آمار سرقت خودرو و اموال بیشتر است یا سرقت اطلاعات اینترنتی؟
تینا پورشاهید
نویسنده:تینا پورشاهید
ارسال شده در:21 آبان 1396، 20:00

آمار سرقت خودرو و اموال بیشتر است یا سرقت اطلاعات اینترنتی؟

به نظر شما آمار سرقت خودرو بیشتر است یا سرقت اطلاعات در اینترنت ؟ نگرانی مردم آمریکا از هک شدن، چهار برابر بیشتر از نگرانی آنها نسبت به سرقت و قتل است. به نظر می رسد بیشتر از اینکه نگران مواردی مثل به قتل رسیدن باشند، بیشتر نگران جنایات مربوط به اینترنت هستند که شامل سرقت اطلاعات شخصی و مالی می شود و ظاهرا نگران کننده تر از جنایات متعارف مانند سرقت یا قتل های فیزیکی است.

سرقت خودرو

به نظر می رسد اکثر مردم در معرض جرایم اینترنتی قرار دارند و آمار چنین جرایمی هر روز بیشتر و بیشتر می شود.

براساس گزارش خبرگزاری گالوپ ، آمریکایی ها بیشتر از آنکه نسبت به جنایات مختلفی از جمله جرایم معمول مانند سرقت اتومبیل و تجاوز جنسی نگران باشند، نگران جرایم اینترنتی مثل هک شدن و سرقت اطلاعات شخصی شان هستند.

نگرانی اصلی این است که اطلاعات شخصی و مالی آنها  هک شود و آمارها نشان می دهد که 67٪ از کاربران چنین نگرانی هایی دارند. یکی از مشکلاتی که ممکن است برای خیلی از مردم نگران کننده باشد، سرقت اتومبیل است. طبق بررسی انجام شده تنها 38 درصد مردم چنین نگرانی را دارند. و تنها 6 درصد مردم نگران زورگیری یا کشته شدن هستند.

در واقع، از زمان روی کار آمدن اینترنت، این فضای مجازی توانسته به سرعت در سراسر دنیا گسترش پیدا کند و در اصل انقلابی را در شبکه ارتباطی دنیا به وجود بیاورد. تا جایی که برخی دچار چنین حالتی هستند که بدون اینترنت نمی توانند زندگی کنند. اما در کنار تمامی مزایا و نکات مثبتی که اینترنت دارد ، همین پتانسیل ارتباطی توانسته منجر به ایجاد جنایات مختلفی به نام جرایم اینترنتی هم برای آمریکایی ها و هم در سراسر جهان شود. و نگرانی مردم از این جاریم روز به روز بیشتر هم می شود.

در سال 2013، شماره تلفن، تاریخ تولد، سوالات امنیتی و پاسخ های آنها، و رمزهای عبور تقریبا سه میلیارد حساب یاهو به خطر افتاد و هک شد. در سال 2017، آژانس Equifax باگ بزرگی را در اطلاعات حساسی مانند شماره امنیت اجتماعی، نام کامل، آدرس، تاریخ تولد، و حتی شماره گواهینامه رانندگی و شماره کارت اعتباری ، 143 میلیون آمریکایی تجربه کرد.

به راحتی با همین دو خبر ، کاملا قابل درک است که چرا جرایم اینترنتی منجر به نگرانی بیشتری در مردم شده است. بله ، جرایم اینترنتی مردم را بیشتر از جرایم غیر اینترنتی نگران می کند. به سرقت رفتن اطلاعاتی مانند شماره امنیت اجتماعی و شماره کارت اعتباری می تواند گاهی وحشتناک تر از سرقت اتومبیل فرد باشد و تاثیرات مخرب تری به جای بگذارد.

بعلاوه جرایم اینترنتی بیشتر از قبل و بیش از سایر جرایم رواج پیدا کرده و بیشتر از قبل درباره چنین جرایمی می شنویم.  به گفته خبرگزاری گالوپ، 25 درصد از آمریکایی ها، یعنی یک نفر از هر چهار نفر، گفته اند که ظرف مدت 12 ماه اطلاعات شخصی آنها توسط هکرها به سرقت رفته است. این آمار را باید با آمار جرایمی مثل سرقت مقایسه کرد. تنها  12 درصد آمریکایی ها اعلام کرده اند در همین بازه زمانی پول یا سایر اموال فیزیکی آنها به سرقت رفته است.

پس با این اعداد و ارقام ، نگرانی نسبت به جرایم اینترنتی بی دلیل نیست. تنها 18 درصد امریکایی ها در سرقت اتومبیل خود مورد حمله سارقان قرار گرفته اند و آمار جرم و جنایت و قتل کمتر از جرایم اینترنتی شده است.

منبع : businessinsider

 

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha