کاهش تولید آیفون 8 به دلیل محبوبیت بیشتر آیفون 8 پلاس و آیفون 10

کاهش تولید آیفون 8 به دلیل محبوبیت بیشتر آیفون 8 پلاس و آیفون 10
  • twiter
  • linked-in
  • whatsapp

تحلیل گر محبوب و معروف اپل یعنی آقای مینگ چی کو، با توجه به اهداف و استراتژی های فروش شرکت اپل، این بار مطلب تازه ای در مورد حجم تولید سه گوشی آیفون یعنی آیفون 8 و آیفون 8 پلاس و آیفون 10 مطرح کرده است، به نظر می رسد با توجه به محبوبیت آیفون 8 پلاس و آیفون 10 و استقبال بیشتر خریداران از این دو گوشی نسبت به آیفون 8 ، حجم تولید آیفون 8 کمتر شود.

انتظار می رود که میزان تولید آیفون 8 در این سه ماهه آخر سال با افت 50 تا 60 درصدی مواجه گردد.

آیفون 8

آقای کو در آخرین گزارش تحقیقاتی خود برای اوراق بهادار KGI که ​​توسط MacRumors تهیه شده است، اعلام کرد که تقاضای آیفون 8 پایین تر از حد انتظار بوده و به همین دلیل این تصمیم گرفته شده است. آیفون 8 در تایوان مونتاژ می شود و این خبر توسط شرکت پگاترون هم به گونه ای قابل تایید خواهد بود.

پگاترون مسئولیت  تولید آیفون 8 را در تایوان برعهده دارد و اظهار دشته با توجه به کاهش رویکرد بازار برای خرید آیفون 8 ، حجم تولید این محصول به صورت مرحله ای تا 50 الی 60 درصد کاهش خواهد یافت.

البته مدل های آیفون 8 هم متفاوت هستند و مدل  1Q18F  آن بیش از بقیه مدل ها کاهش تولید خواهد داشت.

این هفته موسسه تحقیقاتی  Canalys نیز اعلام کرد که 6.3 میلیون گوشی آیفون 8 پلاس در سه ماهه آخر سال به بازار عرضه شده و آیفون 8 تنها  5.4 میلیون گوشی در بازار عرضه خود رقم زده است.

این موسسه تحقیقاتی اعلام کرد آیفون 8 پلاس اولین گوشی آیفون پلاس اپل است که توانسته در عرض سه ماه چنین عرضه ای در بازار داشته باشد.

البته اپل، میزان عرضه گوشی های آیفون را به صورت مدل به مدل مشخص نمی کند و اطلاعات آماری کلی را منتشر می کند. ولی به طور کلی  مدیر عامل این شرکت یعنی تیم کوک نیز اظهار کرده بود آیفون 8 پلاس سریع تر از سایر مدل های پلای آیفون توانسته جای پای خود را در بازار پیدا کند.

از نظر آقای کو، میزان تقاضای آیفون 10 در بازار مثبت بوده و برآورد می شود  که تولید این محصول در سه ماهه بعدی در مقایسه با سه ماهه اخیر بین 35-45 درصد افزایش پیدا کند. البته هم اکنون خریداران این تلفن هوشمند می توانند بعد از ثبت نام در سایت اپل، پس از گذشت 3 الی 4 هفته  این دستگاه را تحویل بگیرند.

آقای کو اعلام کرد که فاکس کان تولید کننده اصلی محصولات اپل، قرار است خطوط تولید آیفون 8 پلاس  خود را در اواخر سال 2017 به خطوط تولید آیفون 10 تغییر دهد تا بتواند سفارشات دریافتی این محصول را به خوبی پوشش بدهد.  با این وجود، به احتمال زیاد،  اپل هنوز تا سال 2018 نمی تواند به تعادل خوبی در عرضه و تقاضای این محصول برسد.

 

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
plaza-ads