پارگی سیم شارژر آیفون 6 باعث برق گرفتگی و مرگ یک دختر نوجوان شد
نویسنده:ندیم نجم آبادی
ارسال شده در:27 آبان 1396، 11:30

پارگی سیم شارژر آیفون 6 باعث برق گرفتگی و مرگ یک دختر نوجوان شد

شاید به خاطر داشته باشید که در سال 2013 یک مهماندار هواپیما در حین مکالمه با گوشی آیفون 5 در حال شارژ خود، دچار برق گرفتگی شد و فوت کرد. طی سالیان اخیر برخی دیگر از کاربران آیفون یا آیپد نیز به دریافت شوک برقی حین شارژ دستگاه خود اشاره کرده‌اند. البته در اکثر این موارد علت بروز مشکل استفاده از شارژرهای متفرقه بوده است و به همین دلیل اپل طی فراخوانی از کاربرانش در بسیاری از کشورها منجمله آمریکا، چین و انگلستان دعوت کرد تا با تحویل دادن شارژر متفرقه‌ی خود، یک شارژر اوریجینال دریافت نمایند.

شاید همین سیاست سبب شد که برای مدت زیادی خبری مبنی بر برق گرفتگی کاربران اپل هنگام شارژ دستگاه‌های آیفون یا آیپد شنیده نشود اما به تازگی یک دختر 14 ساله ویتنامی در اثر چنین حادثه‌ای درگذشت. البته این نوجوان از شارژ اصل اپل استفاده می‌کرده اما در قسمتی از سیم این شارژ پارگی وجود داشته است. ظاهراً این کاربر مطابق روال همیشگی، شب هنگام و پیش از خواب گوشی آیفون 6 خود را از طریق شارژر به برق متصل کرده و در حالی که آن را کنار خود روی تخت گذاشته به خواب رفته، اما این بار در حین خواب روی گوشی در حال شارژ خود و آن قسمت از سیم لخت شارژر غلتیده و دچار برق گرفتگی شده است.

برق گرفتگی دختر نوجوان

والدین دختر نوجوان هنگامی که او را بیهوش روی تختخواب یافتند سریعاً به بیمارستان انتقال دادند اما کاری از دست پزشکان ساخته نبود. چنین حادثه‌ای ضرورت اطمینان از سالم بودن کلیه کابل‌های شارژی که خود یا سایر اعضای خانواده استفاده می‌کنید را نشان می‌دهد. بنابراین فارغ از اینکه شارژهای مورد استفاده در منزل یا محل کارتان ساخت کدام کمپانی است اگر پارگی، پوسیدگی یا سیم لخت در آن‌ها قابل رویت بود پیش از آنکه دیر شود اقدام به تعویض آن‌ها نمایید.

برق گرفتگی دختر نوجوان

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha