بازسازی بازی «عصر امپراتوران» توسط مایکروسافت در 2018
نویسنده:بهنام رئوف نیا
ارسال شده در:25 مهر 1396، 16:44

بازسازی بازی «عصر امپراتوران» توسط مایکروسافت در 2018

«عصر امپراتوران» یا Age of Empires یکی از مشهورترین محصولات استراتژیک استودیوی توسعه ی بازی مایکروسافت است که آخرین نسخه ی آن دو سال پیش منتشر شد. «عصر امپراتوران» بیش از دو دهه است که در وارد دنیای گیم شده و جزو نخستین بازی های استراتژیک تاریخی است. این سری در ایران هم طرفداران فراوانی دارد و تقریبا تمام گیمرها آن را تجربه کرده اند.

کمپانی مایکروسافت پیش تر اعلام کرده بود که یک نسخه ی بازسازی شده از «عصر امپراتوران» را روز 27 مهر منتشر می کند. اما این اتفاق نخواهد افتاد. این نسخه ی بازسازی شده که « عصر امپراتوران: ویرایش نهایی» (Age of Empires: Definitive Edition) نام دارد به این زودی ها عرضه نمی شود.

«عصر امپراتوران»

پروژه ی بازسازی این بازی به تاخیر افتاده است و اعلام شده به سال 2018 کشیده می شود. اگر شما هم از آن دسته گیمرهای طرفدار «عصر امپراتوران» هستید که برای انجام ویرایش نهایی برنامه ریزی کرده بودید و در انتظار 27 مهر به سر می بردید حالا باید به فکر یک بازی جایگزین برای برنامه ی خود باشید.

عقب افتادن انتشار « نسخه نهایی» عصر امپراتوران به هیچ وجه پیش بینی نشده بود و کاملا ناگهانی اتفاق افتاد. کنسل شدن انتشار این نسخه در دقیقه ی 90، آن را تا اوایل سال 2018 عقب برد.

توسعه دهندگان بازی در استودیوی مایکروسافت می گویند تاخیر در انتشار « نسخه نهایی» به این خاطر است که بازی تا حد ممکن عالی شود؛ توجیهی که اصلا مناسب نیست. این توجیه، از ناخرسندی گیمرها و به ویژه طرفداران عصر امپراتوران کم نمی کند. سازندگان برای کم کردن ناراحتی حاصل از این اتفاق، یک نسخه ی بتای بسته از بازی را راه اندازی کرده اند و چند هزار نفر را دعوت کرده اند تا در آن شرکت کنند.

فرآیند اجرای نسخه ی بتای « نسخه نهایی» به منظور آزمایش این بازی است. در نتیجه تمامی قسمت های بازی از تعادل در حالت مولتی پلیر گرفته تا سیستم لابی بازی، تنظیم می شود و ناهماهنگی های موجود برطرف می گردد.

«عصر امپراتوران»

انتشار نسخه ی بازسازی شده ی عصر امپراتوران که قرار بود روز 15 اکتبر (27 مهر) انجام شود، مصادف با بیستمین سالگرد سری « عصر امپراتوران» بود. اولین نسخه ی این بازی روز 15 اکتبر سال 1997 منتشر شده است. اصلا به همین خاطر استودیوی مایکروسافت به جای ساخت یک نسخه ی جدید تصمیم به بازسازی نسخه های اورجینال گرفت. مایکروسافت سراغ بازسازی سه گانه ی « عصر امپراتوران» رفت تا در بیستمین سالگرد تولد این استراتژیک به یادماندنی، طرفداران را خوشحال و در گرامی داشت این سالروز شریک کند.

استودیوی کمپانی مایکروسافت در این مورد می گوید:

هدف از انجام این پروژه این  است که سه گانه ی عصر امپراتوران، بازسازی شود تا آن را همانطور که به یاد داریم احیا کنیم.

تصمیم به بازسازی بیشتر به خاطر گرامی داشت خاطرات و ارزش های عصر امپراتوران گرفته شده و اهداف تجاری در آن اولویت ندارند. تیم سازنده مسلما ترجیح می داد به جای بازسازی اصل بازی، یک نسخه ی سرگرم کننده در دنیای مدرن بسازد. اما استودیوی مایکروسافت تصمیم گرفت وفاداری طرفداران را جبران کند و آن ها را خوشحال نماید.

حالا با به تاخیر افتادن انتشار نسخه ی بازسازی شده، طرفداران سری « عصر امپراتوران» قدری سرخورده شده اند، به خصوص به این خاطر که می خواستند در بیستمین سالگرد بازی، خاطره ی آن را زنده کنند. با این حال، بهتر است نیمه ی پر لیوان را ببنیم. امکان زنده کردن خاطره ی سه گانه ی « عصر امپراتوران» هنوز هم پابرجاست و تنها چند ماه با آن فاصله داریم.

«عصر امپراتوران»

برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha