تلاش دوباره‌ی دیزنی برای تصاحب بخشی از دارایی‌های فاکس قرن 21
نویسنده:ندیم نجم آبادی
ارسال شده در:13 آذر 1396، 15:00

تلاش دوباره‌ی دیزنی برای تصاحب بخشی از دارایی‌های فاکس قرن 21

پس از آنکه کمپانی دیزنی در اولین تلاش خود برای خرید بخشی از دارایی‌های فاکس قرن 21 به نتیجه نرسید بار دیگر به پای میز مذاکره بازگشته تا این هدف خود را محقق سازد.

دیزنی

چندی پیش خبر مذاکرات مخفیانه‌ی سران دو کمپانی دیزنی (Disney) و فاکس قرن 21 (21st Century Fox) لو رفت. دیزنی در تلاش برای خرید بخشی از دارایی‌هایی فاکس قرن 21 بوده که البته در آن مقطع مذاکرات بی‌نتیجه ماند. ظاهراً موضوع این معامله خرید استودیو قرن بیستم فاکس و دارایی‌های بین‌المللی این کمپانی بوده اما شبکه‌های خبری و ورزشی فاکس را شامل نمی‌شده است.

حالا به نقل از وال استریت ژورنال دور جدید مذاکرات دو کمپانی به نحو مطلوب‌تری پیش رفته و نتیجه تا پایان ماه جاری میلادی مشخص خواهد شد. البته نظر نهایی را خانواده مرداک خواهند داد که با توجه به دارا بودن بخش اعظم سهام کمپانی، تصمیم گیرنده‌ی اصلی محسوب می‌شوند.

اما بر سر دور نخست مذاکرات چه آمد؟ با توجه به محرمانه بودن مذاکرات کسی با اطمینان نمی‌تواند در این خصوص اظهار نظر کند اما ظاهراً دو کمپانی بر سر بعضی از اعداد و ارقام به توافق نرسیدند.

با این حال علاقه‌ی سران دیزنی به جوش خوردن این معامله به حدی بوده که بار دیگر آن‌ها را به پای میز مذاکره کشانده است؛ آن هم با توجه به این که پس از لو رفتن دور نخست مذاکرات نظر نام‌های مطرحی چون ورایزن، سونی، کامکست و … نیز به این موضوع جلب شد و برای معامله با فاکس قرن 21 به وسوسه افتادند. البته هنوز مشخص نیست که آیا این کمپانی‌ها  باب مذاکره‌ با مقامات فاکس را گشوده‌اند یا در حال حاضر دیزنی تنها مشتری دست به نقد محسوب می‌شود.

گفتنی است در صورتی که این معامله پا بگیرد حق پخش آثار سینمایی موفقی چون Star Wars:A New Hope ، X-Men ، Fantastic Four و Deadpool به دیزنی تعلق خواهد یافت.

دیزنی

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha