در صورت شتاب اپل برای تولید آیفون ایکس ، دقت سنسور تشخیص چهره آن دچار افت خواهد شد!

در صورت شتاب اپل برای تولید آیفون ایکس ، دقت سنسور تشخیص چهره آن دچار افت خواهد شد!
  • twiter
  • linked-in
  • whatsapp

اپل قصد دارد از تاریخ 27 اکتبر پیش ثبت نام آیفون ایکس را آغاز کند. گزارش های اخیر نشان می دهد که این شرکت کوپرتینویی در تاریخ 3 نوامبر امسال ،یعنی همزمان با عرضه این گوشی به بازار، قرار است تنها  2 تا 3 میلیون آیفون X را به بازار ارائه کند.

همچنین، پیش بینی شده تا پایان سال جاری تنها 20 میلیون گوشی تلفن هوشمند به بازار عرضه شود.  با این حال، پیش بینی های قبلی که توسط تحلیلگر معروف یعنی مینگ چی کو از  KGI انجام شده بود، نشان می داد که  این شرکت تا پایان سال 2017 قرار است 30 تا 35 میلیون آیفون X به بازار عرضه کند.

 همچنین شایعات دیگری در بازار مطرح شده که می گوید عرضه آیفون ایکس در بازار با تاخیر مواجه خواهد بود. خبرهای دیگری توسط بلومبرگ نشان می دهد که اگر برخی ویژگی های سنسور تشخیص چهره توسط اپل در نظر گرفته نشود و میزان دقت و حساسیت آن کاهش پیدا کند، اپل می تواند آیفون ایکس را در موعد مقرر به بازار عرضه کند.

آیفون ایکس

اپل برای اولین بار سنسور تشخیص چهره یعنی Face ID  را برای گوشی آیفون X که در 12 سپتامبر به بازار معرفی و رونمایی کرد. در توضیح این مشخصه جدید، این شرکت اعلام کرد که سنسور تشخیص چهره ، به مراتب ایمن تر از سنسور اثر انگشت است. اپل در رویداد رونمایی از آیفون X ادعا کرد که احتمال فریب دادن این ویژگی امنیتی یعنی Face ID  بسیار بعید بوده و در حدود 1 به  1000000 است. گزارش های اخیر نشان داده است که تولید آیفون X به دلایل مختلفی، بسیار پیچیده بوده و سیستم دوربین TrueDepthو Face ID تاثیر زیادی بر این پیچیدگی گذاشته است.

حسگر Face ID از سه جزء شامل پروژکتور نقطه ای، سیستم flood illuminator و  IR (سیستم مادون قرمز) تشکیل شده است. flood illuminator  سیستمی است که باعث می شود که نور مادون قرمز، چهره کاربر را روشن کند. سپس دوربین با کمک همان نور بتواند به شناسایی چهره فرد بپردازد.  پروژکتور نقطه ای نیز می تواند 30000 نقطه روی صورت را روشن کند. این نور کمک می کند تا چهره فرد شبیه سازی شود.

ساخت پروژکتور نقطه ای کار دشواری است و این پروژکتور باید بسیار دقیق در آن قسمت جای گیرد وگرنه عملکرد درستی نخواهد داشت. اگر اپل بخواهد سریع تر از حد ممکن این مونتاژ را به انجام برساند، میزان دقت اسکنر تشخیص چهره کاهش پیدا خواهد کرد.

البته مشخص نیست که آیا اگر دقت مونتاژ و ساخت این قسمت سنسور تشخیص چهره کاهش پیدا کند، می تواند کل سیستم را تحت تاثیر قرار بدهد یا خیر؟

گزارش های قبلی نشان می دهد که اپل در تامین صفحه نمایش OLED نیز با مشکلاتی مواجه بوده است. یکی از مسایل این صفحه نمایش این است که اپل باید در طراحی صفحه نمایش خود از برش U شکلی در بالای صفحه برای نصب دوربین TrueDepth استفاده کند که خود این طراحی مشکلاتی را به همراه داشته است.

البته  گزارش های بعدی نشان می دهد که اپل توانسته است تا ماه جولای مسائل مربوط به تولید صفحه نمایش  OLED را حل کند.

منبع : gizmochina

 

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
plaza-ads