست داشته و منابع قابل اعتمادی در اختیار داشته باشیم تا بتوانیم به صورت صحیح تری در مورد گوشی های مختلف نظر داده و بررسی و مقایسه کنیم.

آنچه در اینجا مطرح می شود، گمانه زنی‌هایی است که از روی تصویر و بر اساس تجربه، مطرح می‌شود. در مورد گوشی های مدل های 3x و 3V ،به نظر می رسد که هر دو گوشی دارای فضای بسیار کمی در سمت چپ و راست صفحه نمایش هستند.  از سوی دیگر، فضای بیشتری در بالا و پایین صفحه نمایش وجود دارد، بنابراین احتمالا اسپیکر استریو دارد و احتمالا برای اسپیکر این گوشی ، کاربران مشکلی نخواهند داشت.

یکی از مهمترین مشخصه هایی که در مورد آلکاتل 5 مطرح می شود ، این است که قسمت پایین گوشی، بطور قابل توجهی نازک است. باز هم، از روی تصویر به راحتی نمی توان در مورد ابعاد و اندازه ها ، نظر قطعی و دقیقی داد ولی می توان گمانه زنی کرد.

البته حدس ما این است که در این سری محصولات آلکاتل از صفحه نمایش فوق العاده گسترده ای استفاده کرده است. البته نکته مهم دیگر نیز این است که در گوشی آلکاتل 5، تنها یک دوربین در قاب پشتی آن دیده می شود و فاقد دوبین دوگانه است.

به هر حال، بیشتر این مطالب، حدس هایی بود که در مورد این گوشی ها و بر اساس تصاویر زده شد. باید ببینیم برنامه آلکاتل برای این گوشی های جدیدش چیست؟

منبع : gsmarena

 

561×308 (0x0)
33.56 KB
اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha