تلفن های هوشمند مخصوص کاخ سفید
نویسنده:بهنام رئوف نیا
ارسال شده در:07 آذر 1396، 20:00

تلفن های هوشمند مخصوص کاخ سفید

کاخ سفید یکی از حساس ترین مکان های دنیاست که به تبع آن یکی از بهترین سیستم های امنیتی جهان را داراست. مسئولان کاخ سفید از لحاظ امنیتی چندان به تلفن های هوشمند اعتماد ندارند؛ به همین خاطر می‌خواهند استفاده از تلفن همراه شخصی را در این مکان ممنوع کنند.

اوایل سال جاری، در ماه فوریه، بارها مسائل داخلی دولت ترامپ به بیرون درز کرد. بسیاری از کارکنان کاخ سفید به استفاده اپ‌های پیام رسان رمزنگاری شده روی آورده بودند و همین مساله نظارت بر اطلاعات خروجی از کاخ سفید را تقریبا غیرممکن می کرد.

به همین خاطر، شان اسپایسر، معاون مطبوعاتی رئیس جمهور امریکا برنامه‌ای را ترتیب داد که طی آن به صورت اعلام نشده و تصادفی، تلفن های همراه کارکنان کاخ سفید بازرسی می‌شد.

مسئولان فنی و مطبوعاتی دولت امریکا مدت‌هاست می خواهند جلوی تماس پرسنل کاخ سفید با مطبوعات را بگیرند. آن ها حالا به این نتیجه رسیده اند که بهترین روش برای این کار ممنوعیت استفاده از تلفن‌های همراه شخصی است.

دولت امریکا تلفن‌های هوشمندی را تهیه کرده و تمامی ملاحظات مورد نظرش را روی این گوشی ها اعمال کرده است. کارکنان کاخ سفید حالا از این تلفن های همراه استفاده می کنند اما دولت می خواهد استفاده از تلفن همراه شخصی کارکنان به کلی ممنوع شود.

تلفن های هوشمند ویژه‌ی کاخ سفید با محدودیت هایی همراه اند؛ به گزارش بلومبرگ، امکان ارسال پیام متنی با این گوشی ها وجود ندارد.

خبرگذاری بلومبرگ به نقل از یک منبع داخلی در کاخ سفید می‌گوید ممنوعیت استفاده از گوشی های شخصی به دلایل امنیت سایبری انجام گرفته است. کیفیت امنیت در تلفن های هوشمند امروزی بسیار بالاست، با این وجود، تلفن های هوشمند شخصی به اندازه ی تلفن های تهیه شده توسط دولت امریکا امنیت ندارد.

دولت امریکا همچنان با تلفن های همراه شخصی پرسنل خود مشکل دارد. دولت امریکا اخیرا متوجه شده هکرها به تلفن هوشمند جان کلی، رئیس ستاد مشترک ارتش نفوذ کرده اند.

گویا چاره ای جز ممنوعیت استفاده از گوشی شخصی نیست و این ممنوعیت تمامی مسئولان اجرایی دولت را شامل می شود. هنوز مشخص نیست آیا مقامات رده بالای دولت امریکا پشت این تصمیم هستند یا خیر.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha