فراگیر شدن تب خرید آیفون 10 در نقاط مختلف جهان!
نویسنده:ندیم نجم آبادی
ارسال شده در:27 آبان 1396، 15:00

فراگیر شدن تب خرید آیفون 10 در نقاط مختلف جهان!

قیمت‌گذاری 999 دلاری اپل روی آیفون 10 (آیفون X) آن هم برای مدل پایه 64 گیگابایتی سبب شده بود برخی افراد نسبت به فروش رفتن آن بدبین باشند چرا که پیش بینی می‌شد بسیاری از مشتریان بلقوه چنین قدرت خریدی نداشته باشند. اما ظاهراً وضعیت فروش این گوشی بر وفق مراد اپل در حال پیش رفتن است.

گزارش‌های پیشین از خریداری 9 الی 12 میلیون دستگاه آیفون 10 توسط مشتریان در سه روز اول پیش فروش این گوشی توسط اپل حکایت داشتند. در ادامه‌ی روند پر شتاب خرید آیفون 10 در نقاط مختلف جهان نیز به تازگی بزرگ‌ترین اپراتور مخابراتی کره جنوبی (SK Telecom) گزارش داده که تمامی دستگاه‌های آیفون X درنظر گرفته شده برای پیش فروش طی تنها 3 دقیقه به فروش رفته، در حالی که این رقم برای آیفون 7 در سال گذشته 20 دقیقه بوده است.

آیفون 10

اگر چه 20 دقیقه هم زمان بسیار اندکی برای فروش رفتن صدها هزار دستگاه آیفون قلمداد می‌شود اما 3 دقیقه حقیقتاً شگفت انگیز است، آن هم در شرایطی که مدل 64 گیگاباتی آیفون 10 در کره جنوبی نه 999 دلار بلکه 1237 دلار قیمت‌گذاری شده است. البته رقم دقیق تعداد دستگاه‌های در نظر گرفته شده برای پیش فروش توسط SK Telecom اعلام نشده اما تحلیلگران این تعداد را 150 هزار دستگاه تخمین می‌زنند.

از طرفی با توجه به گزارشات اخیر مبنی بر کاهش دوره انتظار برای تحویل گرفتن آیفون 10 به دو الی سه هفته، به نظر می‌رسد اپل مشکلات پیشین در روند تولید آیفون 10 را پشت سر گذاشته و از این پس پاسخگویی به تقاضای بازار را به نحو مطلوب‌تری می‌تواند مدیریت نماید.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha