10 ترند برتر گوگل در سال 2017 کدام‌ها هستند؟
طاهره غلامیان
نویسنده:طاهره غلامیان
ارسال شده در:23 آذر 1396، 12:00

10 ترند برتر گوگل در سال 2017 کدام‌ها هستند؟

وقتی میخواهیم در مورد موضوعی اطلاع کسب کنیم آن را در گوگل جستجو می‌کنیم. جستجو در گوگل یا اصطلاحا «گوگل کردن» امروزه یکی از عادی‌ترین و راه‌گشاترین اموری است که همه افراد انجام می‌دهند. اما تا کنون به این فکر کرده‌اید که چه عبارت، کلمه، نام و یا اصطلاحی جز ترند برتر گوگل است؟ 

گوگل لیستی منتشر کرده که در آن مواردی را که افراد در طی 12 ماه گذشته، جستجو کرده اند، نشان می‌دهد. در این لیست عبارات کلی هم قرار دارند مانند الگوهای رفتاری، تکنولوژی مصرف و .. .

اینکه افراد چه چیزی را جستجو می‌کنند، چه اهمیتی دارد؟

این لیست از آن‌جهت دارای اهمیت است که نشان می‌دهد دغدغه مردم در جهان چیست؟ منافع آنها چیست؟ چه اخباری برای مردم جذابیت بیشتری داشته است؟کدام رویداد ورزشی؟چه فیلمی؟ چه مراسمی؟ چه علمی؟ از جمع آوری و بررسی این اطلاعات می‌توان در شناخت الگوهای رفتاری مردم جهان و آنچه باید در خصوص آن سرمایه گذاری، چه مالی و چه علمی انجام داد، مشخص خواهد شد.

در لیست زیر می‌توانید 10 ترند برتر گوگل در سال 2017 را مشاهده کنید. برترین آنها طوفان فاجعه آمیز ایرما بود. پس از آن آیفون 8 و آیفون X و نام افراد مشهور.

1) Hurricane Irma
2) iPhone 8
3) iPhone X
4) Matt Lauer
5) Meghan Markle
6) 13 Reasons Why
7) Tom Petty
8) Fidget Spinner
9) Chester Bennington
10) India National Cricket Team

ترند

میزان جستجوی کلمه “How” یا «چگونه» هم در گوگل زیاد بوده است. عبارت‌هایی مثل “How to make slime” یا “How to buy Bitcoin” جز برترین ترندهای “How” در گوگل بوده‌اند. در این میان نکته جالب دیگری هم وجود دارد و آن اینست که میزان علاقمندی مردم به تلفن‌های هوشمند، نسبت به سال گذشته افزایش داشته است. البته انتشار این لیست بیشتر موجب خوشحالی کوپرتینویی ها و طرفدارانشان خواهد بود.

10 ترند برتر گوگل در سال 2017 در حوزه تکنولوژی

1) iPhone 8
2) iPhone X
3) Nintendo Switch
4) Samsung Galaxy S8
5) Xbox One X
6) Nokia 3310
7) Razer Phone
8) Oppo F5
9) OnePlus 5
10) Nokia 6

اینها کلمات و نام‌هایی هستند که در سال 2017 بیشترین میزان جستجو در گوگل را به خود اختصاص داده اند که نسبت به سال 2017 به میزان چشم‌گیری افزایش داشته است. گوگل تنها موتور جستجویی است که از بیشترین محبوبیت در سراسر جهان برخوردار است. با اینکه مایکروسافت، Bing را به کاربران خود پیشنهاد می‌کندف اما هنوز هم فاصله زیادی بین این دو موتور جستجو وجود دارد.

 

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha