جف بزوس هم وارد دنیای ساخت سفینه های فضایی شد
طاهره غلامیان
نویسنده:طاهره غلامیان
ارسال شده در:14 آبان 1396، 12:30

جف بزوس هم وارد دنیای ساخت سفینه های فضایی شد

به گزارش کمیسیون اوراق بهادار و بورس امریکا ، جف بزوس ، مدیر اجرایی آمازون ، تا کنون  994,900 از سهام خرده فروشی آمازون با ارزش بیش از 1 میلیارد دلار را به فروش رسانده است.

سئوال اینجاست که این درآمد هنگفت کجا هزینه خواهد شد؟ به نقل از منابع آگاه در صنعت ، جف بزوس درصدد سرمایه گذاری در یک پروژه ساخت سفینه های فضایی است.

در ماه آوریل گذشته ، این میلیاردر اینترنتی هدف خود را برای تامین مالی پروژه Blue Origin LLC ، شرکتی که هدفش فرستادن افراد به فضاست، مطرح کرد. وی گفت با فروش 1 میلیارد دلار از سهام آمازون قصد دارد هزینه لازم برای انجام این پروژه را تامین کند.

Blue Origin LLC

در 27 اکتبر ، ارزش هر سهم آمازون با افزایش 13 درصدی روبرو شد. به این ترتیب بزوس توانست درآمد حاصل از فروش سهام آمازون را محاسبه کرده و پیش بینی کند که برای رسیدن 1 میلیارد دلار ، چه تعداد سهام را باید به فروش برساند.

با این روند ، بزوس  ثروتمندترین فرد جهان بوده و برای اولین بار موفق شد رتبه اول در میان میلیاردرهای جهان را از بیل گیتس ، مدیرعامل مایکروسافت در ماه جولای بگیرد. اما این اول و ثروتمندترین فرد جهان بودن مدت زمان زیادی به طول نیانجامید زیرا در دو هفته اخیر ، بیل گیتس موفق شد به جایگاه قبلی خود برگردد و همچنان رتبه اول را در میان میلیاردرهای جهان داشته باشد.

افزایش ارزش سهام آمازون ، موجب کسب درآمد بیش از 1 میلیارد دلاریِ جف بزوس شد. باید منتظر باشیم و ببینیم وی با این سرمایه عظیم که در اختیار دارد ، چکار خواهد کرد؟

نظر شما چیست؟

منبع neowin

برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha