وضعیت فروش آیفون 8 و آیفون 8 پلاس اصلا رضایت بخش نیست !

وضعیت فروش آیفون 8 و آیفون 8 پلاس اصلا رضایت بخش نیست !
  • twiter
  • linked-in
  • whatsapp

هفته گذشته، طبق آمار اعلام شده، سهم فروش بازار آیفون 8 به شدت کاهش یافت و به رقمی کمتر از  2% سهم فروش بازار رسید. بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط یکی از فروشندگان زنجیره ای اپل در تایوان، کلا میزان فروش گوشی های آیفون 8 و آفون 8 پلاس بسیار کاهش یافته است و در وضعیت خوبی قرار ندارد.

برخی گزراش های دریافتی حاکی از این است که علت این افت فروش ، به تولید آیفون ایکس مربوط می شود ولی بر اساس تحقیقات شرکت  KGI، تنها  2 تا 3 میلیون گوشی آیفون X کلا قرار است به بازار بیاید.

آیفون 8

آیا می توان تصور کرد که همه بازار منتظر مانده تا آیفون ایکس بیاید ؟ کمی عجیب است !

آیا چنین وضعیت اسفباری برای فروش آیفون 8 و آیفون 8 پلاس ، همه و همه برای آمدن آیفون ایکس است ؟ یعنی همه کاربران منتظر این گوشی هستند و آن وقت قرار است، این گوشی با چنین تعداد کمی به بازار بیاید؟

البته برخی نیز معتقدند اگر قیمت آیفون ایکس تخفیف خوبی بخورد می تواند فروش خوبی داشته باشد.

البته برخی تحلیل گران ادعا می کنند که اپل در مورد میزان تقاضای آیفون X اشتباه برآورد کرده است. شاید علی رقم برنامه ریزی و برآورد اپل، این گوشی با اینکه قیمت بالایی دارد، بتواند فروش خوبی داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادی تایوان، این اولین بار است که در تاریخ فروش آیفون، این شرکت اینقدر با افت فروش مواجه شده است و البته اولین بار است که تولید آن نیز اینقدر کم خواهد بود.

بر اساس بررسی های آماری بازار مرکزی  Broker KeyBanc مدل های آیفون سال گذشته یعنی آیفون 7 و آیفون 7 پلاس فروش بیشتر و بهتری نسبت به گوشی های آیفون 8 و آیفون 8 پلاس داشته اند.

این بررسی مربوط به امریکا و انگلیس است و نظر سنجی هایی هم در این دو کشور در مورد خرید گوشی های جدید آیفون انجام شده است.

جان وین تحلیلگر KeyBanc در یادداشتی نوشت: « بسیاری از شرکت کننگان در نظرسنجی اعلام کردند که علاقمند به خرید آیفون 7 هستند تا آیفون 8 جدید. از نظر این افراد کاستی های  قابل توجهی در این گوشی های جدید وجود دارد.»  وی افزود: «در حالی که آیفون 8 در ایالات متحده با قیمت  699 دلار شروع می شود، آیفون 7 با قیمت 549 دلار می توان خرید.»

مطلب مرتبط: به جای آیفون 8 ، گلکسی اس 7 سامسونگ بخرید!

مطلب مرتبط : آیفون X زودتر از 3 نوامبر به بازار عرضه نخواهد شد

مطلب مرتبط: اپل اصراری به خرید آیفون X توسط شما ندارد!

 

 

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
plaza-ads