پای گوگل لنز به گوگل کیپ هم باز شد!
تینا پورشاهید
نویسنده:تینا پورشاهید
ارسال شده در:15 آذر 1396، 16:00

پای گوگل لنز به گوگل کیپ هم باز شد!

گوگل کیپ برنامه ای برای ذخیره سازی یادداشت های کاربران است. حالا گوگل لنز و گوگل کیپ به صورت عجیب و جالبی با یکدیگر ارتباط پیدا کرده اند. با اینکه گوگل لنز قدرت شناسایی دست خط و دست نوشته را ندارد ولی توانسته پلی به گوگل کیپ بزند!

تلاش های گوگل برای یکپارچه سازی و ادغام گوگل لنز با برخی از محبوب ترین اپلیکیشن ها هنوز ادامه دارد. هرچند گوگل نتوانسته این ویژگی یعنی گوگل لنز را بع راحتی در همه اپلیکیشن های مورد نظرش ادغام کند و هنوز ویژگی تشخیص تصاویر به صورت گسترده در برنامه ها مشاهده نمی شود، ولی هنوز دست از تلاش برنداشته است.

بعد از گوگل فوتوز (Google Photos) و گوگل اسیستنت (google Assistant)، حالا نوبت گوگل کیپ(Google Keep) است که بتواند از این ویژگی سرگرم کننده و جالب، در برنامه خود استفاده کند.

البته فهرست اپلیکیشن هایی که گوگل قصد دارد گوگل لنز را به آنها اضافه کرده و در آنها ادغام کند همین چند مورد نیست و این فهرست در حال گسترش است.

یکی از  کاربران Reddit با نام Dr_CSS گزارشی منتشر کرده و می گوید هنگامی که  سعی کرده یادداشتی دست نویس را از طریق گوگل لنز و با کمک گوگل اسیستنت ( Google Assistant)  شناسایی کرده و ببینید آیا لنز می تواند دست خط را تشخیص بدهد یا خیر؟

این کاربر با کمال تعجب و با اینکه متن برای این برنامه قابل شناسایی نبوده متوجه می شد که گوگل لنز از او سئوال می پرسد که آیا تمایل دارد عکس را در گوگل کیپ ذخیره سازی کند؟ طرح این سئوال واقعا برای این کاربر عجیب و جالب بوده تا جایی که آنرا منتشر نموده است.

علت تعجب این کاربر این بوده که با اینکه گوگل لنز نتوانسته دست خط را تشخیص بدهد ولی توانسته متوجه شود که عکس یک یادداشت است و باید در گوگل کیپ ذخیره سازی شود.

اگر شما نیز با گوگل لنز در گوشی پیکسل 2 و پیکسل 2XL کا رکرده باشید می توانید این موضوع را امتحان کنید. فقط به یاد داشته باشید که هر متن دست نوشته ای، هنوز توسط گوگل لنز قابل تشخیص نیست ولی آنرا در گوگل کیپ برای شما ذخیره می کند.

برای آن دسته از کاربرانی که نمی دانند اپلیکیشن گوگل گیپ چه کارایی دارد باید بگوییم که گوگل کیپ برنامه ای که شما می توانید به سرت و به سادگی درآن یادداشت‌ برداری کنید و  به یادداشت ‌های خودتان در پلتفرم‌های مختلف مانند موبایل یا کامپیوتر شخصی دسترسی داشته باشید.

اپلیکیشن گوگل کیپ، یادداشت های کاربران را در سرویس ذخیره ‌سازی ابری (Cloud) یا همان گوگل درایو به صورت یکپارچه ذخیره سازی می کند.

مطلب مرتبط:  دستیار گوگل با امکان پشتیبانی گوگل لنز ، به روز رسانی شد!

مطلب مرتبط : در حال حاضر گوگل لنز برای کاربران گوشی پیکسل 2 و 2XL قابل دسترسی است

 

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha