رزیدنت ایول 7 با فروش 4 میلیون نسخه
نویسنده:بهنام رئوف نیا
ارسال شده در:28 مهر 1396، 19:26

رزیدنت ایول 7 با فروش 4 میلیون نسخه

رزیدنت ایول 7 (Resident Evil 7) دسته کم 4 میلیون نسخه وارد فروشگاه ها کرده است. این رقم را سایت های گیم ژانر ترسناک اعلام کرده اند. 4 میلیون نسخه به واقع رقم بسیار بالایی است اما جالب است بدانید که انتظارات کمپانی سازنده ی رزیدنت ایول یعنی Capcom بیشتر از این حرف ها است.

رزیدنت ایول 7

Capcom پیش تر اعلام کرده بود که فروش رزیدنت ایول 7 به مرز 3.5 میلیون نسخه رسیده است که به گفته ی خود کمپانی « یک شروع قدرتمند» به حساب می آید اما Capcom پیش بینی کرده بود که تا پایان فروردین ماه امسال از 4 میلیون نسخه عبور کند.

پیش بینی Capcom از فروش رزیدنت ایول 7 تا پایان عمر خود بیش از 10 میلیون نسخه است. این رقم بسیار بالاست اما سازندگان آخرین نسخه ی رزیدنت ایول واقعا در همین حد و اندازه تلاش کرده اند.

Capcom پیش تر در فروردین ماه گفته بود نرسیدن میزان فروش رزیدنت ایول 7 به هدف تعیین شده لزوما چیز بدی نیست زیرا « طول عمر بازی ها در حال افزایش است». حرف Capcom درست است. نه تنها عمر بازی های ویدئویی طولانی تر شده بلکه فروش دیجیتالی این محصولات در چند سال اخیر رشد خیره کننده ای داشته و این رشد بالا نسبت به فروش فیزیکی و بسته بندی شده ی بازی، مزیت بزرگی برای نسخه ی آخر رزیدنت ایول است.

رزیدنت ایول 7

افزون بر این، نقدهای مثبتی که از این بازی در اینترنت نوشته شده کمک زیادی به استمرار فروش بازی کرده است. Capcom می گوید قصد دارد با به راه انداختن رویدادهای بازاریابی و افزودن DLC (محتوای قابل دانلود) به رزیدنت ایول 7 موتور فروش این بازی را تقویت کند. این کمپانی مشهور در این رابطه اعلام کرده:

این عنوان (رزیدنت ایول 7) به خوبی مورد استقبال مردم قرار گرفت و علاوه بر طرفداران، رسانه ها هم به خوبی از آن استقبال کردند. رشد فروش این بازی بسیار طولانی شد و حتی هنوز هم ادامه دارد.

ما در این سال مالی برای رسیدن به اهداف تعیین شده مان به سختی تلاش می کنیم. در همین راستا با برگزاری گردهمایی های حمایتی آهنگ فروش بازی را تقویت می کنیم. یکی از این مراسم، رویدادهایی است که ویژه ی طرفداران برگزار خواهد شد. برنامه ی دیگر ما برای تقویت آهنگ فروش رزیدنت ایول 7، انتشار محتوای قابل دانلود برای این عنوان است.

DLC بعدی بازی رزیدنت ایول 7 یک پچ رایگان به نام « نه یک قهرمان» است. این DLC کریس ردفیلد را وارد بازی خواهد کرد. طرفداران و گیمرها باید از 21 آبان سراغ دانلود این محتوا بروند. البته این تنها محتوایی نیست که در 21 آبان برای رزیدنت ایول 7 منتشر خواهد شد؛ بخش افزوده ی « پایان زویی» نیز در همین روز منتشر می شود. این بخش مرد مرموزی به نام جو را وارد بازی خواهد کرد. جو از آن دسته آدم هایی است که بیشتر وقت خود را بیرون از خانه به کارهایی مثل شکار و ورزش می گذارند. بخش افزوده ی «پایان زویی» رایگان نیست و با قیمت 15 دلار در اختیار بازیکنان قرار خواهد گرفت.

کسانی که بازی را خریداری نکرده اند و می خواهند این کار را انجام دهند می توانند نسخه ی طلایی بازی به نام Resident Evil 7: Gold Edition را انتخاب کنند. این نسخه در همان 21 آبان همزمان با انتشار بخش های افزوده عرضه خواهد شد و گیمرها می توانند آن را روی پلتفرم های PS4, Xbox One و PC انجام دهند.

نسخه ی طلایی زیدنت ایول 7 بخش های «پایان زویی» و دو بسته ی DLC که قبلا منتشر شده (Banned Footage شماره 1 و 2) را با خود به همراه دارد. دلیل قرار نگرفتن DLC «نه یک قهرمان» این است که کمپانی Capcom  تشخیص داده این محتوا به اندازه ی کافی برای برآورده کردن انتظارات شرکت خوب نیست.

منبع: gamespot

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha