بازسازی بازی «عصر امپراتوران» توسط مایکروسافت در 2018
نویسنده:بهنام رئوف نیا
ارسال شده در:25 مهر 1396، 16:44

بازسازی بازی «عصر امپراتوران» توسط مایکروسافت در 2018

«عصر امپراتوران» یا Age of Empires یکی از مشهورترین محصولات استراتژیک استودیوی توسعه ی بازی مایکروسافت است که آخرین نسخه ی آن دو سال پیش منتشر شد. «عصر امپراتوران» بیش از دو دهه است که در وارد دنیای گیم شده و جزو نخستین بازی های استراتژیک تاریخی است. این سری در ایران هم طرفداران فراوانی دارد و تقریبا تمام گیمرها آن را تجربه کرده اند.

کمپانی مایکروسافت پیش تر اعلام کرده بود که یک نسخه ی بازسازی شده از «عصر امپراتوران» را روز 27 مهر منتشر می کند. اما این اتفاق نخواهد افتاد. این نسخه ی بازسازی شده که « عصر امپراتوران: ویرایش نهایی» (Age of Empires: Definitive Edition) نام دارد به این زودی ها عرضه نمی شود.

«عصر امپراتوران»

پروژه ی بازسازی این بازی به تاخیر افتاده است و اعلام شده به سال 2018 کشیده می شود. اگر شما هم از آن دسته گیمرهای طرفدار «عصر امپراتوران» هستید که برای انجام ویرایش نهایی برنامه ریزی کرده بودید و در انتظار 27 مهر به سر می بردید حالا باید به فکر یک بازی جایگزین برای برنامه ی خود باشید.

عقب افتادن انتشار « نسخه نهایی» عصر امپراتوران به هیچ وجه پیش بینی نشده بود و کاملا ناگهانی اتفاق افتاد. کنسل شدن انتشار این نسخه در دقیقه ی 90، آن را تا اوایل سال 2018 عقب برد.

توسعه دهندگان بازی در استودیوی مایکروسافت می گویند تاخیر در انتشار « نسخه نهایی» به این خاطر است که بازی تا حد ممکن عالی شود؛ توجیهی که اصلا مناسب نیست. این توجیه، از ناخرسندی گیمرها و به ویژه طرفداران عصر امپراتوران کم نمی کند. سازندگان برای کم کردن ناراحتی حاصل از این اتفاق، یک نسخه ی بتای بسته از بازی را راه اندازی کرده اند و چند هزار نفر را دعوت کرده اند تا در آن شرکت کنند.

فرآیند اجرای نسخه ی بتای « نسخه نهایی» به منظور آزمایش این بازی است. در نتیجه تمامی قسمت های بازی از تعادل در حالت مولتی پلیر گرفته تا سیستم لابی بازی، تنظیم می شود و ناهماهنگی های موجود برطرف می گردد.

«عصر امپراتوران»

انتشار نسخه ی بازسازی شده ی عصر امپراتوران که قرار بود روز 15 اکتبر (27 مهر) انجام شود، مصادف با بیستمین سالگرد سری « عصر امپراتوران» بود. اولین نسخه ی این بازی روز 15 اکتبر سال 1997 منتشر شده است. اصلا به همین خاطر استودیوی مایکروسافت به جای ساخت یک نسخه ی جدید تصمیم به بازسازی نسخه های اورجینال گرفت. مایکروسافت سراغ بازسازی سه گانه ی « عصر امپراتوران» رفت تا در بیستمین سالگرد تولد این استراتژیک به یادماندنی، طرفداران را خوشحال و در گرامی داشت این سالروز شریک کند.

استودیوی کمپانی مایکروسافت در این مورد می گوید:

هدف از انجام این پروژه این  است که سه گانه ی عصر امپراتوران، بازسازی شود تا آن را همانطور که به یاد داریم احیا کنیم.

تصمیم به بازسازی بیشتر به خاطر گرامی داشت خاطرات و ارزش های عصر امپراتوران گرفته شده و اهداف تجاری در آن اولویت ندارند. تیم سازنده مسلما ترجیح می داد به جای بازسازی اصل بازی، یک نسخه ی سرگرم کننده در دنیای مدرن بسازد. اما استودیوی مایکروسافت تصمیم گرفت وفاداری طرفداران را جبران کند و آن ها را خوشحال نماید.

حالا با به تاخیر افتادن انتشار نسخه ی بازسازی شده، طرفداران سری « عصر امپراتوران» قدری سرخورده شده اند، به خصوص به این خاطر که می خواستند در بیستمین سالگرد بازی، خاطره ی آن را زنده کنند. با این حال، بهتر است نیمه ی پر لیوان را ببنیم. امکان زنده کردن خاطره ی سه گانه ی « عصر امپراتوران» هنوز هم پابرجاست و تنها چند ماه با آن فاصله داریم.

«عصر امپراتوران»

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha