شکایت از اپل در پی اعتراف این شرکت به کند کردن مدل های قبلی آیفون
نویسنده:بهنام رئوف نیا
ارسال شده در:01 دی 1396، 17:13

شکایت از اپل در پی اعتراف این شرکت به کند کردن مدل های قبلی آیفون

کمپانی اپل دیروز در مورد علت کند شدن گوشی های آیفون، به یکی از اقدامات نه چندان خوشایند خود اعتراف کرد. اپل تایید کرد مدل های قبلی آیفون را کند کرده تا در مصرف باتری های این تلفن های همراه (که قدیمی هم شده اند) صرفه جویی شود؛ اعترافی که کاملا مشخص بود باعث ناراحتی مصرف کنندگان می شود و ممکن است پیامدهای تلخی در پی داشته باشد. این اقدام کمپانی اپل شاید فوایدی مانند شارژ کمتر تلفن همراه و عمر بیشتر باتری آن داشته باشد اما مسلما به مذاق بسیاری از کاربران آیفون خوش نمی آید.

حالا با گذشت یک روز از این اعتراف، نخستین پیامدهای یکی یکی از راه می رسند و این موضوع می رود تا گریبان اپل را بگیرد. امروز به خاطر این اقدام رسما از اپل شکایت شد. این شکایت از نوع اقدام درجه ی اول است (یعنی طرف مقابل را به انجام آگاهانه و  هشیارانه خطا متهم می کند) و به دادگاه شهر لس آنجلس در ایالت کالیفرنیا تسلیم شده است. طرف شاکی مدعی است که ویژگی صرفه جویی باتری شرکت اپل باعث بروز مشکل برای کاربران می شود آن ها را آزار می دهد.

ساعاتی قبل روزنامه ی « شیکاگو سان تایمز» از ثبت دومین شکایت از کمپانی اپل خبر داد. دومین شکایت صورت گرفته از تاکتیک کند کردن مدل های قبلی آیفون، کمپانی اپل را به انجام « اقدام فریبکارانه، زشت و غیر اخلاقی» متهم رده است.

خبر این شکایت ها از کمپانی اپل را ابتدا پایگاه TMZ  اعلام کرد و از شکایت فردی به نام استفان بوگانوویچ (Stefan Bodganovich) گزارش داد. پرونده ی دادخواهی شاکیان عمدتا روی مدل iPhone 7 متمرکز است. این گوشی به تازگی آپدیتی دریافت کرده که یک قابلیت توازن باتری و کارکرد به آن افزوده است. گویا اپل از طریق همین ویژگی گوشی های سال گذشته ی خود را کند کرده است.

شاکی اپل می گوید در مورد تصمیم اپل برای کند کردن مدل های قبلی آیفون به منظور سالم تر ماندن باتری از کسی نظرخواهی نشده و اپل در هیچ کدام از مراحل از ما نپرسیده که آیا با این کار موافق هستیم یا خیر. افزون بر این، کسانی که از اپل شکایت کرده اند می گویند دلیل این کار غول فناوری امریکایی هل دادن کاربران به سمت خرید مدل های جدید است.

استفان بوگانوویچ با شکایت از اپل، برای کسانی که تحت تاثیر اقدام این شرکت قرار گرفته اند ادعای خسارت کرده است. او همچنین خواستار توقف کامل این طرح شده است.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha