جف بزوس هم وارد دنیای ساخت سفینه های فضایی شد
طاهره غلامیان
نویسنده:طاهره غلامیان
ارسال شده در:14 آبان 1396، 12:30

جف بزوس هم وارد دنیای ساخت سفینه های فضایی شد

به گزارش کمیسیون اوراق بهادار و بورس امریکا ، جف بزوس ، مدیر اجرایی آمازون ، تا کنون  994,900 از سهام خرده فروشی آمازون با ارزش بیش از 1 میلیارد دلار را به فروش رسانده است.

سئوال اینجاست که این درآمد هنگفت کجا هزینه خواهد شد؟ به نقل از منابع آگاه در صنعت ، جف بزوس درصدد سرمایه گذاری در یک پروژه ساخت سفینه های فضایی است.

در ماه آوریل گذشته ، این میلیاردر اینترنتی هدف خود را برای تامین مالی پروژه Blue Origin LLC ، شرکتی که هدفش فرستادن افراد به فضاست، مطرح کرد. وی گفت با فروش 1 میلیارد دلار از سهام آمازون قصد دارد هزینه لازم برای انجام این پروژه را تامین کند.

Blue Origin LLC

در 27 اکتبر ، ارزش هر سهم آمازون با افزایش 13 درصدی روبرو شد. به این ترتیب بزوس توانست درآمد حاصل از فروش سهام آمازون را محاسبه کرده و پیش بینی کند که برای رسیدن 1 میلیارد دلار ، چه تعداد سهام را باید به فروش برساند.

با این روند ، بزوس  ثروتمندترین فرد جهان بوده و برای اولین بار موفق شد رتبه اول در میان میلیاردرهای جهان را از بیل گیتس ، مدیرعامل مایکروسافت در ماه جولای بگیرد. اما این اول و ثروتمندترین فرد جهان بودن مدت زمان زیادی به طول نیانجامید زیرا در دو هفته اخیر ، بیل گیتس موفق شد به جایگاه قبلی خود برگردد و همچنان رتبه اول را در میان میلیاردرهای جهان داشته باشد.

افزایش ارزش سهام آمازون ، موجب کسب درآمد بیش از 1 میلیارد دلاریِ جف بزوس شد. باید منتظر باشیم و ببینیم وی با این سرمایه عظیم که در اختیار دارد ، چکار خواهد کرد؟

نظر شما چیست؟

منبع neowin

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha