سهم بازار نسخه اندروید اوریو تنها 0.3 درصد است!

سهم بازار نسخه اندروید اوریو تنها 0.3 درصد است!
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

همان طور که می‌دانید کمپانی گوگل هر ماه نموداری منتشر می‌کند که وضعیت سهم بازار نسخه‌های مختلف سیستم عامل اندروید را در مقایسه با ماه قبل نشان می‌دهد. تصویر مربوط به ماه نوامبر، امروز منتشر شد.

بسیار خوب است که گوگل هر سال سیستم عامل اندروید را با ارائه یک نسخه جدید به روز رسانی می‌کند. در این به روز رسانی‌ها غالباً چندین ویژگی جدید ارائه می‌شود و کارایی سیستم عامل بهبود داده می‌شود. اما در مورد پذیرش آن توسط کاربران یک مشکل عمده وجود دارد. در حالی که این موضوع جدیدی نیست و سال هاست که کمپانی گوگل با آن درگیر است، با این حال نرخ پذیرش اندروید 7.1 نوقا و اندروید 8 اوریو بسیار کم و ناراحت‌کننده است. نکته جالب توجه این است که گوگل، اندروید اوریو را در ماه اوت (شهریور) منتشر کرد. اما حتی در ماه سپتامبر (مهر) نیز هیچ سهمی از بازار گوشی‌های هوشمند در اختیار نداشت.

نرخ دریافت آخرین نسخه‌های اندروید اصلاً خوب نیست. نرخ دانلود اندروید 8 اوریو تاکنون بسیار کم و در حدود 0.3 درصد است. ماه گذشته نرخ دریافت آن 0.2 درصد بود و با گذشت یک ماه تنها 0.1 درصد افزایش یافته است. در حالی که اکنون 3 درصد از دستگاه‌ها دارای سیستم عامل اندروید نوقا هستند. البته علت این که عدد مربوط به اندروید اوریو تا این اندازه کم است، می‌تواند این باشد که به تازگی توسط گوگل منتشر شده، در حالی که از زمان ارائه اندروید نوقا بیش از یک سال می‌گذرد.

اندروید

اگر این عدد را با نرخ دریافت به روز رسانی‌های iOS توسط دستگاه‌های اپل مقایسه کنید، می‌بینید که تنها پس از گذشت یک ماه از انتشار iOS 11 ، در حدود 50 درصد از دستگاه‌ها این به روز رسانی را دریافت کردند. مطمئناً می‌توان گفت این مقایسه چندان صحیح نیست. زیرا دستگاه‌های اندرویدی توسط بیش از یک سازنده گوشی‌های هوشمند تولید می‌شوند. در حالی که دستگاه‌های iOS فقط توسط کمپانی اپل تولید و روانه بازار می‌شود. با این حال وضعیت فعلی دریافت به روز رسانی‌های اندروید نگران‌کننده است. کاربرانی که می‌خواهند به روز ترین گوشی‌های اندرویدی را به لحاظ سیستم عامل داشته باشند، احتمالاً به سراغ گوشی‌هایی که می‌روند که توسط کمپانی گوگل تولید شده است، از جمله نکسوس، پیکسل، پیکسل XL، پیکسل 2، پیکسل XL 2. آخرین دستگاه‌های ارائه شده توسط سامسونگ، الجی و حتی موتورولا هنوز دارای سیستم عامل اندروید نوقا هستند.

البته اندروید نوقا نیز در ماه نوامبر (آبان) سال گذشته همین سهم از بازار را در اختیار داشت. دریافت اندروید نوقا، نسبت به ماه گذشته 2.8 درصد افزایش داشته است. درصد دریافت سایر نسخه‌های اندروید نسبت به ماه گذشته روند کاهشی داشته است. تنها اندروید 7 نوقا و اندروید اوریو روند افزایشی داشتند. بیشترین کاهش مربوط به اندروید 6 مارشملو بوده است. احتمالاً علت این کاهش، کاربرانی بوده‌اند که نسخه سیستم عامل خود را به اندروید نوقا ارتقا داده‌اند. البته همچنان بیشترین نسخه‌ای از اندروید که روی دستگاه‌های هوشمند به کار گرفته شده، اندروید مارشملو است.

این وضعیت احتمالاً تا پایان سال جاری تغییر نخواهد کرد، زیرا کمپانی‌های هوآوی و HMD به روز رسانی اندروید اوریو را تا پایان سال در دسترس دستگاه‌های خود قرار می‌دهند. به نظر می‌رسد روند افزایشی قابل توجه اندروید اوریو در اوایل سال 2018  رخ دهد.

 

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 90.4 میلیون دلار
  Godzilla vs. Kong
  اکران: 31 مارس 2021
 • 44.2 میلیون دلار
  Tom and Jerry
  اکران: 26 فوریه 2021
 • 41.6 میلیون دلار
  Raya and the Last Dragon
  اکران: 05 مارس 2021
 • 34.1 میلیون دلار
  Mortal Kombat
  اکران: 23 آوریل 2021
 • 34.1 میلیون دلار
  Kimetsu no Yaiba: Mugen Ressha-Hen
  اکران: 23 آوریل 2021
 • 23.4 میلیون دلار
  Nobody
  اکران: 26 مارس 2021
 • 13.1 میلیون دلار
  The Unholy
  اکران: 02 آوریل 2021
 • 1.8 میلیون دلار
  Separation
  اکران: 30 آوریل 2021
بازی ها
 • 19 شهریور 1400
  Life is Strange: True Colors
 • 24 شهریور 1400
  Deathloop
 • 20 مهر 1400
  Back 4 Blood