استراتژی سامسونگ در طراحی گوشی های میان رده
تینا پورشاهید
نویسنده:تینا پورشاهید
ارسال شده در:30 آذر 1396، 09:00

استراتژی سامسونگ در طراحی گوشی های میان رده

به نظر شما سامسونگ چه استراتژی را در طراحی گوشی های میان رده اش در پیش گرفته است؟

به نظر می رسد طراحی ظاهری گوشی های سامسونگ به سمت یک طراحی میان رده در حرکت است. گوشی های جدید گلکسی (A8 (2018 و A8 پلاس ( 2018)  رسما معرفی شدند.

در طراحی گوشی گلکسی S8 ، و S8  پلاس و نوت 8، دیدیم که اسکنر اثر انگشت در قاب پشتی گوشی قرار داشته و صفحه نمایش با نسبت 1:2 گوشی تقریبا بلند و تصویری از یک گوشی بی حاشیه را به ما نشان می دهد.

گاهی برخی گوشی های میان رده می توانند برای گوشی های پرچمدار شبیه به یک رقیب جدی باشند.

طراحی گوشی های میان رده

با این حال، در حالی که  دو گوشی جدید A8 و A8 پلاس ، پس از گوشی های  S8 و S8 پلاس طراحی شده اند، به نظر می رسد که در قسمت پایین صفحه نمایش خود، منطقه حساس به فشار  (pressure-sensitive) را نخواهند داشت. این ویژگی به جای دکمه فیزیکی هوم استفاده می شود.

بر خلاف کاربران گوشی های  S8 ، کسانی که گوشی سری A جدید را خریداری می کنند، باید قفل دستگاه های خود را به همان روش قدیمی باز کنند. این کاربران می توانند با فشار دادن دکمه پاور یا دوبار ضربه زدن روی صفحه نمایش ،گوشی را فعال کنند و به نوار جستجو دسترسی داشته باشند.

با این که چنین ویژگی، خیلی خاص و بزرگ و عجیب نیست، ولی کاملاا روشن است که چرا سامسونگ این ویژگی مفید را برای گوشی های A8 و A8 + (2018) در نظر نگرفته است.

علاوه بر اینکه ویژگی هHی انحصاری مخصوص پرچمداران یک برند است،  غالبا کره جنوبی، سعی دارد هزینه های خود را نیز با حذف ویژگی های غیر ضروری کاهش بدهد. به همین دلیل منطقی نیست که انتظار داشته باشیم چنین ویژگی ایی در میان رده های سامسونگ و در سری  A وجود داشته باشد.

این استراتژی سامسونگ در طراحی گوشی های میان رده است.

 

برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha