ایجاد یک لیبل جدید برای بازی های هری پاتر هم زمان با رونمایی از نسخه ی جدید Harry Potter: Wizards Unite
نویسنده:بهنام رئوف نیا
ارسال شده در:19 آبان 1396، 17:00

ایجاد یک لیبل جدید برای بازی های هری پاتر هم زمان با رونمایی از نسخه ی جدید Harry Potter: Wizards Unite

امروز از ساخت نسخه ی جدید بازی هری پاتر به نام « هری پاتر: جادوگران متحد می شوند» Harry Potter: Wizards Unite خبر دادیم و گفتیم این بازی در کمال تعجب نه یک پروژه ی پرهزینه برای کنسول و PC بلکه یک بازی موبایل به صورت واقعیت افزوده است.

به فاصله ی اندکی پس از خبر ساخت نسخه ی جدید Harry Potter: Wizards Unite ، شرکت سرگرمی هایی تعاملی وانر برادرز که صاحب امتیاز مجموعه ی هری پاتر است اعلام کرد یک لیبل ویژه ی برای آن ایجاد می کند.

Harry Potter: Wizards Unite

زیر مجموعه ی گیم شرکت وارنر برادرز که نقش ناشر را برای بازی های هری پاتر ایفا می کند قصد دارد لیبلی به نام Portkey ثبت کند که صرفا ویژه ی بازی های هری پاتر است.

دلیل ثبت لیبل توسط شرکت وانر برادرز این است که این شرکت برنامه هایی برای گسترش هری پاتر در دنیای گیم در سر دارد. وارنر برادرز می خواهد مجموعه ای از داستان ها و اتفاقات که به موازات داستان های هری پاتر می افتد را در غالب گیم منتشر کرد و برای همین سراغ ثبت لیبل Portkey رفته است.

Harry Potter: Wizards Unite

داشتن لیبل به صاحب اثر امکان می دهد راحت تر با سازندگان بازی کار کند و حلقه ی انحصار خود بر هرآنچه به « دنیای جادوگران» اثر جی. کی رولینگ مرتبط است را مستحکم تر سازد.

آنچه که تحت لیبل Portkey منتشر خواهد شد محتوای داستانی جدیدی نیست بلکه بخش های همراستا و مکمل ماجرای هری پاتر در سری کتاب های جی. کی. رولینگ است. با این وجود وانر برادرز به طرفداران اطمینان که قصد ندارد داستان مقابله ی هری پاتر با ولدمورت را بازسازی کند.

البته بازی هایی که باید در آینده تحت لیبل Portkey منتظرشان باشیم حال و هوای آشنایی دارند و این خبر خوبی برای طرفداران است. در این بازی ها از همان شخصیت های آشنای هری پاتر استفاده می شود اما این شخصیت ها نه در ماجرای معروف هری پاتر بلکه در برهه های دیگری از زندگی خود هستند.

برای طرفداران هری پاتر از این بهتر نمی شود، انگار آرزوی آنان به بهترین شکل برآورده شده، زیرا می توانند به دنیای هری پاتر با همان المان های مورد علاقه شان بازگردند و در عین حال هیچ چیز تکراری را مرور نکنند.

Harry Potter: Wizards Unite

خوب است اشاره کنیم که کمپانی وارنر برادرز با ایجاد این لیبل جدید قصد ندارد خود بازی های هری پاتر به وجود آورد و تنها می خواهد از یک لیبل مجزا برای سرمایه گذاری موثرتر روی پروژه های شرکت های بازی سازی استفاده نماید. در واقع خود وارنر برادرز در ساخت و توسعه ی بازی های هری پاتر نقشی نخواهد داشت و تنها این بازی ها را منتشر می کنند.

این دقیقا همان رویه ای است که در ماه های آتی برای بازی جدید هری پاتر یعنی Harry Potter: Wizards Unite شاهد خواهیم بود. وارنر برادرز به واسطه ی موفقیت بازی پوکمون گو به شرکت نیانتیک اعتماد کرده و پیش خودش حساب کرده، نسخه ی جدید هری پاتر با همان شیوه ی واقعیت افزوده ی پوکمون گو موفقیت این بازی را تکرار کند. مساله ای که پیش بینی تحقق آن تقریبا غیر ممکن است و باید منتظر ماند و دید.

Harry Potter: Wizards Unite

نکته ی پایانی هم اینکه ساخت نسخه ی جدید هری پاتر برای موبایل نباید باعث شود فکر کنیم کمپانی وارنر بازی های هری پاتر را تنها در سطح موبایل می داند. وانر برادرز در نسخه های پیش رو حتما سراغ پلتفرم های سطح بالا مانند کنسول های پلی استیشن و ایکس باکس هم خواهد رفت. حتی همین حالا هم شرکت نیانتیک به ساخت نسخه هایی که اشاره کرده که علاوه بر موبایل، کنسول ها را هم پوشش می دهد.

منبع: gameinformer

 

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha