به روز رسانی جدید MIUI 9 نتوانست همه باگ ها را برطرف کند

به روز رسانی جدید MIUI 9 نتوانست همه باگ ها را برطرف کند
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

علی رقم تلاش شرکت شیائومی برای رفع باگ ها و مسایل رابط کاربری این شرکت، بروزرسانی جدید MIUI 9 نتوانست همه باگ ها را برطرف کند.

در چند سال گذشته رقابت بر سر پوسته رابط کاربری و ارائه بهترین رابط کاربری در بین سیستم های اندرویدی زیاد دیده می شود. هر شرکتی می خواهد پوسته بهتری را برای تلفن همراه خود طراحی کند و برخی برندها دائما در تلاش هستند ویژگی های سفارشی سازی را به مشخصات رابط کاربری اضافه نمایند.

کمپانی چینی شیائومی هم در این بازار رقابتی در تلاش است تا کار خود را پیش ببرد. این برند رابط کاربری شناخته شده  MIUI را برای گوشی های خود طراحی نموده و به روز رسانی های مختلفی از آن را از مدت راه اندازی تاکنون به بازار عرضه نموده است. اخیرا هم شاهد به روز رسانی جدید MIUI 9 بودیم.

در چنین بازار رقابتی، شرکت ها به نیاز مخاطبان خود توجه می کنند و در تلاش هستند تا بهترین محصول را در اختیار کاربران قرار دهند.

گاهی برخی به روز رسانی ها با اینکه به هدف بهبود کارایی انجام می شود، ولی دارای باگ هایی است که بعد از انتشار مشخص شده و کمپانی مربوطه مجبور به اصلاح آنها می شود.

در به روز رسانی های نرم فزاری گاها دیده ایم که این مسایل و باگ ها به سرعت رسانه ای می شوند و برای برند مربوطه اصلا چنین وضعیتی خوشایند نیست.

شیائومی، شرکت تولید کننده و غول بزرگ  چینی، بروزرسانی جدیدی برای MIUI 9 منتشر کرد و قصد این شرکت رفع مشکلاتی بود که توسط کاربران ظرف یک ماه گذشته اطلاع رسانی شده بود.

اما متاسفانه در این به روز رسانی یکی از مشکلات عمده ای که کاربران به آن اشاره کرده بودند ، برطرف نشده است و شیائومی آن را نتوانسته حل کند.

این باگ در ارتباط با نوتیفیکیشن ها یا همان اعلان های گوشی است. سیستم به کاربران اجازه نمی دهد که بتوانند جستجوی سریعی در بین پیام ها داشته باشند. مثلا کاربران به راحتی و به سرعت نمی توانند پیام های واتس اپ و تلگرام خودشان را چک کنند.

به روز رسانی جدید MIUI 9

برای مثال اگر کاربری سه پیام را دریافت کده باشد و بخواهد با نوتیفیکیشن ها آنها را مشاهده کند با یک انگشت نمی تواند چنین کاری را انجام دهد، بلکه باید از دو دست خود استفاده کند و برای برخی کاربران این کند شدن استفاده از گوشی خوشایند نیست.

شاید همه کاربران این موضوع را یک باگ یا مساله نبینند ولی برای کاربران که دوست دارند خیلی سریع و راحت با گوشی خود به صورت حرفه ای کار کنند، این موضوع یک باگ محسوب می شود، چون جلوی سرعت آنها را می گیرد.

ظاهرا به روز رسانی اخیری که روی رابط کاربری MIUI انجام شد، نتوانسته است این مساله را حل کن. البته باید یادآور شویم که با به روز رسانی اخیر واتس اپ، کاربران می توانند به صورت مستقیم و بدون باز کردن قفل صفحه نمایش، و از طریق قابلیت QuickReply به این پیام های واتس اپ پاسخ دهند، امکانی که در نسخه قبلی غیرممکن بود.

بر اساس برخی گزارش ها، به روز رسانی بعدی MIUI 9 باید بتواند تمام مسائل مربوط به اعلان ها را به طور کامل رفع کند، حتی اگر برخی از کاربران از به این ویژگی ها نیاز نداشته باشند. به هر حال به روز رسانی جدید MIUI 9 که نتوانست همه کاربران را راضی نگه دارد. ولی برای همان عده معدود هم به روز رسانی ها باید بتواند  این مسایل را حل کند.

باید منتظر باشیم ببینیم آیا شیائومی می تواند کاربران خود را راضی نگه دارد؟

 

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 32.6 میلیون دلار
  Wonder Woman 1984
  اکران: 16 دسامبر 2020
 • 20.3 میلیون دلار
  The Croods: A New Age
  اکران: 16 دسامبر 2020
 • 17.6 میلیون دلار
  The War with Grandpa
  اکران: 02 سپتامبر 2020
 • 9 میلیون دلار
  Come Play
  اکران: 28 اکتبر 2020
 • 7.8 میلیون دلار
  Monster Hunter
  اکران: 18 دسامبر 2020
 • 7.1 میلیون دلار
  News of the World
  اکران: 25 دسامبر 2020
 • 4 میلیون دلار
  Fatale
  اکران: 18 دسامبر 2020
بازی ها
 • 01 بهمن 1399
  HITMAN 3
  پلی استیشن 4, پلی استیشن 5
 • 09 بهمن 1399
  The Medium
  پلی استیشن 4, ایکس باکس وان, پلی استیشن 5
 • 17 بهمن 1399
  Nioh / Nioh 2 Remastered
  پلی استیشن 4, پلی استیشن 5
 • 24 بهمن 1399
  Super Mario 3D World
  پلی استیشن 4, پلی استیشن 5
 • 28 اسفند 1399
  Prince of Persia Sands of Time Remake
  پلی استیشن 4, ایکس باکس وان, پلی استیشن 5