ویژگی فوق العاده آیفون ایکس برای حفظ حریم خصوصی کاربر

ویژگی فوق العاده آیفون ایکس برای حفظ حریم خصوصی کاربر
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

روزهای این هفته برای طرفداران اپل از هر هفته ی دیگری کندتر می گذرد. علاقمندان بی صبرانه در انتظار رسیدن روز جمعه و عرضه ی آیفون ایکس هستند؛ به خصوص آن هایی که این گوشی را سفارش داده اند و برای تحویل گرفتن آن در پایان هفته، لحظه شماری می کنند.
در حالی که همه باید مدتی برای تجربه کردن ویژگی های جدید آیفون ایکس مانند قابلیت تشخیص چهره منتظر بمانند، تعدادی از تحلیلگران فناوری خوش شانس بوده اند و فرصت این را پیدا کرده اند تا پیش از همه آخرین شاهکار اپل را تست کنند.

به لطف این دسترسی زودهنگام دست اندرکاران رسانه های فناوری، حالا از یک قابلیت ویژه تشخیص چهره در آیفون ایکس باخبر شده ایم. این قابلیت که مربوط به حفظ حریم خصوصی صاحب تلفن همراه است در آیفون جدید به صورت پیش فرض فعال می باشد.
یکی از مشکلات رایج برای دارندگان دستگاه های موبایلی، مشاهده نمایشگر بدون اجازه صاحب دستگاه است. هنگامی که دارید در یک مکان شلوغ مانند مترو با تلفن همراه خود کار می کنید، یک نگاه گذرا از سوی کسی که نزدیک شما ایستاده یا نشسته می تواند بسیاری از نوتیفیکیشن های شما را لو دهد.

آیفون ایکس

درست است که دیگران با یک نگاه سطحی نمی توانند تمام یک پیام، ایمیل یا اطلاعات روی صفحه را بخوانند، اما این همین یک نگاه ، می تواند به آنها نشان دهد، شما به چه کسی پیام می فرستید، از کجا ایمیل می گیرید، در صفحه بانکی خود چه چیزی وارد می کنید و صدها مورد دیگر.
نگاه گذرا به صفحه گوشی دیگران در بیشتر موارد پیامد بدی برای صاحب دستگاه ندارد اما همه ما محتویات تلفن همراه خود را حریم شخصی مان می دانیم و تقریبا هیچ یک از ما دوست نداریم دیگران بدون اطلاع ما به این حریم شخصی نگاه بیندازند.

کاربرانی که روی این موضوع حساس هستند معمولا با روش هایی مثل گذاشتن قفل و فعال کردن حالت پیش نمایش سعی می کنند جلوی ورود بی اجازه دیگران را بگیرند. اما وقتی حالت پیش نمایش را فعال می کنیم تا با آمدن پیام، قسمت اصلی آن خود به خود روی صفحه ظاهر شود، خودمان برای خواندن کامل و پاسخ دادن به آن مجبوریم مدام قفل گوشی مان را باز کنیم و داخل شویم.
حالا آیفون به لطف فناوری پیشرفته و عالی تشخیص چهره این مشکل را حل کرده است. نمونه این سیستم چند روز دیگر با آخرین محصول جنجالی اپل یعنی آیفون ایکس وارد بازار می شود. کمپانی اپل ساختار نرم افزاری این گوشی را طوری طراحی کرده که محتوای نوتیفیکیشن ها در حالت پیش فرض پنهان شوند.

به بیان دیگر هنگامی که پیامی از طرف دستگاه یا نرم افزارهای پیام رسان به شما می رسد، آیفون ایکس نوتیفیکیشن آن را پنهان می کند. صدای آیفون ایکس شما را از وجود نوتیفیکیشن جدید با خبر می کند اما این نوتیفیکیشن تنها زمانی نمایش داده می شود که تلفن همراه را بردارید و به آن نگاه کنید.

این قابلیت به لطف سنسور تشخیص چهره پیشرفته اپل فراهم شده، به این صورت که سیستم  (TrueDepth) دوربین آیفون ایکس چهره شما را اسکن می کند و اگر با چهره ثبت شده به عنوان صاحب گوشی مطابقت داشته باشد، نوتیفیکیشن ها و پیام ها خود به خود به نمایش در می آیند.
برای اینکه تست کنید و ببینید آیفون ایکس چهره شما را شناسایی کرده کافی است به پیام هایی که روی صفحه قفل شده به نمایش در می آید توجه کنید. برای نمونه پیامی که می گوید شما از فیسبوک، جی میل یا هر جای دیگر، یک نوتیفیکیشن دارید. پس از دیدن این پیام اگر آیفون ایکس چهره شما را مجاز تشخیص دهد محتوای پیام دریافت شده به نمایش در می آید.

این ویژگی که در آن پیام های خصوصی تا زمان باز شدن قفل گوشی نشان داده نمی شوند پیش تر به صورت یک آپشن در آیفون وجود دارد، اما در جدیدترین محصول اپل به صورت پیش فرض فعال است.
قابلیت جدید آیفون بسیار کارآمد است و هرچقدر هم که نسبت به حریم خصوصی تان حساس باشید، خیال شما را راحت می کند. به کار گیری این ویژگی روی یکی از مهم ترین دستگاه های جهان بیش از پیش نشان می دهد که پدیده ی زیست سنجی چقدر می تواند به تعامل انسان با دستگاه های هوشمند کمک کند.
حال باید تا روز جمعه منتظر ماند و دید اولین تجربه ی هزاران کاربر از سیستم تشخیص چهره ی آیفون چطور است.

 

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.9 میلیارد تومان
  دینامیت
  اکران: 10 تیر 1400
 • 1.4 میلیارد تومان
  خورشید
  اکران: 27 آبان 1400
 • 1.3 میلیارد تومان
  هفته‌ای یک بار آدم باش
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 920 میلیون دلار
  تک خال
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 257.43 میلیون تومان
  پیشی میشی
  اکران: 08 مهر 1400
 • 184 میلیون تومان
  خون شد
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 90 میلیون تومان
  لاله
  اکران: 27 اسفند 1399
 • 84 میلیون تومان
  آقای سانسور
  اکران: 26 شهریور 1400
بازی ها
 • 19 شهریور 1400
  Life is Strange: True Colors
 • 24 شهریور 1400
  Deathloop
 • 20 مهر 1400
  Back 4 Blood