در بازی موبایل‌ها بسیار مهم است که انتظارات شما از شرکت‌های فناوری از جمله گوگل منطقی باشد!

در بازی موبایل‌ها بسیار مهم است که انتظارات شما از شرکت‌های فناوری از جمله گوگل منطقی باشد!
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

اگر شما نیز جزو آن دسته افرادی هستید که از مساله موجود در صفحه نمایش پیکسل XL 2 از گوگل عصبانی هستید. یا این که از اپل به علت مشخص نبودن تاریخ دقیق عرضه آیفون ایکس دلخورید، همچنین اگر در مورد نواقص دیگر محصولات شرکت‌های فناوری ناراحت هستید، شما باید این طور تحلیل کنید که این عصبانی بودن، اشکال شماست و به علت انتظارات شما از این شرکت‌ها ایجاد شده است.

هر شرکت فناوری می‌تواند خطا کند. حتی گوگل  

 این تقصیر شما نیست که گوشی هوشمند گوگل پیکسل XL 2 صفحه نمایش عالی ندارد. همچنین این مشکل شما نیست که مدت زمان زیادی طول می‌کشد تا صفحه وب بارگذاری شود و نشان دهد که آیفون ایکس تا پایان ماه نوامبر ( اوایل آذر ) عرضه نمی‌شود. این که به نظر می‌رسد کمپانی مایکروسافت فعالیت در زمینه ویندوز موبایل را متوقف کرده و رو به سوی اندروید آورده است، تقصیر شما نیست. در مورد این اشتباهات، می‌بایست شرکت‌های مربوطه که درگیر آن هستند و افرادی که مسئول آن بخش‌ها هستند، سرزنش شوند. اما به نظر می‌رسد مردم به علت این که فرض‌هایی در این خصوص داشتند، عمدتاً ناراحت هستند. فرضیات شما در هر زمان می‌تواند به واقعیت تبدیل شود.

بله، کمپانی اپل باید انتظار داشته باشد که همه کل شب را بیدار بمانند و به محض این‌که توانستند، گوشی هوشمند آیفون ایکس را سفارش دهند. همچنین مایکروسافت باید انتظار داشته باشد که پس از تصمیم شرکت در خصوص توسعه و تمرکز روی پلتفرمی دیگر، مشتریانش کمی ناراحت شوند. اما من قصد دارم در این جا از کمپانی گوگل به عنوان یک مثال استفاده کنم؛ علت اصلی من از این انتخاب، این است که ما اغلب از طرفداران اندروید هستیم و تقریباً با همه چیز در این خصوص آشنا هستیم.

اگر شما به علت پاسخ گوگل در مورد اشکال صفحه نمایش گوشی پیکسل XL 2 عصبانی هستید، مربوط به شما می‌شود. و عملاً همه چیز در مورد انتظارات شما است.

گوگل

شما باید انتظار داشته باشید که گوگل از هیچ هزینه‌ای دریغ نکرده است و بهترین صفحه نمایشی که شما می‌توانید با خرید گوشی با قیمت پایه 849.99 دلار داشته باشید، برای گوشی پیکسل XL 2 لحاظ کرده است.

ممکن است گوگل، خود، کارخانه ساخت گوشی و قطعات سخت‌افزاری نداشته باشد، اما مدت طولانی است که نام کمپانی خود را روی گوشی‌های هوشمند، تبلت‌ها و مجموعه‌ای از محصولات دیگر گذاشته است. آن‌ها می‌دانند چه اتفاقی در دنیای فناوری قرار است رخ دهد. بله، این همان گوگلی است که سه نسل از کروم‌بوک پیکسل را عرضه کرده و همه آن‌ها صفحه نمایشی دارند که ممکن است از باور شما خارج باشد. صفحه نمایش پیکسل بوک (PixelBook) به قدری خوب است که شما از دیدن آن بسیار هیجان‌زده می‌شوید. حتی گوشی‌های پیکسل نسل اول نیز صفحه نمایش‌های بسیار خوبی داشتند.

اما این کمپانی، در عین حال نکسوس 9 و به روز رسانی‌های مشکل دار بسیاری را منتشر کرده که با نصب آن ‌ها روی گوشی، مشکلات جدی پیش آمده و بسیاری چیزها خراب شده است. بعد از آن، برنامه‌هایی مانند Reader را به طور کلی کنار گذاشته و Google Wave را با گوگل پلاس (Google +) جایگزین کرده است.

من فکر می‌کنم در نکسوس 9 جایی در نزدیکی کارتریج‌های ET Atari حفره‌ای وجود دارد که پر شده است.   

به هر حال، آن چه من می‌گویم این است که ما می‌بینیم گوگل شکست خورده یا حداقل از نظر ما موفق نشده است. گوگل یک شرکت فناوری‌ست و مانند سایر شرکت‌های فناوری، ممکن است تصمیمات اشتباهی بگیرد. همان‌طور که ممکن است در برخی موارد تصمیم‌گیری صحیحی انجام دهد. ما این را می‌دانیم. ما فقط نمی‌خواهیم در مورد آن این‌طور فکر کنیم. در واقع، هنگامی که شخصی در مورد آن فکر می‌کند و همه جوانب را در نظر می‌گیرد، متوجه می‌شود که برخی نقاط آن منفی است و به ما یادآوری می‌کند که بسیاری از مردم این موضوع را خیلی شخصی و موردی بررسی می‌کنند و تقریباً می‌توان گفت کل را نادیده می‌گیرند. هنگامی که گوگل سرویس جدیدی را عرضه می‌کند و شخصی به ناچار می‌گوید: « این سرویس احتمالاً چندان خوب نخواهد بود. Google Currents LOL را به خاطر بیاورید. » به احتمال خیلی زیاد حق با این فرد است و او درست می‌گوید. کمپانی گوگل، ظاهراً هر چیزی را امتحان می‌کند و در نتیجه بسیاری از چیزهایی که مورد آزمایش قرار می‌گیرند، عالی نخواهند بود.

البته ما باید انتظار داشته باشیم که گوگل هم گاهی اوقات شکست می‌خورد. 

در مورد پیکسل XL 2، کمپانی گوگل (و اپل) برای سرمایه‌گذاری روی صفحه نمایش‌های ال‌جی، پول زیادی خرج کردند. آن‌ها در این سرمایه‌گذاری چندان موفق نبودند و علت آن را نیز ذکر نکردند. اما حدس زدن آن کار سختی نیست: شرکت سامسونگ، تنها کمپانی فناوری عرضه‌کننده صفحه نمایش‌های با کیفیت بالا است که برای شرکت‌های دیگر اصلاً چیز خوبی نیست. هنگامی که ال‌جی می‌تواند 50 میلیون پنل 5.5 اینچی صفحه نمایش OLED را عرضه کند که جذاب و زیبا هستند، استفاده از آن‌ها در محصولاتی که شما طراحی کرده‌اید، بسیار آسان خواهد بود. و فرض می‌شد صفحه نمایش پیکسل XL 2 در حال حاضر به اندازه کافی مناسب و خوب است. این گوشی، یکی از محصولات گوگل است و این شرکت تصمیم می‌گیرد که در ساخت آن از چه قطعاتی استفاده کند. و ما فقط مجاز هستیم که محصول نهایی یا بخش‌هایی از آن را دوست نداشته باشیم.

و این جایی است که انتظارات معقول به پایان می‌رسد. در اینترنت مطالبی مبنی بر یادآوری سراسری یا پایان خط تولید گوشی‌های پیکسل مشاهده می‌شود که کاملاً غیرمنطقی و احمقانه است. اگر شما این مطالب را در فضای عمومی نوشته‌ و منتشر کرده اید و دیگران می‌توانند آن را بخوانند، باید در این خصوص احساس بدی داشته باشید. زیرا به هیچ عنوان به واقعیت نزدیک نیست. همین امر برای کسی که انتظار دارد گوگل به صورت معجزه‌آسایی مشکل صفحه نمایش پیکسل XL 2 را حل کند، یا به طور کلی در این محصول تجدید نظر کند و  نسل دوم گوشی‌های پیکسل با پنلی کاملاً متفاوت عرضه شود، نیز وجود دارد و این تصور نیز از واقعیت دور است. واقع بینانه نگاه کنید.

اگر گوشی پیکسل XL 2 را دوست ندارید، این نظر شخصی شما است و می‌توانید آن را نخرید. همچنین می‌توانید در هر مقاله یا وبلاگی نظر خود را در مورد آن بنویسید. این حق شماست. اما به هیچ عنوان فکر نکنید راهی بهتر از آن چه ما از VP of Engineering گوگل دریافت کرده‌ایم، وجود دارد.

سونگ چو تیم هایی را هدایت کرد که ابزارها و برنامه‌هایی مانند Motorola Droid و اسکایپ را در تلفن همراه به ارمغان آوردند. او از سال 1999 در یک شرکت بزرگ فناوری حضور یافت. وی در این زمینه بسیار مطلع است و با فنون مربوط به کسب و کار آشناست. پاسخ او در این خصوص بسیار کامل و جامع است. حتی اگر ما پاسخ وی را نپسندیم. از وی خواسته شد که روی صحنه بیاید و بگوید که گوگل چطور در مورد اشکال صفحه نمایش‌های پیکسل XL 2 متاسف است. او گفت این که هر کسی انتظار داشته باشد که گوشی پیکسل XL 2 معیوب خود را به شرکت بازگرداند و یک گوشی جدید دریافت کند، به هیچ عنوان انتظار منطقی نیست. اگر شما از وی به علت این پاسخ عصبانی هستید، این مشکل شماست.

گوگل

من گوشی پیکسل 2 را خریداری کردم که صفحه نمایش آن، کوچک تر از گوشی پیکسل XL 2 است. و این طور تحلیل کردم که بعدها اگر نیاز به گوشی با صفحه نمایش بزرگ‌تر داشتم، پیکسل XL 2 را خریداری خواهم کرد. اما چند روز گذشته را صرف این کردم که با دقت این صفحه نمایش را در نظر بگیرم و بررسی کنم. تمامی کارهایی که در ویدئوهای یوتیوب دیده بودم، انجام دادم و بله، متوجه شدم که بسیاری از بخش‌ها در مورد این صفحه نمایش، عالی نیستند. چیزهایی که باعث شد کمپانی سامسونگ پنل آن را پیش از آن که یکی از این گوشی‌های 900 دلاری را به بازار عرضه کند، رد نماید. من شخصاً دیدم که این صفحه نمایش اشکالاتی دارد و روند آن در گوشی‌های دیگر پیکسل می‌بایست عوض شود. با این حال، من می‌توانم از این گوشی استفاده کنم (اگر خیلی باریک نباشد و حاشیه‌ای اطراف آن برای نگه ‌داری داشته باشد.) ، زیرا صفحه نمایش آن برای انجام کارهای معمول روزانه به اندازه کافی خوب است.

این جمله که «صفحه نمایش آن به اندازه کافی خوب است» ناراحت کننده است. من آرزو داشتم که خیلی بهتر باشد. البته در این صورت ممکن است قیمت آن تغییر کند. با این حال، من نمی‌توانم در فضای مجازی به افرادی که قصد خرید پیکسل XL 2 را دارند، ابراز نارضایتی کنم. زیرا این تصمیم آن هاست. نه، من!

اگر شما دارنده گوشی پیکسل XL 2 هستید و عالی بودن صفحه نمایش آن برای شما مطرح نیست، خیلی خوب است. به نظرات افرادی که سعی در تبلیغ و مقایسه آن با گلکسی نوت 8 دارند، توجهی نکرده و آن‌ها را نادیده بگیرید. اما اگر نمی‌توانید در برابر کیفیت این صفحه نمایش و اشکالات آن تاب بیاورید، آن را به شرکت بازگردانید و یک گوشی جدید خریداری کنید. اگر هنوز این گوشی را سفارش نداده‌اید و می‌خواهید آن را داشته باشید، به سمت تصمیم خود حرکت کنید. شما زمان کافی دارید تا آن را بررسی کنید و تصمیم بگیرید. فقط انتظار نداشته باشید که یک اتفاق متفاوتی رخ دهد، فقط به این علت که شما می‌خواهید متفاوت باشد. زیرا این تصور فقط شما را نا امید خواهد کرد.

 

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 90.4 میلیون دلار
  Godzilla vs. Kong
  اکران: 31 مارس 2021
 • 44.2 میلیون دلار
  Tom and Jerry
  اکران: 26 فوریه 2021
 • 41.6 میلیون دلار
  Raya and the Last Dragon
  اکران: 05 مارس 2021
 • 34.1 میلیون دلار
  Mortal Kombat
  اکران: 23 آوریل 2021
 • 34.1 میلیون دلار
  Kimetsu no Yaiba: Mugen Ressha-Hen
  اکران: 23 آوریل 2021
 • 23.4 میلیون دلار
  Nobody
  اکران: 26 مارس 2021
 • 13.1 میلیون دلار
  The Unholy
  اکران: 02 آوریل 2021
 • 1.8 میلیون دلار
  Separation
  اکران: 30 آوریل 2021
بازی ها
 • 24 اردیبهشت 1400
  Mass Effect Legendary Edition
 • 03 خرداد 1400
  Deathloop
  پلی استیشن 5
 • 01 تیر 1400
  Back 4 Blood
  پلی استیشن 5