ویندوز 10 به ابزار ضد تقلب در بازی مجهز شد
نویسنده:بهنام رئوف نیا
ارسال شده در:30 مهر 1396، 16:48

ویندوز 10 به ابزار ضد تقلب در بازی مجهز شد

یکی از پدیده های مشکل ساز در دنیای گیم تقلب و استفاده از ابزارهای دور زدن قوانین بازی است. با وجود مجهز بودن کنسول ها به پروتکل های سختگیرانه در این زمینه، پلتفرم ویندوز همواره با این مشکل روبه رو بوده است.

آپدیت پاییزی سازندگان ویندوز 10 یکی از بزرگ ترین به روز رسانی ها در تاریخ سیستم عامل ویندوز است. این آپدیت پر است از تغییرات ساختاری و امنیتی مختلف، اما اگر گیمر باشید یکی از این تغییرات برای شما اهمیت زیادی پیدا می کند.

کمپانی مایکروسافت به واسطه ی آپدیت پاییزی سازندگان ویندوز 10، پلتفرم کامپیوتری ویندوز را به ابزار پیشرفته ای به نام « بازی درست» یا TruePlay مجهز کرده است. این ابزار هنگام اجرا شدن تمامی بازی های جهانی پلتفرم ویندوز به کار می افتد  و از تقلب ها و حقه های «رایج» جلوگیری می کند.

دیواره ی امنیتی « بازی درست» به دو صورت از بازی ها در برابر حقه محافظت می کند، اول اینکه در هنگام به کار افتادن این ابزار بازی ها در یک حالت حفاظت شده (protected mode) اجرا می شوند. همچنین « بازی درست» نوعی سرویس مخصوص را روشن می کند که در پس زمینه فعال است و رفتار بازیکن را مانیتور می کند. این سرویس طوری طراحی شده که حرکات رایج افراد هنگام تلاش برای اجرای نقلب را شناسایی کند.

اگر ابزار « بازی درست» به کمک سرویس نظارتی خود متوجه تقلب از سوی بازیکن شود، مورد را به همراه دیتای مربوط به آن برای سازنده ی بازی ارسال می کند. البته امکان خاموش کردن ابزار « بازی درست» وجود دارد تا آن دسته از کاربرانی که نگران انتقال داده های سیستم خود به مکان نامعلوم هستند با خیال راحت بازی کنند. اما اگر این ابزار را غیرفعال کنید، کمپانی های سازنده می توانند شما را در بازی محدود نمایند، مثلا در صورت خاموش بودن « بازی درست» امکان بازی آنلاین وجود نداشته باشد.

البته وابستگی این ابزار به UWP فواید آن را محدود خواهد کرد. UWP یا پلتفرم جهانی ویندوز بستر برای ساخت نرم افزار است که نخستین بار در ویندوز 10 اعمال شد. نرم افزارهایی که روی این بستر ساخته می شوند به لحاظ معماری مشابه هستند و قابلیت اجرا روی تمامی نسخه های ویندوز را دارند.

UWP یک بستر کلی است، به همین خاطر امکان اختصاص دادن استانداردهای خاص در مورد ابزاری مانند « بازی درست» را ندارد. قابلیت جدید مایکروسافت برای مقابله با تقلب در بازی ها در حقیقت یک اقدام تکمیلی است زیرا آنچه که واقعا مانع از تقلب در بازی ها می شود سیستم های ضد تقلب کمپانی Valve است.

شرکت Valve با پلتفرم Steam خود کاملا دنیای گیم را تحت سلطه ی خود درآورده است. قابلیت ضد تقلب مایکروسافت باعث می شود بازی های UWP با سیستم های ضد تقلب Steam هماهنگی بیشتری پیدا کنند.

 

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha