آیا گوشی های گوگل پیکسل، میزان شارژ باتری را دقیق نشان می دهد ؟
تینا پورشاهید
نویسنده:تینا پورشاهید
ارسال شده در:03 آذر 1396، 09:00

آیا گوشی های گوگل پیکسل، میزان شارژ باتری را دقیق نشان می دهد ؟

یکی از مسایل کاربران این است که بدانند آیا میزان شارژ باتری که گوشی شان نشان می دهد ، عدد درستی است یا خیر؟ یا اینکه بدانند گوشی شان برای چند ساعت شارژ خواهد داشت ؟ و البته این اعداد و ارقام باید صحت داشته و واقعی باشند.

گوگل با ایجاد تغییراتی سعی دارد کاری کند تا گوشی های گوگل پیکسل میزان شارژ باتری را به درستی و با دقت بالاتری نشان بدهند. گوگل اعلام کرده که برخی تغییرات جدید می تواند درصد شارژ باتری را به صورت دقیق تری نشان بدهد.

شارژ باتری

یکی از مدیران گوگل توضیح داده است که می تواند با الگوریتمی میزان تخمین زده شده برای درصد شارژ باتری را براساس پیش فرض های اولیه ، دقیق تر از قبل به اطلاع کاربران برساند. برای مثال، اگر شما در عرض چند ساعت پیاپی ، تنها 10 درصد شارژ باتری را به ازای هر یک ساعت استفاده کرده باشید، الگوریتم محاسبه می کند و  میزان مصرف شما را بر اساس همین الگو پیش بینی خواهد کرد و اعداد و ارقام را به همین نسبت به شما نمایش می دهند که نسبت به روش های قبلی تخمین باتری دقیق تر شده است. پیش از این ، اعداد و ارقام گاها درست نبودند ولی حالا گوگل توانسته درصد شارژ باتری را به صورت دقیق تری به اطلاع کاربران برساند.

حالا تغییر جدید گوگل روی گوشی های پیکسل قصد دراد این مساله را برطرف کند.

 بر روی دستگاه، که شرکت می گوید ارزیابی می کند که چگونه از باتری گوشی خود تلفن شما در روز و در زمان های مشابه ، میزان استفاده از باتری شما را رصد می کند و از این اعداد و ارقام برای پیش بینی عمر باتری در ساعات بعدی استفاده می کند. شما می توانید این شرایط را برای خودتان شخصی سازی کنید.

برای دسترسی به این ویژگی جدید، ابتدا به تنظیمات بروید و زیر قسمت باتری، برآوردی از میزان شارژ باتری را مشاهده خواهید کرد، در این قسمت، نه تنها درصد شارژ باتری را نشان می دهد ، بلکه زمان (یا ساعت) تمام شدن شارژ باتری را نیز به شما نشان خواهد داد.
حتی می توانید نمودار شارژ باتری خودتان را نیز مشاهده کنید.

 

برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha