حمله ی چنگیز خان و ارتش قدرتمند مغول به Civilization 6 ( تمدن 6)

حمله ی چنگیز خان و ارتش قدرتمند مغول به Civilization 6 ( تمدن 6)
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

بازی استراتژیک « تمدن 6 » (Civilization 6) که سال گذشته برای پلتفرم PC منتشر شده، اخیرا شاهد از راه رسیدن مهمان های ناخوانده ای است که زمین تا آسمان با همدیگر فرق می کنند. هفته ی گذشته، خبر اضافه شدن هلند به Civilization 6 و اضافه شدن « ملکه ویلهلمینا » (Queen Wilhelmina) به جمع حکمرانان این بازی اعلام شد. به این ترتیب، کشور هلند به رهبری ملکه ی خود که نام اصلی او « مری پاپین سِسک» (Mary Poppinsesque) است در غالب یک بخش افزوده وارد بازی می شود.

تمدن 6

امروز اما خبر ورود قوم درنده خوی مغول به بازی منتشر شد و به بازیکنان Civilization 6 وعده داد که منتظر ورود « چنگیز خان مغول» باشند. رهبر خونخوار مغولان به همراه ارتش سواره و شکست ناپذیر خود در غالب بخش افزوده ای به نام « ظهور و سقوط » (Rise and Fall) پشت سر هلندی ها وارد  Civilization 6 خواهد شد. بازیکنان می توانند از 19 بهمن ماه بخش « ظهور و سقوط » را به Civilization 6 اضافه کنند.

چنگیز خان در زمان زندگی خود قبایل شمال شرق آسیا را با هم متحد کرد. او در حقیقت یکی از بزرگ ترین تغییرات تاریخ را کلید زده بود که شروع یک دوران اتحاد، قانون یکپارچه، همزیستی ادیان و صلح نسبی میان قبایل دشت های وسیع شمال آسیا بود. لشگرکشی های او خونین ترین جنگ های تاریخ را رقم زد.

در سنت و آموزه های دینی مغول ها، اسیر شدن به دست دشمن ننگ بزرگی محسوب می شد. سربازان مغول یا بر دشمن چیره می شدند و یا آنقدر می جنگیدند تا کشته شوند. کمتر ارتشی در تمام دوره های تاریخی با ارتش مغول برابر می کند. ارتش مغول یک ماشین جنگی نیرومند بود که اسب های کوتاه قامت مغولی نیروی آن را تامین می کردند.

تاتارها در جنگ با مغولان پدر چنگیز خان را کشته بودند. این اتفاق کینه ی بزرگی در دل چنگیز خان ایجاد کرده بود، به همین خاطر سال ها بعد هنگامی که ارتش او تاتارها را شکست داد، چنگیز خان دستور داد هر فرد مذکری که قد او به 92 سانتی متر می رسد را بشکند، دستوری که باعث شد، از جنس مذکر تاتار تنها بچه های کوچک باقی بمانند.

تمدن 6

چنگیز خان مغول آرامگاه ندارد زیرا هیچکس محل دفن او را نمی داند. هنگامی که چنگیز خان مرد، گروهی که مسئول تشییع جنازه و دفن او بودند تمام کسانی را که در آن منطقه بودند کشتند تا هرگز کسی از آرامگاه ابدی او با خبر نشود.

یگان ویژه ی ارتش مغول « کِشیگ » (Keshig) نام دارد. گروهان سواره ای متشکل از تیر اندازان ماهر که سوار بر اسب های پاکوتاه خود سریع تر از هر گروه نظامی دیگری حرکت می کند. یگان « کِشیگ » می تواند کاری کند تا یگان های غیرنظامی و پشتیبانی تندتر از حالت معمول حرکت کنند.

پیشرفت ویژه ی ارتش مغول « اردو» نام دارد که شامل ایجاد اردوگاه نظامی است و توان حرکتی سواره نظام سبک و سنگین را بالا می برد. قابلیت ویژه ی تمدنی مغول ها « اُرتو» (Örtoo) نامیده می شود و در واقع نوعی مسیر بازرگانی با محوریت جنگ است. « اُرتو» از راه های مختلف توان جنگی و فرصت های دیپلماتیک آن ها را افزایش می دهد.

در Civilization 6 ، خود چنگیز خان از قابلیت ویژه ی « قوم مغول» (Mongol Horde) برخوردار است. این قابلیت از جنس رهبری نظامی است. چنگیز خان با استفاده از آن به تمامی یگان های کلاس سواره نظام، توانایی برتری در نبرد می دهد. کاربرد دیگر قابلیت « قوم مغول» این است که چنگیز خان با پیاده کردن آن روی نیروهای اسیر شده ی دشمن، ارتش خود را بزرگ تر می کند.

 

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 32.6 میلیون دلار
  Wonder Woman 1984
  اکران: 16 دسامبر 2020
 • 20.3 میلیون دلار
  The Croods: A New Age
  اکران: 16 دسامبر 2020
 • 17.6 میلیون دلار
  The War with Grandpa
  اکران: 02 سپتامبر 2020
 • 9 میلیون دلار
  Come Play
  اکران: 28 اکتبر 2020
 • 7.8 میلیون دلار
  Monster Hunter
  اکران: 18 دسامبر 2020
 • 7.1 میلیون دلار
  News of the World
  اکران: 25 دسامبر 2020
 • 4 میلیون دلار
  Fatale
  اکران: 18 دسامبر 2020
بازی ها
 • 01 بهمن 1399
  HITMAN 3
  پلی استیشن 4, پلی استیشن 5
 • 09 بهمن 1399
  The Medium
  پلی استیشن 4, ایکس باکس وان, پلی استیشن 5
 • 17 بهمن 1399
  Nioh / Nioh 2 Remastered
  پلی استیشن 4, پلی استیشن 5
 • 24 بهمن 1399
  Super Mario 3D World
  پلی استیشن 4, پلی استیشن 5
 • 28 اسفند 1399
  Prince of Persia Sands of Time Remake
  پلی استیشن 4, ایکس باکس وان, پلی استیشن 5